problem sa paljenjem

problem sa paljenjem

Član
silvia_turbo je napisao(la):
kako da je provjerim jeli ispravna :icon_question: ili cu sve saznati kad namontiram ovu novu vanjsku pumpu

Pa otkacis velikoj napajanje i onda skines crijevo koje ide iz rezervuara na tu veliku pumpu i stavis u flasi u das kontakt i vidis dali dobalja gorivo u mlazu i fino jednomjerno, ako ide kao u prekidima ili slabo onda ne valja, ima na netu sam citao negdje ali ne znam tacno za koliko treba mala pum. napuniti 1L a za koliko treba velika da napuni 1L benzina. Ili vidi koliko u auto dijelovima nek provjere koliki j njen pritisak pa izmjeri ga mada je dovoljno to ovo saflasom da vidis ako fino puni onda je ok, a ako kentra i slabo onda moze biti i ona da zahebava.
 
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
kako da je provjerim jeli ispravna :icon_question: ili cu sve saznati kad namontiram ovu novu vanjsku pumpu

Pa otkacis velikoj napajanje i onda skines crijevo koje ide iz rezervuara na tu veliku pumpu i stavis u flasi u das kontakt i vidis dali dobalja gorivo u mlazu i fino jednomjerno, ako ide kao u prekidima ili slabo onda ne valja, ima na netu sam citao negdje ali ne znam tacno za koliko treba mala pum. napuniti 1L a za koliko treba velika da napuni 1L benzina. Ili vidi koliko u auto dijelovima nek provjere koliki j njen pritisak pa izmjeri ga mada je dovoljno to ovo saflasom da vidis ako fino puni onda je ok, a ako kentra i slabo onda moze biti i ona da zahebava.

pokusacu ovo sa flasom.. ja se nadam da je samo ova vanjska otkazala. mada moguce je da je i k-glava nesto zakazala, jer ova vanjska pumpa je nova stavljena prije 2 godine, i sluzi samo da se auto upali na benzin i odma se prebacuje na plin, znaci 2 godine je samo palila auto i otkazala..
 
Član
hebo mater svoju :D injekciju i u cilindre i nek sastavi :lol: sala :lol: probaj to sa tom k-glavom i vidi tu malu pumpu pa znaces onda na cemu si.
 
:lol: :lol: :lol:
sutra cu zamjeniti k-glavu pa da vidim dali je u njoj problem, ako nije onda je valjda pumpa ova vanjska :D

hvala jos jednom na odgovorima ;)
 
danas namontiram novu k-glavu, auto upali odma, ali nije to to, nece da radi na leru, tj nepravilno radi, kad mu iskopcam onaj iber lauf radi kao sat na leru, a kad ukljucim odma ga tusi, onda cudno radi kao na 3 klipa da radi ima neki grub zvuk, ulje mi je bijelo, to mi se desavalao i prije na jetti, koji je to problem, zasto je ulje bijelo..?
 
Član
moze biti bijelo na cepu od ulja zato sto se stvara kondenz ali da bude na sipki bijelo ulje to je voda u ulju ako je onako boja majoneze :D nisam te skontao de na bosanski za koji iberlauf govoris :lol:
 
RS TURBO je napisao(la):
moze biti bijelo na cepu od ulja zato sto se stvara kondenz ali da bude na sipki bijelo ulje to je voda u ulju ako je onako boja majoneze :D nisam te skontao de na bosanski za koji iberlauf govoris :lol:

da na cepu je bijelo, na sipku nisam gledao ali je bilo bijelo zadnji put kad sam gledao, nema veze svedno planiram sad mjenjati ulje.. kako da ti objasnim odusak na vrnu poklopca glave motora, njega kada skinem auto radi normalno na leru, kad ga vratim auto se gasi i gusi ga, to crijevo je jos uvezano sa nekim ventilom valjda, mozda je do njega,, ako opet nije jasno ubaci cu sliku da vidis o cemu tacno pricam
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
moze biti bijelo na cepu od ulja zato sto se stvara kondenz ali da bude na sipki bijelo ulje to je voda u ulju ako je onako boja majoneze :D nisam te skontao de na bosanski za koji iberlauf govoris :lol:

da na cepu je bijelo, na sipku nisam gledao ali je bilo bijelo zadnji put kad sam gledao, nema veze svedno planiram sad mjenjati ulje.. kako da ti objasnim odusak na vrnu poklopca glave motora, njega kada skinem auto radi normalno na leru, kad ga vratim auto se gasi i gusi ga, to crijevo je jos uvezano sa nekim ventilom valjda, mozda je do njega,, ako opet nije jasno ubaci cu sliku da vidis o cemu tacno pricam
Ovako to sto ti je na cepu bijelo ulje to ti nije nista to je zbog kondenza jer je poklopac glave motora aluminijski i zbog toga se hvata rosa kad se pocne hladiti motor i zato to bude, to nek te ne sikira.
Sto se tice tog crijeva jeli ide to crijevo ide na ventil i na usisnu granu i povezano sa oduskom motora, ako jeste to ti je cok i on ti je neisrpavan i pravi probleme ako mislimo na isto. On ako ode hoce da pravi probleme da podize obrtaje da spusta da variraju zbog njega i cim njega ukines radi normalno samo sto malo teze auto pali.
 
ovako, crijevo ide sa poklopva glave motora na k-glavu tj na vazdusni filter i ide na ventil (ako je uopste ovo ventil), povezano je i sa usinom granom, tako da mi nije jasna funkcija njegova.. jos nesto, vakum na razvodniku paljenja izgleda da nije ispravan, kada skinem crijevo i zacepim ga prstom osjetim kako vuce, ali kad stavim prst na vakum, nista ne osjetim, niti osjetim nekih promjena na radu motora, dali je ovo ispravno, ili neispravno..

evo slika, mozda sad bude malo jasnije

 
Član
Ja sam na skroooz drugo mislio, i koje sad ti crijevo skines i auto ti pocne normalno da radi? de ga na slici obiljezi :)
vakum kad skines sa razvodnika obrtaji treba da malo opanu ako je ispravan vakum i sesiric (vakum ventil na razvodniku
), Taj ventil ti sluzi kad ugasi auto da ti je paljenje na nuli i da auto moze lako upaliti i cim ulais vakum povlaci vakum ventil koji pomijera paljenje u ranije gdje i treba biti, ja mislim oko 8-10 stepeni, kod mene je 12 stepeni ali ja sam stavio na 14 :)
vakum taj sto skines (crijevo) kad stavis prst na njega moras osjetiti da malo vuce, a to ti je najbolje osjetiti kad stavis na obraz i ako osjetis da vuce obraz :lol: znaci da je to dobro, a isto tako vakum ventil mozes ispitati tako da crijevo sa njega sto ide stavis u usta i povuces jako u sebe zrak i znaci treba da osjetis otpor da do neke granice povuce i stane, a ako mozes vuci zrak i nema otpora nego vuces zrak bez problema, onda je pukla membrana unutra i moras ga zamijenuti, nije skup nov. To ti moze biti uzrok slabe vuce, loseg lera i niskog lera, nestabilnog lera, tagodje ne primanja naglog gasa tacnije kad dodas gas a on prvo potone pa trzucka pa tek onda na visim obrtajima bolje pocne vuci jer ti je paljenje kasnije nego sto treba biti i to ti moze praviti problem. Ali to smao ako je jedno od to dvoje neispravno.
 
kada skinem vakum crijevo sa ventila/sesirica na razvodkinu i stavim prst osjetim kako vuce, znaci da je to dobro....

evo oznacio sam na slici plavom bojom crijevo koje skinem sa poklopca glave i auto radi normalno, a na slici se vidi gdje to sve crijevo ide, msm oznacio sam.. na lijevoj strani se vidi taj ventil kako ga ja zovem, ako je uopste ventil, na koji se ukljucuje to crijevo i ukljucuje se jos i dzek sa 2 zice...

 
Član
sve je to ok ali si zaboravio sliku staviti :D ja je ne vidim :)

Edit: sad vidim :)

Nema mi nikakve logik ovo kad skines tu odusku da auto pocne normalno raditi, jer ta oduska ide na filter znaci otvorena je takodje motor isto tako izbaciva visak pritiska i to je ok jeeedino ako nije gdje zacepljeno crijevo koje pa da ti pravi problem, mada meni to nema logike neke :/ razmisljam :/ a ovaj na muldi elektroventil ti ja koliko vidim ne ide na odusku motora.
Jaaako zeznuto ovako ici napamet, da je to uzivo vidjeti a ovako na pamet kad se ne vidi kako i sta :/
 
RS TURBO je napisao(la):
sve je to ok ali si zaboravio sliku staviti :D ja je ne vidim :)

Edit: sad vidim :)

Nema mi nikakve logik ovo kad skines tu odusku da auto pocne normalno raditi, jer ta oduska ide na filter znaci otvorena je takodje motor isto tako izbaciva visak pritiska i to je ok jeeedino ako nije gdje zacepljeno crijevo koje pa da ti pravi problem, mada meni to nema logike neke :/ razmisljam :/ a ovaj na muldi elektroventil ti ja koliko vidim ne ide na odusku motora.
Jaaako zeznuto ovako ici napamet, da je to uzivo vidjeti a ovako na pamet kad se ne vidi kako i sta :/

znam da nema logike, i meni nije bilo logike, ja sam slicajno zakacio to crijevo od oduska i raskacim ga i auto poce normalno na leru raditi, onda tako par puta pokusam i vidim da kada stavim auto gusi, a kada skinem auto radi normalno... da povezano je ovo crijevo od oduska sa filterom i sa ovim ventilom onda crijevo iz tog ventila ide na usisnu granu, malo se losije vidi na ovoj slici..
 
Top