Problem sa rashladnom tekućinom...Peugeot 307 SW

Problem sa rashladnom tekućinom...Peugeot 307 SW

Član
Pozdrav raja...
Od prije nepunih mjesec dana postao sam vlasnik Peugeot 307 SW 2003 god. 66kW. Auto je bio OK. Odmah po kupovini uradio mali i veliki servis zbog svoje sigurnosti (auto uvezeno iz Holandije). Nakon urađenog velikog servisa nako par dana upali mi se lampica da fali rashladne tekućine. Zaustavio sam auto , sačekao da se ohladi motor, otvorio čep posude i tečnost se povukla u bocu do oznake maximuma kako je prije i bilo. Zatvorim čep upalim auto i vidim da na malo crijevo koje dolazi iz motora u bocu rashladne tekućine idu povremeno mjehurići zraka (crijeva ''tvrda na dodir'' kada je auto hladan). Sumnjam na dihtung glave motora da je negdje oštećen i kompresija iz motora nabija pritisak u crijeva. Nivo ulja OK, ništa ne troši ne mjenja boju. Ne mješa ulje i vodu koliko mogu da primjetim u boci. Odvezem auto kod majstora koji mi je radio veliki servis, ispričam svu situaciju i potvrđuje moje sumnje. Temperatura ne oscilira. predlaže mi zamjenu dihtunga glave motora, ravnanje glave, zamjena teflona i detaljan pregled ostalog. Kaže da nije problem da još neko vrijeme vozim ovako. Meni ide na živce da svako jutro kada krenem na posao da dižem haubu, otvaram čep posude, da bi se tečnost vratila nazad na normalu i onda vozim.Koliko je ovo opasno i vaše iskustva sa sličnim problemom. Svaki savjet je dobrodošao...
Unaprijed hvala...
 
Član
Kad si radio servis jesi li mijenjao antifriz, ako prije servisa nije bilo problema onda nije dobro odzračen ?
 
Član
Kao sto korisnik "wispi" rece.Ako je mijenjan antizriz moras ozraciti motor.Javi se u PM da ti objasnim kako ako sam ne uspijes.
 
Član
na vecini francuza se mora ozracivati, nije ko na golfu samo naspii dospi ako fali i gas...
 
Član
Problem riješen. U pitanju je bio dihtung glave. Na dva mjesta je bio malo oštećen, zamjenjen i sada je sve OK. popravak koštao 160 eura. U tu cijenu uključeno: dihtung, ravnanje glave motora, hidro test i ''ruke''. Sa urađenim poslom jako sam zadovoljan, a i sa cijenom.
 
Član
Problem riješen. U pitanju je bio dihtung glave. Na dva mjesta je bio malo oštećen, zamjenjen i sada je sve OK. popravak koštao 160 eura. U tu cijenu uključeno: dihtung, ravnanje glave motora, hidro test i ''ruke''. Sa urađenim poslom jako sam zadovoljan, a i sa cijenom.
Cijena sitnica. Dobar majstor, maher za poznavaoce svog automobila.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Top