problem s woofer-om

problem s woofer-om

BHT Ovisnik
dakle imamo problem s wooferom,čini se da je prosvirao,pojačalo je terminator il kako li vec 900w 320rms dok je woofer SSL 500w,nezz koliko ima rms-a,uglavnom spojen je u bridge na 3. i 4. kanal,
acv9ly.jpg


sve fino spojili,nove kablove uzeli,a ja zaboravio da je woofer slabiji od mog i pojacali na nekih 80% to drama u calibri sve udara,mi zadovoljni,izađemo vani,otvorimo gepekt kad ono samo prestade raditi,poče se dimiti iz woofera,smrdi,membrana sve OK,sad jel mu ima spasa jer prijatelj vise stvarno kinte nema da neki drugi uzima i sl. za sada,pa jel se moze ovo odnjeti u nekoga ako mu ima spasa:icon_mad::icon_mad:

evo kako radi,kad se stisne malo se i čuje:D
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VH8iAbRQDQA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VH8iAbRQDQA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
Što bi rekli Beograđani: -"Jeb'o si mu kevu"!
Taj zvuk ti je od zavojnice koja struže po magnetu jer je dobrim dijelom izgorila, nemoj ga spajati više jer samo možeš naštetiti pojačalu. Iskreno, popravka tog subwoofer-a je skuplja od samog njega, stoga...... zamisli da je kontejner košarkaški obruč...
Jbg! :icon_rolleyes:
 
Član
ako je bilo bjelog dima onda je crko nema sta...
probaj gurnuti membranu rukom i vidi da li se osjeti da se teze krece gore-dole i da li "grebe" zavojnica unutra...
a ne isplati se to propravljati,da je neki bolji sub mozda ovako nema mu spasa...

EDIT: nisam vidio da je zviz postao,forum malo steka,uglavnom isto smo htjeli reci...
 
Član
Ocito je da je zavojnica nagorila,jer kad pritisnes malo proradi...u svakom slucaju,potrebno mu je premotavanje...da li se isplati,to ne znam...kod nas ima nekih hobi majstora koji to rade za 10ak maraka,ali to je ono bas za prvu pomoc i zvuk nikad ne bude kao sto je bio,jer nit ga namota na 4 Ohma koliko je bio,nit ga zalijepi kako treba...tako da,bolje da skupi koju desetku i kupi drugi woof... :icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
jbg,kazem ti nema kinte više,ovo je muziku komplet dobio za neku sitnu lovu,manje neg sto woofer kosta,inace ne bi ni uzeo,a da uzme novo na rate nemoze ni to jer su mu blokirali na godinu dana karticu:icon_sad:
 
Član
E taj ti je jaran onda fukara postao,jos mu blokirali karticu...ti njega pokusaj odgovoriti od samoubistva pocece i o tome razmisljati kako je krenulo

Sad gledam ovaj klip :icon_eek: pa on slusa turbo folk kako nece crknut :icon_eek:

Sad gledam ovaj klip :icon_eek: pa on slusa turbo folk kako nece crknut :icon_eek:
 
BHT Ovisnik
nije turbo folk:lol::lol: on se ježi na to,kao i ja techno,to je mescini neki turski techno remix:D

a dugo je vec bio u minusu,sad je izvukao sav minus,samo mu nedaju nista na karticu vise uzimat:D
 
Top