problem sa instrument tablom Golf MK I

problem sa instrument tablom Golf MK I

Član
pozz svima,imam jedan problem,pa me zanima da li je ko imao iskustva s tim,,da mi pomogne.
Naime crkla mi je instrument tabla u golfu I,pocijepala se stampana ploca,uglavnom nema joj pomoci,nego da ne duzim dalje problem je slijedeci,,,da li meni moze tabla od dvice,,posto ne mogu da nadjem kecevu nikako,na mojoj ima jedan dzek,tabla pokazuje kilometar sat,na desnoj strani obicni sat,,pokazuje temperaturu,i gorivo,,a u sredini se nalaze lampice akumulatora i tih gluposti.Zanima me da li mogu ubacit od dvice,ili ako neko ima kecevu da prodaje da mi se javi;)
 
Član
ja mislim da moze od dvice (da su isti priključci) i ako nisu moze se to 100 % napraviti .Mozda bi mogo nekako i skarabudžiti obrtaje mislim napraviti .
 
Član
pokusat cu,malo sam se raspitivao,uspio sam naci sve table od dvice,ali su sve sa dva dzeka,kod mene je sad jedan,sa jedno sedam osam pinova,,ako bi nasao tablu sa dzekovima onda bi to sve mogao mozda i prespojit,morao bi samo iz mog sadasnjeg dzeka da skontam koja mi je zica sta,,puno mi je to petljanja,ali uglavnom pogledat cu,moram rijesit,sad sam isto bez table,samo kazaljka kilometar sata pokazuje,ostalo sve mrtvo:icon_sad:
 
Član
druze jel ti samo sat treba??? Imam ja od KECA neke benzinjare 200km/h i 7000 obrtaja, jedan dzek i ona kilometar sajla se navrce.Ja sam ga sebi ugradjivao na dizela ali kod mene se sajla samo usteka, a imam i sajlu od tog sata samo mi se nije mijenjala.
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
druze jel ti samo sat treba??? Imam ja od KECA neke benzinjare 200km/h i 7000 obrtaja, jedan dzek i ona kilometar sajla se navrce.Ja sam ga sebi ugradjivao na dizela ali kod mene se sajla samo usteka, a imam i sajlu od tog sata samo mi se nije mijenjala.

i kod mene se sajla samo utakne,imaju kao neke zakacke pa uhvate,ali nije to problem,imam ja kilometar sat,,mogao bi svoj stavit,,jel ti ispravna ta tabla,da se dogovorimo;)
 
Član
jest valjda samo nema jedne kazaljke ja slomio svoju kad sam lijepio cajgere i skinem odatle.Mozes ti staviti svoju, naci cu ti i ovu sajlu od tog sata.Sta cemo se dogovarati samo mi djaba stoji, samo mi javi kad ces u Travnik ako i ja budem tad da ti predam;)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
jest valjda samo nema jedne kazaljke ja slomio svoju kad sam lijepio cajgere i skinem odatle.Mozes ti staviti svoju, naci cu ti i ovu sajlu od tog sata.Sta cemo se dogovarati samo mi djaba stoji, samo mi javi kad ces u Travnik ako i ja budem tad da ti predam;)

u subotu sam u travniku,,bas gore imam predavanja,cijeli sam dan gore,do nekih 3-4 sata,,,pa eto ako je vec sve tako kako si rekao onda taman i kaficu da otresemo,malo da se istracamo:lol::lol:
 
Član
ArminM je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
jest valjda samo nema jedne kazaljke ja slomio svoju kad sam lijepio cajgere i skinem odatle.Mozes ti staviti svoju, naci cu ti i ovu sajlu od tog sata.Sta cemo se dogovarati samo mi djaba stoji, samo mi javi kad ces u Travnik ako i ja budem tad da ti predam;)

u subotu sam u travniku,,bas gore imam predavanja,cijeli sam dan gore,do nekih 3-4 sata,,,pa eto ako je vec sve tako kako si rekao onda taman i kaficu da otresemo,malo da se istracamo:lol::lol:

:lol: moze ajde dogovorit cemo se na pm razmijeniti brojeve da se mozemo cuti:cool:
 
Član
to je problem svakog keca moj ti je savjet izvati sve i stavi od dvice.. a cuo sam da moze se maticna ploca stavi u vrucu vodu s soli i drzi neko vrijeme al to nisam probo samo cuo...;)
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
jest valjda samo nema jedne kazaljke ja slomio svoju kad sam lijepio cajgere i skinem odatle.Mozes ti staviti svoju, naci cu ti i ovu sajlu od tog sata.Sta cemo se dogovarati samo mi djaba stoji, samo mi javi kad ces u Travnik ako i ja budem tad da ti predam;)

u subotu sam u travniku,,bas gore imam predavanja,cijeli sam dan gore,do nekih 3-4 sata,,,pa eto ako je vec sve tako kako si rekao onda taman i kaficu da otresemo,malo da se istracamo:lol::lol:

:lol: moze ajde dogovorit cemo se na pm razmijeniti brojeve da se mozemo cuti:cool:

moze drug moze,,hvala ti puuuno;)

anes golf je napisao(la):
to je problem svakog keca moj ti je savjet izvati sve i stavi od dvice.. a cuo sam da moze se maticna ploca stavi u vrucu vodu s soli i drzi neko vrijeme al to nisam probo samo cuo...;)

ma anese i ja sam konto da stavim sve od dvice,kad bi nasao tablu od dvice sa dzekovima onda bi bilo lakse,onda bi iz mog dzeka stiklao za ove nove,,jednu po jednu zicu trazio,,,ovo mi je do sada druga tabla koju mijenjam,prva mi je totalno poludila bila,ova sad umrla,,sta li je slijedece:icon_rolleyes:
 
Član
evo kako izgleda, ako ti pase donesem ti u subotu
[attachment=31867][attachment=31867]
 

Prilozi

  • Picture 095 [800x600].jpg
    Picture 095 [800x600].jpg
    119,7 KB · Pregleda: 9
  • Picture 096 [800x600].jpg
    Picture 096 [800x600].jpg
    133,2 KB · Pregleda: 6
Član
montirana tabla od druga iz novog travnika,sve je sjelo kako treba,odradio sam i bijelo osvjetljenje,slikao sam mobitelom ali je losa slika,uslikat cu digitalcem pa cu postavit kako to sve izgleda

_vwfan_ hvala ti druze,car si,duznik sam ti;););)
 
Top