Problem Seat Ibiza -mjenjač

Problem Seat Ibiza -mjenjač

eh ovako, interesuje me dali neko zna šta može biti:

-papučica od kvačila tvrda pravo
-kada se upali auto, pritisne kvačilo i hoću da ušaltam u prvu brzinu...čuje se kako kvrcne mjenjač ali čudno skroz i čujem unutra kada ušaltavam u prvu ili nebitno koju brzinu kako škripuca nešto
-kada se šalta iz prve u drugu brzinu mjenjač kvrcne (isto kao da mjenjam bez pritiskanja kvačila), a npr. kada sam u trećoj brzini i hoću da vratim u drugu pri stajanju na semafor ili skretanje isto kvrcne.
-mjenjač ima nekakav skroz čudan hod ali baš,i teško šalta, da napomenem da je ulje stavljeno novo i sve izmjenjano što se toga tiče, pa me interesuje šta može biti, neko kaže mjenjač neko kvačilo, neko potisna ploča, neko druk ležaj :icon_cry: neznam šta više može biti....ako je neko imao sličan problem neka se javi :icon_sad:
 
Član
Po meni to vuce na korpu, al nista se ne zna dok se ne rastavi, moze biti i potisna ploca, al zavisi koje vrijeme ti se to desava, da je potisna ploca, onda bi odjednom skroz propalo i nebi mogao ni u jednu brzinu, tako da meni vuce na korpu...
 
ErRoR je napisao(la):
Po meni to vuce na korpu, al nista se ne zna dok se ne rastavi, moze biti i potisna ploca, al zavisi koje vrijeme ti se to desava, da je potisna ploca, onda bi odjednom skroz propalo i nebi mogao ni u jednu brzinu, tako da meni vuce na korpu...
auto je kupljeno prije možda mjesec dana i od početka je to zezalo, ali sada evo sve više i više...i sada kada god hoću da prešaltam u rikverc zakrči ali baš svaki put, pokušao sam i skroz nježno, znači da tražim mjesto gdje ušalta...ali nema šanse....
 
Član
Preskače li brzine, tj kada daš jak gas da se dižu obrtaji a auto ne ubrzava...

Ovako napamet, korpa, lamela i sinhroni...
 
ZELA GTI je napisao(la):
Preskače li brzine, tj kada daš jak gas da se dižu obrtaji a auto ne ubrzava...

Ovako napamet, korpa, lamela i sinhroni...
ništa drug ide ko zmaj , ne preskače ništa , ide auto super samo eto kada se šalta iz prve u drugu zakvrči....a ostale normalno šalta...i vračanje npr iz treće u drugu....i mjenjač što ima težak hod pravo...
 
Član
Da li krči stalno ili samo kada je hladan?

Sinhroni su ti razyebani. Kvačilo postane tvrdo kada je korpa u kombinaciji s lamelom istrošena i za mjenjanje. Ne gine ti otvaranje mjenjača, a kada se već otvara majstor će zahtijevati da mjenjaš i lamelu.
 
ZELA GTI je napisao(la):
Da li krči stalno ili samo kada je hladan?

Sinhroni su ti razyebani. Kvačilo postane tvrdo kada je korpa u kombinaciji s lamelom istrošena i za mjenjanje. Ne gine ti otvaranje mjenjača, a kada se već otvara majstor će zahtijevati da mjenjaš i lamelu.
stalno krči :icon_cry: šta bude napraviće se aBd samo se bojim da nije mjenjač...
 
Član
Kao sto je vec receno iznad, izgleda da je vrijeme za novi set kvacila.
Mozda cak postoji i mogucnost da sajla nije u redu ili nije dobro nastimana.
Kako se sjecam ibize imaju i problem sa plasticnim dijelovima pedale koji polome zubce pri vrhu i samo nekoliko zubaca radi svoju ulogu ali nije dovoljno hoda da povuce sajlu koliko treba
Pregledaj to prvo prije nego sto podjes rastavljati mjenjac!
Po meni mjenjac je zadni u sta bih sumnjao
 
Početnik
skloni prostirac ispod kvacila, mozda radi njega ne pritisces kvacilo do kraja...znalo se to raji desavat! :cool:
 
evo sada bio kod mehaničara. Korpa i potisna ploča crkli...u Ponedjeljak se aBd sve radi u kompletu, i potisna,korpa,lamela i druk ležaj...
 
Član
Super vijest da nije mjenjac;)

Rekoh ti da je to zadnja stvar u koju bih sumnjao da je problem
 
Top