problem sa Audiem :(

problem sa Audiem :(

Član
Imam Audi 80 1.6 td intercooler,i nedavno sam nasuo gorivo na jednoj pumpi,kod koje je gorivo UZASNO... imao sam problem jer je auto trzalo,i gasilo se u voznji. Promijenio sam filter za gorivo,i u tih par dana sam uradio veliki servis jer je bilo potrebno. Nasuo ponovo gorivo na drugoj pumpi (OMV na stupu),i radilo sve ok do maloprije...maloprije se opet auto dva puta gasilo tokom voznje. i gubi snagu...

dali iko ima kakav savjet?:icon_rolleyes::icon_question:
 
Član
to ti je jos gore. voda moj drug voda. voda smrzne na ovim temperaturama i to na mjestima koja su najsitnije propusna kao sto su dizne. buraz je nedavno imao isti problem i rijesili smo ga tako sto smo otkacili crijevo prije dizni i izbacili svo gorivo i nasuli novo i pustili ga da odradi. poslije toga nema problema.
 
Član
sad je stvarno potrebno sipat atf ulje da se dizne malo prociste,gorivo je *****:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Ovo nije izlovan slučaj...gorivo na dosta pumpi uopšte ne valja...šta rade ljudi koji bi trebalo da kontrolišu kvalitet goriva...u ovoj državi ništa nije kako treba sve štela i mito...a neka dižu cjene mamu im :icon_mad::icon_mad: Izvini na off-u ;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
sad je stvarno potrebno sipat atf ulje da se dizne malo prociste,gorivo je ku*ac:icon_mad::icon_mad:

da se nadovezem... da li je pozeljno sipati to atf ulje konkretno u TDI 77kw iz golfa 5... i koliko cesto?
 
Član
Potpuno ste upravu...kada sam mjenjao filter goriva to je bilo uzas...na pola flase nafte bilo je skoro isto toliko vode...majstor je pustio da se odvoji i pokazao mi...i kako da nam motori rade normalno kada nam je takvo gorivo. Nema sanse. A gdje su uostalom te inspekcije? i druga stvar,po zakonu svaka pumpa mora izdati racun da bi mogli da reklamiramo. Ali ja nisam ni racun doobio,a Boga mi ni gorivo...Ali eto svi znate o kojoj se pumpi radi pa se cuvajte...digli su svi cijene goriva a kvalitet NULA...

emirEX_sa je napisao(la):
to ti je jos gore. voda moj drug voda. voda smrzne na ovim temperaturama i to na mjestima koja su najsitnije propusna kao sto su dizne. buraz je nedavno imao isti problem i rijesili smo ga tako sto smo otkacili crijevo prije dizni i izbacili svo gorivo i nasuli novo i pustili ga da odradi. poslije toga nema problema.

ja sam nasuo novo gorivo pa cemo vidjeti sada. Malo sam ga "propuhao" pa ce mozda biti bolje...vidjet cemo. Ali,hvala na savjetu. Mozda cu to i uraditi ako ne bude napretka..
 
Član
Ko sipa na OMV-u i ostalim lijevim pumpama,tako nesto sam trazi.
Sipajte na Energopetrolu, mozda su im jadne pumpe ali jedino ta firma ima kakvu takvu kontrolu kvaliteta goriva kod nas. Ja sipam samo i iskljucivo euro5 dizel na energopetrolu vec godinu i pol i nisam imao nikakvih problema.
KUPUJMO DOMAĆE!!!:cool:
 
Član
Limp je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
sad je stvarno potrebno sipat atf ulje da se dizne malo prociste,gorivo je ku*ac:icon_mad::icon_mad:

da se nadovezem... da li je pozeljno sipati to atf ulje konkretno u TDI 77kw iz golfa 5... i koliko cesto?

drug meni je od goriva riknula dizna,i nakon sto sam je zamijenio malo sam se raspitao o tome, pozeljno je sipati atf ulje,jer ces time podmazati malo dizne,koje se zaprljaju od loseg goriva. Sad nekog pravila nema, ja sam sipao litar na pun rezervoar,i to ti je dovoljno.Naspes tako jednom i sasvim je dovoljno,podmazat ce se dizne i ti si dobio sta si htio.Nista ne gubis, podmazes dizne i to je to,samo im mozes produzit vijek trajanja,sjebat nista neces;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Limp je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
sad je stvarno potrebno sipat atf ulje da se dizne malo prociste,gorivo je ku*ac:icon_mad::icon_mad:

da se nadovezem... da li je pozeljno sipati to atf ulje konkretno u TDI 77kw iz golfa 5... i koliko cesto?

drug meni je od goriva riknula dizna,i nakon sto sam je zamijenio malo sam se raspitao o tome, pozeljno je sipati atf ulje,jer ces time podmazati malo dizne,koje se zaprljaju od loseg goriva. Sad nekog pravila nema, ja sam sipao litar na pun rezervoar,i to ti je dovoljno.Naspes tako jednom i sasvim je dovoljno,podmazat ce se dizne i ti si dobio sta si htio.Nista ne gubis, podmazes dizne i to je to,samo im mozes produzit vijek trajanja,sjebat nista neces;)

hvala na savjetu...mislim da cu te poslusati...;)
 
Član
drug nista izgubit neces,to je sigurno, ali fkt je na vecini pumpi gorivo ocajno,ne zna covjek gdje bi vise sipao
 
Član
ArminM je napisao(la):
drug nista izgubit neces,to je sigurno, ali fkt je na vecini pumpi gorivo ocajno,ne zna covjek gdje bi vise sipao

sutra cu otici i kupiti atf ulje i nasuti...ma to je uzas. Ja kada sam vidio gorivo iz filtera,izgubio se...Dobro je ikako i radio. A sto je najgore gubi i na snazi puno:icon_sad:
 
Član
ArminM je napisao(la):
Limp je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
sad je stvarno potrebno sipat atf ulje da se dizne malo prociste,gorivo je ku*ac:icon_mad::icon_mad:

da se nadovezem... da li je pozeljno sipati to atf ulje konkretno u TDI 77kw iz golfa 5... i koliko cesto?

drug meni je od goriva riknula dizna,i nakon sto sam je zamijenio malo sam se raspitao o tome, pozeljno je sipati atf ulje,jer ces time podmazati malo dizne,koje se zaprljaju od loseg goriva. Sad nekog pravila nema, ja sam sipao litar na pun rezervoar,i to ti je dovoljno.Naspes tako jednom i sasvim je dovoljno,podmazat ce se dizne i ti si dobio sta si htio.Nista ne gubis, podmazes dizne i to je to,samo im mozes produzit vijek trajanja,sjebat nista neces;)

ok hvala na info ;)
 
Top