problem sa zujanjem

problem sa zujanjem

riječ je o golfu 4 gti, problem je sljedeći, kad auto radi u leru pojavljuje se neki čudan zvuk, čim pritisnem kvačilo taj zvuk nestaje, nije bitno hladno, zagrijano auto, uvijek se čuje. samo da napomenem da je nedavno zamijenjeno komplet kvačilo ( lamela, zamajac,korpa i sve što ide)
pa me interesuje je li neko imao sličan problem i do čega bi moglo biti.
 
Član
joj tako i kod mene samo ne toliko ali osjeti se promjena zvuka, i kod rodjaka na passatu nedavno cuo sam nesto da mu je mehanicar spominjao druk lezaj sad je li to bilo ne bih znao:icon_rolleyes:
 
Član
druk lezaj kad ode ti su simptomi
99% je to,e sad sta je uzrok,nemam pojma
jel i to mijenjano?
 
Kod mene na golfu 2 isto tako bilo a nije druk ležaj već opruge na lameli,ja zamijenio i ništa se ne čuje.E sad ti si to već mijenjao pa sad ne znam............
 
mijenjan je i druk ležaj, korpa, zamajac sve znači, on nema opruge na lameli pa ne može
do toga biti, uglavnom mjenjač je skinut da se vidi šta je u pitanju. a čudno mi je da su se ovi simptomi
pojavili upraVO nakon zamjene lamele, sve me vuče da je majstor nešto zaj*ao kad je to mijenjao.
i ako ima neko iz sarajeva da zna dobrog mehaničara da mi preporuči, ilidža ,dobrinja, okolina. pozz
 
Član
I ja se slazem da je druk lezaj i da je to majstor pohebao nesto...

ima u buca potoku majstor- doktor za mehaniku pa ako hoces posalji pm da ti dam broj njegov...:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
I kod mene se isto javlja to, rijec je o astri G, ja cujem kao neko kuckanje i javi mi se ne uvijek nego samo kad se ugrije motor a dok je hladan ne cuje se nista i kad pritisnem kvacilo znaci ne cuje se nista cim ga pustim opet se cuje to je dok auto stoji u leru a prilikom voznje znaci nista se ne cuje i znaci da bi mogao biti taj druk lezaj jel i ako neko moze objasnit jel to nesto opasno i koje su posljedice ako se to ne pogleda i zamijeni odmah i koja bi bila cijena tog lezaja konkretno za astru G...
 
Član
menso je napisao(la):
I kod mene se isto javlja to, rijec je o astri G, ja cujem kao neko kuckanje i javi mi se ne uvijek nego samo kad se ugrije motor a dok je hladan ne cuje se nista i kad pritisnem kvacilo znaci ne cuje se nista cim ga pustim opet se cuje to je dok auto stoji u leru a prilikom voznje znaci nista se ne cuje i znaci da bi mogao biti taj druk lezaj jel i ako neko moze objasnit jel to nesto opasno i koje su posljedice ako se to ne pogleda i zamijeni odmah i koja bi bila cijena tog lezaja konkretno za astru G...

nije to puno skupo,ne znam sad bas za to auto,al je to mozda i najjeftinije sto se tice kvacila,koliko sam ja upucen
 
Član
Vidi kad palis isto tako dali ima cudan zvuk. Na verglanju kao da malo krsi nesto unutra, ako se tu cuje kod njih je mana plivajuci zamajac. Ja sam ih promijenio bar 4-5 komada na autima koja su presla 100 000- 150 000 km i popucaju nitne sto drze jedan dio zamajca i onda idu belaju sa proklizavanjem itd ali to je kad se raspadne zamajac... Ako ti je zvuk tako kako ti kazes da ga ima dok nije stisnuto kvacilo moze lako biti kako kolege rekose da je druk lezaj otisao ili ostao bez masti pa sad huci kad je slobodan.
 
Član
OK hvala vam znaci nije nista opasno ne moram ga odmah mijenjati a kad palim sve mi je normalno ono, lijepo zvuci...
 
problem je bio u zubcaniku prve bryine i spojnickoj mjenjaca, kad se vozi auto u 1
grebe, i navedeno u leru kad radi, sad se nista ne cuje kad se pusti kvacilo i auto je puno tise u 1
brzini;)
 
Top