problem sa radiom

problem sa radiom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam problem sa radio (kao sto i pise u naslovu:)). radio radi kada kljuc okrenem na onaj prvi stepen, kad okrenem kljuc na 2 stepen("dam kontakt") radio se ugasi, isto i kad upalim auto, nece da radi..
znaci samo na onom prvom stepenu, radi, memoriju nije pogubio, nema nikakvih problema..

sad me interesuje vase misljenje, da li je sta do struje u autu ili radio nije uredu? :icon_question:
 
Član
obicno bi trebalo da radi na prvom i da radi kasnije kad upalis auto,moguce da je kakva zica se otpojila tamo na radiju,
ipak cekaj nekog strucnijeg da ti da odgovor,a ako nista elektricaru nekom nece te sigurno puno kostati
 

IGY

Član
provjeri sve zice da li su kako treba,
nekako mi nema logike kad je auto ugasen da radi a kad ga palis da nece
mozda je nesto do kontakt brave
 
zaboravih napomenuti, radio je prije toga radio 4 mjeseca bez problema...
nekako mi nema smisla da nije dobro spojen, a tako dugo radio i nikad nije pravio probleme, do jucer...
kontam, da je do radia onda ne bi nikako mogao raditi..

kad je kljuc izvadjen radio ne radi, znaci radi samo kad se okrene kljuc na taj prvi stepen, gdje je i prije mogao da radi..
 
Član
skoro isti problem imam...kod mene nece da radi kad je auto upaljen a hoce kad je ugasen ili kad je kljuc okrenut na prvi stepen...isao sam u ovlasceni servis al mi nisu znali otkriti problem...kad rijesis problem javi...:cool::cool::cool:
 

IGY

Član
radio radi znaci nije do njega
provjerite obadvojica bravu od paljenja, mozda je ona uzrok svega, ili spojite direktno + sa aku ali prije toga staviti manji osigurac i to bi bilo to
 
Član
mozes direktno spojiti a mozda ti je problem u memory kablu. ako je to neko nestrucno spajao moze biti da memory nije direktno spojen sa + vec da uzima struju sa prvog polozaja brave i kad prebacis u drugi polozaj on se gasi. pregledaj to malo.
da si u sarajevu rijesili bi to brzo, a ovako mozemo samo nagadjati
 
Član
IGY je napisao(la):
radio radi znaci nije do njega
provjerite obadvojica bravu od paljenja, mozda je ona uzrok svega, ili spojite direktno + sa aku ali prije toga staviti manji osigurac i to bi bilo to

Uraditer ovako , provjerite i masu (-)
 
hvala vam na pomoci, pokusat cu nesto..
danas me zezala i sijalica (ona sto se pali kad se vrata otvore :)) nije htjela odmah da se ugasi kad sam auto upalio....znaci, da me brava najvjerovatnije zeza..hbg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top