problem sa auto radiom

problem sa auto radiom

vec neko vrjeme me zeza moj auto radio pioneer deh-P9300R, sve funkcije rade, sve tipke takodjer medjutim cesto se iskljuce animacije na ekranu i onda kad saltam pjeme ne vidim koja je pjesma i slicno.
e sad kvar nije velik ali kod mene ovdje nema neki majstor pravo da se razumije u auto radio.
javljao sam se strujize al ne odgovara neko vrjeme ima li jos neko na forumu da zna to uradit ili da poznaje nekog majstora da posaljem postom radio

hvala unapred
 
Član
Ne znam nisam taj radio vidio, ali ako je na preklapanje moguce je da je kabal a ako nije moguce je da si sprejovima za plastiku sprico po njemu i da se sad gubi ;)
Mada mislim da nije neki kvar i svatko ko se imalo razumije trebao bi ti znati napraviti
 
Franki je napisao(la):
Ne znam nisam taj radio vidio, ali ako je na preklapanje moguce je da je kabal a ako nije moguce je da si sprejovima za plastiku sprico po njemu i da se sad gubi ;)
Mada mislim da nije neki kvar i svatko ko se imalo razumije trebao bi ti znati napraviti

http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/DEH-P9300R/index.html
 
vjerovatno su kontakti na display-u, da ti nije slucajno plocica padala na pod i sl. kad prestane da radi probaj samo gurnut malo plocicu unutra ako bude opet isto onda su ti u samoj plocici kontakti na display-u........
 
Član
pretpostvaljam da je problem negdje izmedju plocice i kontakta radia.
pokusaj spicanglama ili pincetom izvuci kontakte na radiu prema vani i ocisti iste na plocici.
 
Top