Problem sa osiguranjem..

Problem sa osiguranjem..

Član
Pozz drustvo..evo ovako..otac mi je imao saobracajku prije 10-15 dana..Kompletna vozaceva strana je slupana + zadnja osovina (most ) felga i guma.
Predali smo u osigurajne , slikali su ..cekamo procjenu i tako..auto se vec uveliko radi treba biti zavrseno svakog dana..
Imam rodjaka koji radi u osigurajnu i javio mi je da su spremili neku ponudu ..koja je isod minimuma..Sada ocekujem njihov poziv i to..
_________________________________
:icon_question:
Pa me zanima sta sad , da spremim sve racune predracune za djelove itd..i da ima kazem da ne prihvatam ponudu..ili kako vec to ide..ako ima neko da mi to pojasni malo..

PS. Ako ima neko broj od nekog Age - Ade ili kako vec iz Tuzle, da mi posalje jer trebam otici do jneg kazu da on moze napraviti predracun za te djelove koji su kupljeni i to..

Unaprijed hvala..
 
Član
u mene je stric imao udes kamion ga udario nije bila velika steta jer se kamion vracao u nazad i udario ga,al s obzirom da je auto staro svega 6god on je htio sve nove dijelove otisao na ovlasteni sesrvis sve pomjenjali i normalno original racun smo kopirali i ovjerili kod notara predali na osiguranje,dobili smo ponudu ispod minimuma racun je prelazio 2500km a oni poslali ponudu oko 900km
 
Član
Moj prijatelj je tako sa A6 imao problem.steta oko 2 hiljade a osiguranje davalo nesto malo ispod hiljade.nije htio pristati na to nego angazirao advokata i predao na sud.naplatio je sve:troskove suda ,stetu (uvecan iznos negdje oko 2 700) platio advokata i cak je i kamate naplatio.tako da ne pristajes na njihovu ponudu,jer kada
placas policu sve med i mlijeko.a kada trebas naplatiti nesto onda je ma ko ga jbe.stoga, sretno
 
prvo kod majstora provjeri koliko ce te kostat popravka tj. dijelovi ruke kad budes imo okvirnu cijenu i kad te osiguranje pozove da ti da ponudu normalno ako je ispod onoga sto i je majstor rekao nemoj pristajat na ponudu i nemoj se sekirat tu im kazes preko telefona koliko iznosi proracun majstora dodas 2 3 stoje u + od onog sto ti je majstor rekao i zat ce oni tebe opet istog dana ili za dan dva s novom ponudom ako bude prihvatljiva uzimaj ako ne onda idi pravi zalbu preko svog osiguranja i onda sebi trasi dobrog advokata obecas mu fin procenat i ozezi ;)
 
Član
Hvala momci..vidit cu..stvarno ce biti veca steta sto se tice opravke i to..samo me buni malo sad to..kako sta ..ja im odbijem ponudu i moram ici ganjati predracune i to..da im odnesem ili sta ?

Mislim da ce biti par stotina niza ponuda od onog sto je potrebno za popravak..pa cu vidjeti trebaju da me zovu sutra ili prekosutra..

A tako je u Bosni cim hoces nesto u svoju korist..gori nebo.:icon_mad: ...
 
prvo se odluci kod koga ces da popravljas i od njega trazi proracun a ne ti cekas prvo ponudu pa onda da im kazes da ne pristajes na to a u sustini i neznas koliko ce te kostati popravka
nisu ni oni iz osiguranja mutavi da mozes naplatit koliko zelis znaju oni sve i bolje nego ovi majstori koliko se krecu cijene zamjenskih dijelova zato prvo vidi kolko kosta popravak a ponudu od osiguranja je onda lahko odbit tj. odbijes je preko telefona kada te budu zvali eh kad oni kazu ovo je nasa zadnja ponuda na nju se ides zalit pismeno podneses zalbu i ostalo se snalazis u zavisnosti na koju cifru gadjas da dobijes

meni za duju u prvoj ponudi davali 700KM a toliko me samo kostali dijelovi i ja ih odbijem i oni meni kazu sve sto mislis da dobijes preko 1500KM to je kod nas totalna steta i papire od vozila moras predat u MUP kad pozovu oni nije proslo ni 20 minuta daju 1450KM za stetu i ja sam normalno prestao na to a isplatu stete od dana ponude sam dobio za 7 dana ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
prvo se odluci kod koga ces da popravljas i od njega trazi proracun a ne ti cekas prvo ponudu pa onda da im kazes da ne pristajes na to a u sustini i neznas koliko ce te kostati popravka
nisu ni oni iz osiguranja mutavi da mozes naplatit koliko zelis znaju oni sve i bolje nego ovi majstori koliko se krecu cijene zamjenskih dijelova zato prvo vidi kolko kosta popravak a ponudu od osiguranja je onda lahko odbit tj. odbijes je preko telefona kada te budu zvali eh kad oni kazu ovo je nasa zadnja ponuda na nju se ides zalit pismeno podneses zalbu i ostalo se snalazis u zavisnosti na koju cifru gadjas da dobijes

meni za duju u prvoj ponudi davali 700KM a toliko me samo kostali dijelovi i ja ih odbijem i oni meni kazu sve sto mislis da dobijes preko 1500KM to je kod nas totalna steta i papire od vozila moras predat u MUP kad pozovu oni nije proslo ni 20 minuta daju 1450KM za stetu i ja sam normalno prestao na to a isplatu stete od dana ponude sam dobio za 7 dana ;)
Fazon je u tome sto su oni odma taj dan kada sam dovezao auto dosli slikali i otisli ..sada se auto radi i sada tek znam koliko ce biti opravak..i to formalno..( pribliznu cijenu opravka) ...tako da cu im to dostaviti..tek nakon sto mi oni daju svoju ponudu..valjda nece biti problema..s tim..
 
Imaš dosta tema vezano za osiguranje trebao si koristiti search.

Uglavnom,ako nisi zadovoljan ponudom uloži prigovor. Prije toga otiđi u neki servis i uzmi predračun opravke (najbolje je ovlašteni servis) i traži taj iznos. Ako taj predračun odgovara opravci dijelova koji su navedeni u zapisniku o oštećenju vozila i ako je realan isplatiće ti iznos sa predračuna umanjen za PDV. Ako hoćeš da dobiješ i taj iznos PDV-a opravi auto, plati, uzmi original račun i imaš pravo i na PDV. Ako ti još nešto treba slobodno pitaj ;)
P.S. O kom osiguranju se radi i jesi li predao papire u svoje osiguranje ili osiguranje štetnika?
 
Član
Obavezno na ovlasteni servis da ti daju predracun....
Osiguranje ce ti isplatiti iznos umanjen za PDV i nesto sitno amortizacije...

Ako ne isplate onda kod advokata s tim papirima

Obavezno na ovlasteni servis da ti daju predracun....
Osiguranje ce ti isplatiti iznos umanjen za PDV i nesto sitno amortizacije...

Ako ne isplate onda kod advokata s tim papirima
 
Legend
Pa kolika je cijena popravka. Jesil kupovao nove dijelove ili polovne. Predracun ti moze svako dat, ali ti osiguranje nece platiti po predracunu nego po racunu. Hoce i po predracunu ali izbiju PDV ;)

Nisi ti to u startu odradio kako treba, prvo auto si trebao odvuc u Nipex da ti oni daju predracun i onda taj predracun u osiguranje i onda on ide na komisiju, a zatim oni odobre ili ne odobre i daju ti neku ponudu. Ovako slabe fajde da ces sta rjesit, pogotovo sa Sarajevosiguranjem.
 
Član
A jbg..Treba nam auto ne mozemo se zajebavat 2-3 mjeseca bez auta..auto se popravlja i pri kraju je ..ako nista otici cu sa tim racunima kad zavrsim i gotovo..


U svakom slucaju Hvala na savjetima.:123:
 
Legend
Alen_7 je napisao(la):
A jbg..Treba nam auto ne mozemo se zajebavat 2-3 mjeseca bez auta..auto se popravlja i pri kraju je ..ako nista otici cu sa tim racunima kad zavrsim i gotovo..


U svakom slucaju Hvala na savjetima.:123:

20 dana traje da dobijes zapisnik, a ako imas nekih bas stela ili platis dobijes ga u 48 sati. Cim je zapisnik gotov od policije osiguranje moze da pocne da radis voj posao. To ukljucujuci vrijeme defektaže i izdrae predracuna traje 5 dana i cetvrtkom je obicno komisija znaci dan dva gore dole, i imas odgovore od osiguranja. Al dobro nadam se da ce sve bit uredno i da neces imati vecih problema.
 
Top