problem sa paljenjem

problem sa paljenjem

Član
cekaj ti sada rece sa odske na ventil pa sa njega na usisnu granu? a gdje dalje ode ova oduska prema usisnoj grani?
ide sa filtera pa se racva na odusku na deklu i gdje ovo dalje ode ne vidi se?
 
RS TURBO je napisao(la):
cekaj ti sada rece sa odske na ventil pa sa njega na usisnu granu? a gdje dalje ode ova oduska prema usisnoj grani?
ide sa filtera pa se racva na odusku na deklu i gdje ovo dalje ode ne vidi se?

ovako da krenem od filtera, znaci od filtera ide do poklopca glave motora, tu se racva jedno crijevo ide na odusak, a drugo ide do ventila ovog na solji amortizera, onda sa tog ventila na solji ide do usisne grane... nadam se da je sad jasnije :D

znaci sve je to povezano, ide filter, poklopac glave, ventil, usisna grana
 
Član
probaj onda upaliti auto i iztekaj steker sa ventila i vidi sta ce biti :) ili stisni crijevo sto ide sa njega na usisnu geanu, ali ja na slici vidim da ovdje gdje se racva crijevo ode prema usisnoj grani ali ne vidim gdje i na sta.

pregledaj da nije koje crijevo zacepljeno.
 
RS TURBO je napisao(la):
probaj onda upaliti auto i iztekaj steker sa ventila i vidi sta ce biti :) ili stisni crijevo sto ide sa njega na usisnu geanu, ali ja na slici vidim da ovdje gdje se racva crijevo ode prema usisnoj grani ali ne vidim gdje i na sta.

pregledaj da nije koje crijevo zacepljeno.



mislim da onaj ventil nije ispravan, sutra cu bas pokusati iskljuciti ga da vidim sta ce se desiti.. losa je slika, ne moze se dobro viditi kako crijeva idu, ja znam napamet pa mi je lako... hvala na odgovorima :cool:
 
Ja imam slican slucaj.znaci vadio motor na polje i vratio ga.stavim K-glavu auto nece da upali,ne baca gorivo.skinem dizne ne baca na njih.skinem gornji dio K-glave i pritisnem rukom onaj pipak odozdo sto se stisne i baci gorivo na dizne pod pritiskom.neznam sad sta bi moglo da bude.
 
K-glavu NIKO nesmije rastavljati osim fabrike koja je i napravila jer kad se K-glava proizvede, njeni parametri se postave na fabricke vrijednosti koje su potrebne i JEDINO fabrika ima sve moguce aparate i instrumente da rastavi K-glavu, podesi je i ponovo sastavi... skupa je to oprema i malo je vjerovatno da je neko posjeduje... zato nikad nista ne treba cackati oko K-glave.. ona moze izdrzati 400-500 000 km, ako nadjes K-glavu da je presla 200 000 km, ona je onda ko nova... K-Jet sistem je vrlo jednostavan, prost ko pasulj... ako imate neki problem, krenete od rezervoara tj. AC pumpe i redom ispitujete... kad sve dovedete u red, onda motor mora da ide samo tako i da radi ko sat ;)
 
Član
Nije baš da samo fabrika može štimati, bilo je negdje i na ovom forumu, neko iz Srbije je baš detaljno opisao štimanje K glave na Mercedesima, a naravno važi i za sva ostala auta sa K glavom.
 
Kenno je napisao(la):
Nije baš da samo fabrika može štimati, bilo je negdje i na ovom forumu, neko iz Srbije je baš detaljno opisao štimanje K glave na Mercedesima, a naravno važi i za sva ostala auta sa K glavom.

ma jest ono objasnjeno, ali bez odgovarajuce opreme nemozes servisirati K-Jet glavu... kupi novu koja kosta cca 500 EUR i mozes jos voziti 20 god :cool:
 
Top