problem sa paljenjem

problem sa paljenjem

I kod mene je otiso termo vremenski davac koj pali 5 diznu, i ne mogu da ga nadjem, a ne mogu ni da ga kupim novog jer nema :icon_cry:

Znaci pumpa mi je oslabila, cekam majstora da dodje da mi izmjeri pritisak da vidim na cemu sam, to bar nije problem to ima da se kupi novo..

E sad, moram dizne poskidati i odnijeti na ciscenje, da njih otkacim kao problem, onda vakum mi je sav ispravan koliko sam uspio ja provjeriti... Posle svega ovog, moram jos naci covjeka da mi malo pregleda K glavu, i odvesti auto na servis plina... Nadam se da cu rijesiti sve ovo, jer samo imam problem oko usisa.. Motor kao motor je dobar, mjerena kompresia i odlicna ;)
 
Član
Upali auto i nek radi na leru i imas onaj vakum sto ide na razvodnik paljenja i i njega skini i zacepi prstom i ako ti opadne ler to znaci da ti je ventil na razvodniku ispravan i onda vrati, i izmjeri pritisak pumpe koliki je, jer kao sto sam ti u prvom postu rekao K-jetronik anjspric je jaaako osjetljiv na los pritisak pumpe, cim oslabi pritisak tu su problemi vuce, snage trzanja, teskog paljenja itd.
Imas dvije pumpe ako se ne varam, malu i veliku, mala ti je u rezervuaru a velika je vani. mala podize pritisak prema gore da dodje do velike pumpe i onda velika pumpa salje jaci pritisak prema anjspricu sad moze biti da ti je mala zakazala i tada moze isto to sve raditi a velika da bude ispravna, zato ispitaj pritisak i ako je slab onda ispitaj tu u rezervuaru ako je imas dali ima dovoljan pritisak i dali uopste radi.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Upali auto i nek radi na leru i imas onaj vakum sto ide na razvodnik paljenja i i njega skini i zacepi prstom i ako ti opadne ler to znaci da ti je ventil na razvodniku ispravan i onda vrati, i izmjeri pritisak pumpe koliki je, jer kao sto sam ti u prvom postu rekao K-jetronik anjspric je jaaako osjetljiv na los pritisak pumpe, cim oslabi pritisak tu su problemi vuce, snage trzanja, teskog paljenja itd.
Imas dvije pumpe ako se ne varam, malu i veliku, mala ti je u rezervuaru a velika je vani. mala podize pritisak prema gore da dodje do velike pumpe i onda velika pumpa salje jaci pritisak prema anjspricu sad moze biti da ti je mala zakazala i tada moze isto to sve raditi a velika da bude ispravna, zato ispitaj pritisak i ako je slab onda ispitaj tu u rezervuaru ako je imas dali ima dovoljan pritisak i dali uopste radi.

ma radi ona sigurno da neradi nebi upalio uopste jer velika nemoze vuci iz rezervara a sad moze biti da je oslabila i ona pa da nebaca dovoljno goriva u kutiju ja bi prije reko da je velika jer je i kod mene na golfu otisla pa sad nema snage preko 5 000 rp i teze pali kad upali radi na 3 klipa pa malo das gasa onda pocne na 4 sve do pumpe a davac 5 dizne mozes rijesiti na sledeci nacin dovedi minus negdje sa akumulatora a + vuci sa onog kabla sto ti ide na avtoamt od alnasera znaci kad verglas u tom trenutku i dizna otvara kad prestanes ona zatvara pokusaj jer sam konto i ja sebi tako da nemoram preko prekidaca :icon_mad:
 
RE: problem sa k glavom

ovako, imam problem, nece da mi upali auto opet.. problem je u gorivu, gorivo mi normalno dolazi na filter goriva koji je nov, onda iz filtera ide na k glavu, i tu je problem, sa k glave ide samo na 5 diznu, ali i tu je opet problem, gorivo dolazi do dizne a dizna ga nece izbaci/ubaci, kupim drugu diznu, i namontiram opet nista, znaci gorivo nece da udje u usisnu granu, termo vremenski prekidac je otkazao, tako da mi je 5 dizna direktno spojena, znaci struje ima provjerio sam i to.. e sad znaci na 5 dizni ima goriva tj dolazi, a na ostale dizne nema goriva, gdje je sad tu problem, zasto nemam goriva na diznama, samo imam na dizni za hladan start ili 5 dizni.. :icon_question:
 
Član
K-glava druze, treba vidjeti sto ne ide u ostale dizne gorivo, rastaviti je ali neko ko se razumije i zna oko k-glave ti mora pregldati je.
 
RS TURBO je napisao(la):
K-glava druze, treba vidjeti sto ne ide u ostale dizne gorivo, rastaviti je ali neko ko se razumije i zna oko k-glave ti mora pregldati je.

gorivo dolazi na k- glavu, ali ide samo na 5 diznu, i ide na jos nesto, ne znam sta je to, nalazi se na mjestu ac pumpe kod karburatora, ugl neide na ove 4 dizne, a prije 10 dana bilo sve normalno, zar je moguce da je se pokvarilo cisto onako, sta j eustvari uzrok, ako postoji uzrok.. imam ja drugu k-glavu, pa cu sutra nju namontirati da vidim sta ce onda biti
 
Član
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.
 
RS TURBO je napisao(la):
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.

pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.

pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..

Pa ako ti je jos oslabila pupma onda nema moza vise snage ni za to.
 
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.

pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..

Pa ako ti je jos oslabila pupma onda nema moza vise snage ni za to.

da pumpa je oslabila, to znam i narucena je nova, za par dana stize, ali i sa ovom pumpom je palio, i jedno 10 dana je ostavljen i sad nece da pali, poskidam crijeva sa dizni, nisam vadio dizne jer nemam pojma kako se vade, i vidim da gorivo ne dolazi, onda raskopcam dovod, zaverglam auto i vidim da baca gorivo, znaci dodje gorivo u k-glavu, ali ide samo na 5 diznu na ove 4 nece, posto imam drugu glavu pokusacu da je sutra namontiram, pa da vidim onda sta ce da bude
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.

pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..

Pa ako ti je jos oslabila pupma onda nema moza vise snage ni za to.

da pumpa je oslabila, to znam i narucena je nova, za par dana stize, ali i sa ovom pumpom je palio, i jedno 10 dana je ostavljen i sad nece da pali, poskidam crijeva sa dizni, nisam vadio dizne jer nemam pojma kako se vade, i vidim da gorivo ne dolazi, onda raskopcam dovod, zaverglam auto i vidim da baca gorivo, znaci dodje gorivo u k-glavu, ali ide samo na 5 diznu na ove 4 nece, posto imam drugu glavu pokusacu da je sutra namontiram, pa da vidim onda sta ce da bude

Da ali nema snage k-glavu da pokrene da bi pocela raditi i bacati gorivo na dizne. Kad stavis novu pumpu onda ako bude isto onda se trati sta je ali sa ne ispravnom pumpom ne mozes traziti sta je. Probaj tu drugu staviti ali ja mislim da ces isto imati kao i sa tom.
 
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Namontiraj pa vidi, radi sebe onda opet izmjeri pritisak pumpe ali tu kod k-glave skopcaj barometar i izmjeri koliki je pritisak, radi sebe izmjeri da budes siguran da je ona ok.

pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..

Pa ako ti je jos oslabila pupma onda nema moza vise snage ni za to.

da pumpa je oslabila, to znam i narucena je nova, za par dana stize, ali i sa ovom pumpom je palio, i jedno 10 dana je ostavljen i sad nece da pali, poskidam crijeva sa dizni, nisam vadio dizne jer nemam pojma kako se vade, i vidim da gorivo ne dolazi, onda raskopcam dovod, zaverglam auto i vidim da baca gorivo, znaci dodje gorivo u k-glavu, ali ide samo na 5 diznu na ove 4 nece, posto imam drugu glavu pokusacu da je sutra namontiram, pa da vidim onda sta ce da bude

Da ali nema snage k-glavu da pokrene da bi pocela raditi i bacati gorivo na dizne. Kad stavis novu pumpu onda ako bude isto onda se trati sta je ali sa ne ispravnom pumpom ne mozes traziti sta je. Probaj tu drugu staviti ali ja mislim da ces isto imati kao i sa tom.

ok, hvala na odgovorima... sutra cu spakovati ovu drugu k-glavu sto imam i pokusati, u toku sedmice mi dolazi nova pumpa, nadam se da je u njoj problem, nadam se da mi nije oslabila i pumpa u rezervaru dobavna, msm da ona nema neki uticaj onda dobavlja gorivo do ove vanjske, a ona pravi pritisak...
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
silvia_turbo je napisao(la):
pumpa je losa, sledece sedmice mi dolazi nova pumpa narucio sam, ali i sa tako losom pumpom mi je bacao gorivo i palio, a sad vise nece da ide gorivo na dizne..

Pa ako ti je jos oslabila pupma onda nema moza vise snage ni za to.

da pumpa je oslabila, to znam i narucena je nova, za par dana stize, ali i sa ovom pumpom je palio, i jedno 10 dana je ostavljen i sad nece da pali, poskidam crijeva sa dizni, nisam vadio dizne jer nemam pojma kako se vade, i vidim da gorivo ne dolazi, onda raskopcam dovod, zaverglam auto i vidim da baca gorivo, znaci dodje gorivo u k-glavu, ali ide samo na 5 diznu na ove 4 nece, posto imam drugu glavu pokusacu da je sutra namontiram, pa da vidim onda sta ce da bude

Da ali nema snage k-glavu da pokrene da bi pocela raditi i bacati gorivo na dizne. Kad stavis novu pumpu onda ako bude isto onda se trati sta je ali sa ne ispravnom pumpom ne mozes traziti sta je. Probaj tu drugu staviti ali ja mislim da ces isto imati kao i sa tom.

ok, hvala na odgovorima... sutra cu spakovati ovu drugu k-glavu sto imam i pokusati, u toku sedmice mi dolazi nova pumpa, nadam se da je u njoj problem, nadam se da mi nije oslabila i pumpa u rezervaru dobavna, msm da ona nema neki uticaj onda dobavlja gorivo do ove vanjske, a ona pravi pritisak...

Ima veze i njen pritisak jer ako je slab, ona ne moze stici napumiti ovoj velikoj ili cak poslati gorvio, pa moze slati u intervalima :lol: malo malo pa nista, pa opet malo malo pa nista :D
 
Top