Problem sa motorom CPI aragon

Problem sa motorom CPI aragon

Imam problem sa motoricem cpi aragon 50 kubika gasi se u voznji znaci ugasi se skroz i poslije vergla i nemoze da upali..i tako vergla jedno 20 puta i upali 2 do 3 puta i onda opet isto...dali neko znas sta bi to moglo biti ..jer sad ga nemogu nikako upalit
 
Član
Samo poneses sa sobom jos jednu ispravnu svjecicu i kad se ugasi, stavis je na lulu i naslonis je negdje na masu ili cilindar gdje je aluminij i onda verglas i gledas imas li iskru...
 
Samo poneses sa sobom jos jednu ispravnu svjecicu i kad se ugasi, stavis je na lulu i naslonis je negdje na masu ili cilindar gdje je aluminij i onda verglas i gledas imas li iskru...
probacu sutra...sve bude super znaci pali ide sve u najboljem redu i dodjednom se ugasi na brzini jedno 50/60 i nekad odma upali od prve nekad nece nikako samo vergla...i desava mi se kad okrenem kljuc dam kontakt i na ono dugme da ga upalim nikakvog znaka nedaje i tako 2/3 puta nista i onda upali..
 
Član
Cekaj malo, vergla li on tebi, ja sam tebe sada razumiomo da ti imas kontakt ali pritisces dugme za verglanje i on ne vergla i tek nakon nekog vremena mozes da verglas i upali?
 
Cekaj malo, vergla li on tebi, ja sam tebe sada razumiomo da ti imas kontakt ali pritisces dugme za verglanje i on ne vergla i tek nakon nekog vremena mozes da verglas i upali?
vergla on al prije tog nekad mi se desi kad dam kontakt nikakvog znaka nema...sad vergla al nece nikako da upali evo citav dan se zafrkajem svijecica nova stavljena...sve uredno izgleda
 
zastite provjeri kod scootera one su na kocnicama tj rucicama
stisni kocnicu pa onda pali
i da jel ti GY6 mašina ili je 2T dvotaktni motor
mada skini pored poklopca za akuu imas jos jedan poklopac i tu ti se nalazi CDI modul tj elektronika i vidi koliko na sebi ima zica ( aktivnih pinova) 5 ili 6
iskopcaj CDI i provjeri tu kontakte jel valjaju ili kad verglas malo zamici konektor na CDI-u (zice malo cimaj) i vidi dai ce upalit OVO JE O STRUJI
a za karb nije problem skini ga i ocisti nije raketna nauka da neznas 6 šarafa odvrnut i procistit dizne s komadom sajle ;)
 
zastite provjeri kod scootera one su na kocnicama tj rucicama
stisni kocnicu pa onda pali
i da jel ti GY6 mašina ili je 2T dvotaktni motor
mada skini pored poklopca za akuu imas jos jedan poklopac i tu ti se nalazi CDI modul tj elektronika i vidi koliko na sebi ima zica ( aktivnih pinova) 5 ili 6
iskopcaj CDI i provjeri tu kontakte jel valjaju ili kad verglas malo zamici konektor na CDI-u (zice malo cimaj) i vidi dai ce upalit OVO JE O STRUJI
a za karb nije problem skini ga i ocisti nije raketna nauka da neznas 6 šarafa odvrnut i procistit dizne s komadom sajle ;)
karburator je ociscen stavljena nova svijecica...dvotaktni je motor..danas sam sve pregledo zice sve je super..al ne baca iskru kad verglam
 
s cime ga palis kurblom ili anlaserom?
moguci kvarovi su:
CDI ili šteker na samom kablu sto se spaja na CDI
bombina
svijećica
i još jedna banalna stvar dugme za gašenje ako ga tvoj scooter posjeduje ;)
 
s cime ga palis kurblom ili anlaserom?
moguci kvarovi su:
CDI ili šteker na samom kablu sto se spaja na CDI
bombina
svijećica
i još jedna banalna stvar dugme za gašenje ako ga tvoj scooter posjeduje ;)
alnaserom ga palim...neznma nikako gdje je taj cdi ...odvuc cu majstoru danas sam ga zvao al je u osijeku pa cekam da se vrati...
 
Top