Problem sa audi

Problem sa audi

Početnik
Pozdrav svima, ovako imam sljedeci problem: vozim audi 90, 2.3... nije ajnspric, mislim bio je, otisla K-glava i nisam je nasao i stavim karburator... kada je hladan obrtaji variraju od 700-1000 RPM, a kada se zagrije onda je na 1000 obrrtaja konstantan... u voznji nakon sto se malo zagrije, cirka 30 km pocne da "stuca", npr. vozim se u 5 brzini, na 3000 obrtaja i odjednom kao da ga nesto presjece, padne na 2000 obrtaja i skroz slabo prima gas, kao da ima negdje prekid, sto mu vise pritiskas papucicu gasa on vise "stuca", ne prima gas... ostala mi je ajnspric pumpa od 5 bar-a, u ovom slucaju mi nije potrebna pumpa sa tolikim pritiskom... sumnjam da nije mozda ona uzrok ovom problemu, jer dok ne pocne "stucati" leti asfaltom a kad pocne zezati msm najradije bi ga se odrekao hehe... sta vi mislite???
 
Član
Za karburator je to previse 5 bara, nije mi jasno kako si to uspjeo izvesti, cudi me da ti ikako radi, nista mi tu nije jasno, ti si skino k glavu, i stavio drugu usisnu i na nju karburator i njega napaja pumpa od 5 bari???
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Za karburator je to previse 5 bara, nije mi jasno kako si to uspjeo izvesti, cudi me da ti ikako radi, nista mi tu nije jasno, ti si skino k glavu, i stavio drugu usisnu i na nju karburator i njega napaja pumpa od 5 bari???

POTPISUJEM!!!!
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Za karburator je dovoljan pritisak od 0.5 bara, a sve preko moze da ti pravi problem jer je pritisak mnogo jak i potiskuje plovak dole i auto ti "presisava". Nadji ili napravi jednu "T" racvu sa tri izvoda kod kojih su unutrasnji precnici
- 8mm (dovodno sa pumpe)
- 7mm (povratno u rezervoar)
- 4mm (za napajanje karburatora)
i time ces dobiti da ti na plovak ne dolazi preveliki pritisak i odrzavace konstantan nivo goriva koji mu je potreban!
(ove dimenzije ne moraju da budu 100% tacne, ali je bitno da ukapiras sta hocu da ti kazem)
OBAVEZNO proveri da ti negde ne uvlaci falsh vazduh i da li su dizne dovoljno velike da ti napajaju benzinom taj motor.
Samo napred
;)
 
Početnik
dule-p je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Za karburator je to previse 5 bara, nije mi jasno kako si to uspjeo izvesti, cudi me da ti ikako radi, nista mi tu nije jasno, ti si skino k glavu, i stavio drugu usisnu i na nju karburator i njega napaja pumpa od 5 bari???

POTPISUJEM!!!!
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Za karburator je dovoljan pritisak od 0.5 bara, a sve preko moze da ti pravi problem jer je pritisak mnogo jak i potiskuje plovak dole i auto ti "presisava". Nadji ili napravi jednu "T" racvu sa tri izvoda kod kojih su unutrasnji precnici
- 8mm (dovodno sa pumpe)
- 7mm (povratno u rezervoar)
- 4mm (za napajanje karburatora)
i time ces dobiti da ti na plovak ne dolazi preveliki pritisak i odrzavace konstantan nivo goriva koji mu je potreban!
(ove dimenzije ne moraju da budu 100% tacne, ali je bitno da ukapiras sta hocu da ti kazem)
OBAVEZNO proveri da ti negde ne uvlaci falsh vazduh i da li su dizne dovoljno velike da ti napajaju benzinom taj motor.
Samo napred
;)
Nisam mu promijenio usisnu, samo eliminisao sve vezano za ajnspric i ugradio karburator... a znam da je pumpa prejaka :icon_rolleyes:

Stavio sam ja njemu povratno crijevo mislim sve kako treba u vezi karbuatora, samo ja mislim, sto kazes, da je pumpa prejaka i nakon nekog vremena napumpa vise goriva nego sto je potrebno... mislim da mi ovaj sistem nije uskladjen... a sve su prilike da je do pumpe...a iz pocetka se nije ovako ponasao kad sam mu ovo ugradio, tek mozda nakon 4-5 mjeseci... a pumpa kad radi cuje se kako "zuji"... vjerovatno je ona stradala i bice je reda zamijeniti sa puno manjim pritiskom :icon_rolleyes:
 
Član
karburator na pet cilindara?Sumnjam da to moze podmiriti kvalitetno gorivom i zrakom sve cilindre,a osim toga i unutrasnjost usisne grane nije dizajnirana za karb.
 
Početnik
code: KR je napisao(la):
karburator na pet cilindara?Sumnjam da to moze podmiriti kvalitetno gorivom i zrakom sve cilindre,a osim toga i unutrasnjost usisne grane nije dizajnirana za karb.

hmm, mozda si upravu... da mi je naci negdje K-JET glavu da je ispravna, odmah bi je zamijenio, jbg nisam je do sada nigdje nasao da je sve udure :(( ovo sam iskombinovao kao alternativu ali izgleda losu jer motor je prejak za tako mali sistem napajanja gorivom i dotok zraka... sistem je neuskladjen izgleda i nakon nekog vremena gubi snagu a i ler gas mu je nestabilan... moracu mu vratiti tvornici sistem.
 

Lav

Član
moze taj auto na karburator. fabricki postoji petak sa karburatorom. stavi usisnu originalnu i mehanicku pumpu goriva originalnu i radice. a to sto kazes da se eliminiso elemente einspritza i stavio karburator daj sliku da vidim i to cudo. ili pricas gluposti jer je auto komsijin ili ti je neko napunio glavu sranjima i uzima ti pare
 
Početnik
Lav je napisao(la):
moze taj auto na karburator. fabricki postoji petak sa karburatorom. stavi usisnu originalnu i mehanicku pumpu goriva originalnu i radice. a to sto kazes da se eliminiso elemente einspritza i stavio karburator daj sliku da vidim i to cudo. ili pricas gluposti jer je auto komsijin ili ti je neko napunio glavu sranjima i uzima ti pare

malo sam googlao i nasao sam da postoji i fabricko izdanje ovog motora sa karburatorom samo sto moram korigovati neke stvari... a kad sam rekao da sam eliminisao elemente einsprica mislio sam na to da sam skinuo K-glavu, usisnu granu, dizne... jer kod ovih motora je multipoint injection tj. direktno napajanje svakog cilindra preko K-glave... e sad sam ja samo stavio karburator i odgovarajucu usisnu granu za karburator kao što su kod audi-a 80ke motori sa karburatorom... a ostala mi je enspric pumpa od 5 bara, pa nesto kontam da ona ima preveliki pritisak pa ometa cijeli sistem... a znam da za karburatore idu pumpe od oko 0.5 bara... moze bit i da je do karburatora, jer nisam ni za njega 100% siguran da je 1/1... pa me sad kopka od cega bi krenuo da ispitam sta ne stima :// a popravke obavljam besplatno jer imam povlastice u jednoj kvalitetnoj automehanicarskoj radnji :))
 
Top