Problem sa desnim kotačem ???

Problem sa desnim kotačem ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedan mali problem koji čak nije uspio ni majstor rješit uglavnom javlja se taj zvuk ili kvar u samo jednom trenutnu dakle kad se smota puni lijevi i krene unazad počme nešto da struže u desnom točku stane pa opet počme zanimljivo probam sve ostalo rećemo lijevo desno pravo naglo 0kretanje motanje lijevo desno naprijed nazad nikad se ne pojavi samop kad krenem nazad i tu u početku kretanja kasnije stane...mandzetne nove nije ušla voda kugle ok krajnice ok spone ok lafeta isto ok amortizeri su novi prednji aksijalni takodjer novi neznam šta bi gledo dalje šta savjetujete jedino da nije kinetički zglob al on puca kad se mota al u ovom slučaju ne puca već kao da nešto struže i da u normlanoj vožnji bilo gdje u gradu ili vani ništa se nečuje ??????Auto je Golf 2
 
nije moguće da ni odprilike nitko nezna šta bi moglo biti ako ne orktrijem kvar rastavit ću sve s desne strane i krenut redom mora nešto bit :)
 
neka plastika mozda dira gumu ili lim iza diska,odmakni ga malo sharafcigerom...probaj...

jos da kazes kakav je zvuk,lupa grebe,kucne...
 
Početnik
ma sigurno guma za nesto zakaci ili bas taj lim od diska da zakaci...a kakvi su ti seleni,moguce da je los selen,pa kad krenes da se malo guma pomjeri i pocne zakacat za nestoo..
 
kod mene je skoro ista stvar, isao kod cika majstora, doduse onako na bryinu pogledao i sve ok, ali ponekad mi zna zastrugati kad smotam u lijevo u krivini od min 45° ukoliko ima malo ispupcenja na cesti, zastruze mi, isto kao da guma za unutrasnji dio lima ili plastike udari, bas fuj. To mi se tek od nedavno pocelo desavati, ako neko ima predstavu sta bi se moglo uraditi neka javi....
 
ma kod mene je auto svaki mjesec na kanalu što se tiče podvožja prvenstveno radi sebe i radi sigurnosti jer puno vozim i auto se uvjek redovno servisira i evo dva dana to mi se počelo dešavat dakle puni lijevi u rikverc kad parkiram to se dešava jednostavno kao da točak dobije neki luft i samo počme luftirat par puta uradi taj zvuk nemogu opisat više mi vuče na neki luft a evo zanimljivo večeras sam bio na jednom mjestu obišo 80 km na otvorenoj cesti ni i u gradu ništa baš ništa dakle samo parkiranje u rikverc i puni kad se mota jer ulazim u rikverv u parking u javnoj garaži u svoj park prostor da mi je kasnije lakše izać (može li biti čahura lafete ona mi malo ima lufta to mi je kolga reko kad smo pregledavali danas) kaže nije još za mjenjanja al ima lufta dal da je do nje
 
Član
dadao_style je napisao(la):
Imam jedan mali problem koji čak nije uspio ni majstor rješit uglavnom javlja se taj zvuk ili kvar u samo jednom trenutnu dakle kad se smota puni lijevi i krene unazad počme nešto da struže u desnom točku stane pa opet počme zanimljivo probam sve ostalo rećemo lijevo desno pravo naglo 0kretanje motanje lijevo desno naprijed nazad nikad se ne pojavi samop kad krenem nazad i tu u početku kretanja kasnije stane...mandzetne nove nije ušla voda kugle ok krajnice ok spone ok lafeta isto ok amortizeri su novi prednji aksijalni takodjer novi neznam šta bi gledo dalje šta savjetujete jedino da nije kinetički zglob al on puca kad se mota al u ovom slučaju ne puca već kao da nešto struže i da u normlanoj vožnji bilo gdje u gradu ili vani ništa se nečuje ??????Auto je Golf 2

...pretpostavljam da su gume i felge odgovarajuce...ono na sto bbih ja obratio pozornost su disc plocice i ..ne znam na nasemmm kako se zove ...mislim celjust ....mozda ima nekog glapa...ili su jednostavno koristene ne odgovarajuce disc plocice...mada mi to nema nekog smisla sa tim da se pojavljuje samo pod punim lijevim ... ustvari zvuk je ono sto bi dalo neke smjernice....pregledaj takodjer oprugu na amortizeru ,,, ponekad se desi da pukne gore pri vrhu...pozz
 
Član
jel iko dirao letvu na tom autu to jest spone mozda je pomijerijo maticu koja se kontrira kad sespona mjenja i onda kad namotas letva je povuce vise negosto treba tocak unutra a da bi se to utvrdilo treba izmjeriti i nastelovati te matice na fabricka mjesta pozzz
 
moze biti ako su mjenjani seleni na lafeti (cahure) da je nako zamjenio sarafe (duzi drzi mali selen,kraci drzi veci selen,u podu) pa nije stegnut do kraja,a izgleda tako,pa lafeta kucne u most ili sam selen o saraf...probaj sam izvrnuti taj sto drzi veci selen ,nabaci podlosku 3-4mm na njega i zavrni nazad ...ovo se vec desavalo x puta
 
Član
i kod mog kolege isti problem na vw caddy. slali auto iz firme u jelic i kazu tamo sve OK a nije sve OK jer svaki put kada krene u rikverc sa smotanim volanom cuje se neki udarac
 
care nas sta se meni dogadja, kada idem u rikverc i zaustavljam se...prije zaustavljanja kao da nesto otpadne i lupi(samo kadamotam puni lijevi i idem u rikverc i kada idem ravno u rikverc) i ja trazi trazi, kotaci prva solucija, nije kad sta je, ventilator sa svojim kompletom se gledajuci s prednjega djela auta s lijeve strane odvojia od kilera vode i gornja i donja vida i ko vrata kada se otvaraju, eto tako pleše, buduci da si sve prigleda stvarno se nadam da je neka glupost, neka plastika, cisto radi sigurnosti i da te trosak neizadje puno! ;)
 
nije mi jasno evo danas napravio 400 km bio sam u sarajevu vozo se po sarajevu čitav dan te nazad i plus po mostaru na otvorenoj cesti ništa nisam osjetio niti u gradu a bilo je i leda i svega i neravnina i svega auto ko bombona u voznom stanju ništa dakle samo taj hebeni rikverc na sekund nešto zatruže i stane ovih dana rastavljam pa vam javim najviše sumnjam u čahuru lafete ako bude do nje javim
 
Evo da vam javim do čega je bilo dakle pukle dvije kuglice u kinetičkom zglobu i kad naiđe na taj dio pod opterećenjem točka u rikverc počme da lomi i kad opet podje na zdrave kuglice bude ok promjenut je novi kinetički sve sastavljeno probano sada sve ok...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top