Problem sa E30 320i

Problem sa E30 320i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jarana zeza nesto..prosli vikend mu smrzo,ovdje bilo -23 stepena..nakon toga ga odmrzavao,nije htio upalit..u ponedeljak otoplilo,upalio iz prve,al radi isto dizel..ne znaju ni majstori u cemu je problem,nagadjaju da je mozda zupcasti preskocio..skidali glavu,baca ulje,sve normalno,al ne radi kako treba..ne pusi,ne pale se lampice ni na tabli,ni na krovu(ima one CHECK-ove gore iznad srednjeg retrovizora,ne znam kako se zove tacno),al kao da nesto udara u motoru..zna li neko sta bi moglo bit?
hvala unaprijed
 
i kod mene je tako bilo nek zamjeni ulje i rijeseno,
a ako trza motor dok radi na leri i hoce ko da se ugasi nek zamjeni svjecice.
moj prijedlog tako je bilo kod mene, sad da li je i kod njega neznam, mozda mu je nesto otislo dok je bio smrznut nek pregeda sve oko motora. ;)
Nema kod nas majstora, a sto se bmw-a e30 tice Ramo je bog za njih. Odlican je i samo radi bmw-a
 
Član
gosp.adnan hvala drug,pokusat cemo
auto se ne gasi,samo radi ruzno,ko traktor
vladica evo sarafamo bmwa pa de bgt nesto na tu temu a bice mene uskoro valjda
 
Član
Meni je nešto tako bilo,može biti da je do svjećica ili kablova,to je bar lako provjeriti a može dosta značiti.
Jel izgubio na snazi,ili jednostavno samo ružno radi a ide kao i prije ?
 
Član
izgubio je na snazi,ruzno radi,provjericemo danas i kablove i svjecice,hvala puno
cekam da mi bmwscanner baci koju pametnu,on je expert za bimere
hvala svima
 
Član
Onda su isti simptomi kao kod mene,radi isto kao dizel i dosta slabije ide,kod mene je bilo do svjećica a nadam se da će i kod njega biti jer bi to bilo najbezbolnije :cool:
 
Član
i ja sam tako mijenjao svijecice i nakon par dana opet nakvasene budu

pregledajte senzore regulator lergasa i senzor temperature vode
 
Član
na bimeru su skidani lezajevi radilice i provjeravana radilica,to je ok,a to je,po par majstora bio uzrok kvara
za sad je parkiran,ne znamo sta je,sumnjamo na nesto u glavi,klackalice,ventili...dok malo otopli pa cemo probat napravit,uglavnom,isti motor ostaje u njemu....
 
Član
provjeri svjecice tj. nema sta provjeravati nove su dvadesetak maraka ngk nek promjeni svakako ocistiti razvodnu kapu ili je promjeniti ako je previse nagorila unutra provjeriti sve kablove jer ako je bilo leda na njima moguce da je napukla neka od kapica sta se naticu na svjecicu ili na razvodnik i da zbog istog simptoma pukne i razvodna kapa
ler ventil nek skine i ocisti i zracni filter ili promjeni ili da ga ocisti fino i moralo bi sve biti dobro....
i naravno nek naspe antifriz da nebude takvih sranja ponovo
btw.. jedna od gorih mogucnosti da je nedje puko blok pa auto gubi kompresiju ( jel se grije ? jel mjesa vodu i ulje? i jeste li mjerili kompresiju ? )

da je pukla klackalica ili da je bregasta pukla vidjelo bi se prilikom skidanja glave ako ste je skidali kako sam skuzio tako da to nebi trebao biti problem a zna se desiti da pukne i ventil a to bi taj majstor valjda isto trebao primjetiti .
ovako napamet bubamo ali tesko je reci dok se nevidi kvar
btw. ima kod mene dobar 3.5 dusu dao za te kocke :)
 
Član
trebace Arminu jos jedno 37 motora za tu kockicu EDOZE prije svega nemoze on biti sam svoj majstor i otklanjati kavarove koje misli da zna rijesiti
kad je kupio auto bilo je u tip top stanju 2 puta razbija karter ostavlja ga da smrzne pa sta on misli pitaj ga
da je napravljen od titaniuma beze veze mu je skidat karter gledat lezajeve ili galvu
tu je puko klip usljed smrzavanja sobzirom da znam kako pali auto samo moze to biti problem
a usput mu moze prenjeti kade se vratim iz swiss da me moze kontaktirati za njega su savjeti jos uvjek besplatni ;)

to je ono kad on beshi kaze sta ti znas sta je bmw a prvi put sjeo za volan bmw-a

P.S taj auto je nekad bio moj
 
Član
ev da pohvalim @besha,iako sa veeeeelikim zakasnjenjem.....motor je poplupan,kako je i rekao...btw,sad je u bimeru 2.5;) a gore spomenuti besha ga je ubacio,uspjesno,i ide,budimo realni,pravo fino;)
svaka cast,znam da puno kasnim al nek se zna ko zna znanje:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top