Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Problem rashladne tekucine-GLAVA SREDJENA!-trebam savjet

Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

kakva su crijeva kadse auto upali i kad se auto ugrije?? normalna ili su tvrda k'o kamen???
Nema veze sto je metalni dihtung, i on moze da progori... To ti moze biti na njemu da bude pukotina debljine milimetra pa cak i manje i da ti tuda izgubi vodu, samo vremenom ta pukotina ce biti sve veca i sve ce vise guribti vode za krace vrijeme...

A sto se tice mjenjanja dihtunga glave motora, glava mora da se skida, znaci prvo otkaciti klemu sa akumulatora, ispustiti vodu, skinuti usisnu granu, turbina, izduvnu granu otkaciti, struju sa glave otkaciti, otkaciti zupcasti remen, skinuti poklopac ventil dekla, odvrnuti glavne serafe(po potrebi skinuti bregastu ako se nemoze doci do serafa), dignuti glavu i pogledati kakav je dihtung... To je ugrubo receno sta treba da se uradi, ima finog posla...
Sto se tice ulja, obavezno kad se zamijeni dihtung glave (sve to odrado) zamijenuti i ulje jer ce ti sigurno sletiti kroz otvore za ulje i stubline nesto vode dole u karter kad budes dizao glavu motora jer ne mozes toliko dobro da ispustis vodu, uvijek ostane nesto u glavi i kanalima tako da je preporuka da se zamijeni ulje pa ti kako hoces... :D
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

RS turbo bas ti hvala brate sto se uvijek javis kad neko ima problem, spreman svakom da pomognes, zato s moje strane imas veliku naklonost i postovanje

ono sto si me pitao za crijeva, nisu uopste naduvana kad je auto vruc, jbg moraju biti malo, ali nisu tvrda kao kamen u svakom slucaju, snimit cu sutra i video, pa ces da vidis

skidanje glave mi je zadnja opcija, htio sam da vidim samo sta sve treba da se radi, kontam da nagovorim ovog jarana mi to poskida, da provjerimo dihtung, da znam na cemu sam, al sad poslije svega recenog definitivno necu, molim Boga da ne dodje do toga da se to sve mora skidat
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Hvala i tebi... Tu smo da pomazemo jedni drugima gdje zapne :)
Ovako ako su normalno crijeva tvrdoce a ne kao kamen, ako ne pusi nazad na auspuh, ako nije pomjesao ulje i vodu u motoru, ako nema fleka od ulja u boci za vodu, ako nemas bar jedno od toga onda te moram razocarati da 90% dihtung glave nije :) pregledaj dobro unutarnji hladnjak i kompletan tepih naprijed i nazad jer voda moze da nadje put pa da zavrsi na zadnjem dijelu auta gdje dodju noge zadnjih suvozaca... Permant G12 mora ostaviti bijelo crveni trag ako negdje curi pa se osusi...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

problem je u tome sto sam ja vec dosuo vode, i do sada sigurno vec 2 litra, i sad koliko je ostalo G12 pitanje je, ali otvorim bocu i malo stisnem crijeva i vidim i dalje onu boju g12, vjerovatno je u sistemu ostalo jos
crijeva nisu tvrda,nema govora, juce sam kod druga u radnji upalio auto, ostavili ga jedno 15-20 minuta da radi, nije ni tad upalio ventilator, on je pipao crijeva nije ih duvao, kaze nije dihtung. zatim smo otvarali bocu, gledao on imal onih mjehurica, vidimo nema, nema ni mrlji od ulja definitivno, voda je cista bas, vidjet ces na snimku, a na auspuh takodje ne pusi nista, danas sam bas par puta turirao da vidim hocel bit kakvog dima, nema nikakvog. juce dok je kisa padala i dok je bilo hladnije pusio je malo, sad kaze ovaj drug da je to kondenz, ja se ne razumijem bas u to
danas sam malo pregledao tepihe unutra u autu i nisam mogao naci nigdje da ima mokra fleka, nisam zavracao tapacirunge, nisu nikad ni zavracani pa nisam ni ja htio
ono sto sam jos htio da provjerim a nikako da stignem jest vodena pumpa, nemam dizalice pa moram se zicat ovom drugu u radnju, kad ne bude guzve dici cemo auto, pa da vidimo vodenu majku joj, mozda je ona problem. Konto sam danas da prespojim crijeva od malog hladnjaka pa da pratim nivo vode, ali ne magle mi stakla i nema vode pod nogama, tako da mislim da to nije
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ah nisi ti provjerio vodenu pumpu :lol: ja kuzim to je ok jer mi se cini da si rekao da je radjen servis ili se varam... Na vodenu pumpu moze da izgubi i 1l na 100km. Vrlo lako da je ona rika, a to ces vidjeti kad skines dole poklopac ili poklopac remena i vidjece se ako je pustila crveni trag. Dok god je voda crvenkasta u boci, ona ce ostavljati crven trag kud izadje... Kad je kisa i ledenije vrijeme, mora zapusiti malo dok se ne ugrije jer je tada velika vlaznost...
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

nisam provjerio vodenu pumpu jer je bio auto mokar kad sam bio u garazi, pa ajde necemo ga dizat dok se malo ne okapa, i poslije toga sam ja morao ici i et, nismo to ni pogledali, evo danas ne radim, pa cu pokusati da i to pogledamo, skinut cu zastitu motora, upaliti auto i da vidimo hocel se pokazat sta. Ja sam radio veliki servis kad sam kupio auto, sve je izmjenjano od remenja spanera, vodena pumpa takodje
ne bi se ni ja iznenadio da ona pusta, dijelovi su u kurcu, to mi je jasno, volio bih da je ona, odmah bi vratio fabricku vodenu, sta me briga:icon_biggrin:
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

evo danas sam se cijeli dan bakcao oko auta, nisam i dalje nasao gdje pusta, oprao sam motor, i sada ako bude kapalo vidjet cu odmah. Pustio sam ga maloprije da radi i ja sam pratio, nisam nista mogao da vidim,a nivo vode se smanjio, tako da sam siguran da je nesto s motorom u kurcu, mora da je il glava ili dihtung glave
malo sam zagledao po motoru, vidio sam metalni dihtung
evo i slike


Uploaded with ImageShack.us

sad jel moguce da je on pukao ni sam ne znam.. Ono sto sa vidio i sto me zabrinulo jeste, auto se ugrijao znaci, skoro treba ventilator da upali, ja sjednem, zaturiram malo i on baci bijelog dima. Pustim ga da radi na stangasu on miran, nema dima. Stari bio kad sam to radio, kaze to je normalno, pusti to, ja mislim da nije ok, al et. Majstori me peru za lovu, svaki ponesto pogleda, cacka pola sata i uzme cvaju,a problem i dalje tu:icon_mad::icon_mad:
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Ma metalni dihtung ce tesko puknit,al et hajd ga znaj sta mu je moglo bit,jedino da se on racvjetao posto je iz slojeva,mada i to nevjerujem,jer njega glava pritisne..Sad vjerovatno da je dihtung vrisnuo,ali opet bacao bi bjeli dm cjelo vrijeme.Koliko on tebi vode potrosi otprilike npr dok se ugrije na radnu temp
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

ajde poslusaj me upali auto i ostavi ga da radi,a ti uzmi palomu i drzi do ispuha na na nekih 4cm max i tako nekih 10min,ako bude pokazo vlagu na maramici dihtung je ako nepokaze onda je Hvala bogu ;) tj znam da to funkcionise 1000000% jer tako sam sebi na pasatu ustanovio sto gubi vodu i puse crijeva,tj dijagnoza je bila majstor mi stavio pogresan fihtung,ali sa ovom metodom ces saznati 100% jeli dihtung ili nije ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Lija je napisao(la):
Ma metalni dihtung ce tesko puknit,al et hajd ga znaj sta mu je moglo bit,jedino da se on racvjetao posto je iz slojeva,mada i to nevjerujem,jer njega glava pritisne..Sad vjerovatno da je dihtung vrisnuo,ali opet bacao bi bjeli dm cjelo vrijeme.Koliko on tebi vode potrosi otprilike npr dok se ugrije na radnu temp

nezz jbg tako, nisam to pratio, morao bih na hladan motor, recimo ujutro prije prvog paljenja, da zabiljeznim nivo vode, i onda da pratim koliko ce falit dok on ne dostigne radnu temperaturu. Ja nikad do sada nisam cuo da se ventilator upalio, nikad se on ne zagrije do nekih 90 stepeni ajmo reci, uvijek je to negdje oko 75-80 otprilike, nezz tacno, ali stvarno nisam nikad cuo da se ventilator pali, a temperatura ne naraste previse, uvijek je u granici normale

eto na slici se vidi da je metalni dihtung, majstor jedan mi je prije nego je ista pogledao rekao da je metalni dihtung, i da ce on tesko puknut, kaze prije ce glava popustit, bas mi je rekao da je dihtung iz nekoliko slojeva, vijugavih , i kad ih glava pritisne oni se sastave i tako dihtuju


Sarajlic je napisao(la):
ajde poslusaj me upali auto i ostavi ga da radi,a ti uzmi palomu i drzi do ispuha na na nekih 4cm max i tako nekih 10min,ako bude pokazo vlagu na maramici dihtung je ako nepokaze onda je Hvala bogu ;) tj znam da to funkcionise 1000000% jer tako sam sebi na pasatu ustanovio sto gubi vodu i puse crijeva,tj dijagnoza je bila majstor mi stavio pogresan fihtung,ali sa ovom metodom ces saznati 100% jeli dihtung ili nije ;)

jebo mater mogu i to probat ako nista, bar mi nije tesko to da uradim, eto da sam to znao mogao sam maloprije
i danas kod Corbe u radnji je radio pola sata, bas sam isao iza auspuha da gledam da li ima dima ili nema, dok je radio na stangasu nema dima nikakvog, bas topal zrak puse iz ispuha
morat cu probat i ovaj tvoj fol sa maramicom, nema druge
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

A jesi baksuz, ***** mu život!:icon_mad:

Baš te neće nikako, ne znam šta je za reći.:icon_confused:

Ajd', nadam se da je sitnica, dovoljno te zajebavao.;)
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

a ne ozb ti govorim ja sam tako otkrio d aje dihtung pogresan,ali pazi posto je izduv vreo vecina ce ispariti do samo izlaza tako da dobro obrati paznju na maramicu pa nam javni sta je bilo ;)
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

OggyBoy je napisao(la):
A jesi baksuz, je*em mu život!:icon_mad:

Baš te neće nikako, ne znam šta je za reći.:icon_confused:

Ajd', nadam se da je sitnica, dovoljno te zajebavao.;)

eto vidis, sta da ti kazem, sve ti je i samom jasno
ne mogu ti reci koliko mi se auto ko auto svidja, to ti opisati ne mogu, ali vazda me neki pehovi u picku maternu. Ja znam da je ona zena u Vogosci jedina vozala ovaj auto prije mene, e sad da li je moguce da ga je toliko uhelacila to mi nikako nije jasno. Ja ga vozim sasvim normalno, rijetko kad ide preko 3000rpm i stvarno ga ne silim
kupio sam si gradski auto koji ce zadovoljit moje osnovne potrebe, nisam trkac, pa da sad svi kazu to si ti njega poderao il tako nesto
fkt nisam pametan, ono sto znam jeste da cu ako treba gladovati, necu jesti, radit cu i dan i noc svakakve poslove ali cu skupit para i napravit cu ga, to sam se zakleo i tako ce bit, druge nema
 
Početnik
RE: Problem s rashladnom tekucinom

Haha pa bog te neunese on litar vode u jedan cilindar pa da osjetis na maramici..Na maramici ce normalno uvjek bit necega,kondeza iz ispuha cestica i tih bogova..
 
Član
RE: Problem s rashladnom tekucinom

jel ovo bilo spamanja pa ne vidim sve komentare, 9 notifikacija a jedan komentar:icon_confused:
tu ste se svadjali:D
 
Top