Problem paljenje

Problem paljenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz

Ev par dana mi se desava da auto nece da pali, normalno vergla.To mi se desava ujutro kad krecem na poso. Primijetio sam da auto kada ja parkirano na nizbrdici hoce da upali normalno, ali kad je parkiran na ravnom ni naopako. Servis uradjen neki dan, stavljen nepovratni ventil, akomulator nov.:icon_question:
 
Član
Koji je motor sta kako daj malo info jest da se i ovdje nagadja al moze neko i tacno da zna ako konkretno napises
 
Član
u pravu je sladjan, ja sam imao nepovratni ventil( golf1 dizel) i pravio mi je problem zimi kada je minus-posto je u ventilu suzenje + od metala je a u nafti ima vode ono smrzne, to mi se desavalo par puta,napravi se mala kuglica i nece da propusti gorivo, sto znaci da se ovo moze i na benzincu isto desiti jer imamo ''kvalitetno gorivo'' sa ''malo'' vode
 
Član
2.0 dizel 90 konja, 99 god, bio kod bosiste, on mi rece da nije do pumpe vec do gumica na diznama, pa kaze tu izgubi pritisak i gorivo se vrati u rezervar, bio kod par jos majstora u Lukavcu niko da mi je sta konkretno rekao, Ovaj nije htio ni da pogleda pumpu a kamoli da sta radi na njoj, isto ko da sam doso trazit krvi od njega:icon_twisted: U belajima sam velikim


Jutrtos auto u garazi radijator pored auta, nije htjela da upali, upalio na guranje. Na poslu ostavio auto na nizbrdici od 8 do 2 padao snijeg na nju, upalila od prve[/align]
 
Cuj to majke ti gumice u diznama, kakav je to majstor imali on pojma sta bi pritisak od 160 bari i vise kod nekih vozila napravio sa gumice. Druze ja znam ekstra bosch majstora sa kojim radim vec 10 god i nikad nisam imao problema sa pumpom so mi je on odradio ako hoces mogu ti dati broj pa se cuj sa njim.
 
E ovako zove se ivan 032662778 i on tije u mjestu Tešanjka opstina Doboj jug, Nazovi i posavjetuj se neznam dal ti je daleko al ima on sina isto to radi u Sarajevu.
 
Član
eldin84 je napisao(la):
pozz

Ev par dana mi se desava da auto nece da pali, normalno vergla.To mi se desava ujutro kad krecem na poso. Primijetio sam da auto kada ja parkirano na nizbrdici hoce da upali normalno, ali kad je parkiran na ravnom ni naopako. Servis uradjen neki dan, stavljen nepovratni ventil, akomulator nov.:icon_question:
...ti se taj problem pojavio posle servisiranja...pretpostavljam da si mijenjao filter goriva....ako sam u pravu ...onda bih obratio paznju na spojeve crijeva ...definitivno vozi zrak negde....jesi li upratio sa kojom kolicinom goriva u rezervoaru se to desava......mozda dio cijevcice u rezervoaru...mah...milion stvarii...nadaam se da ces to skontati...pozzz
 
Član
drug dobro ti je rekao archi moze biti problem u crijevima ili na šelnama pregledaj malo to mi je vise sumnjivo vec ta pumpa, jer ako ti koja šelna na crijevu nije dobro dotegnuta moze te zezati da nisi svjestan toga gorivo ti sigurno ne vraca ili moze ga vracati ako ima na kojem crijevu uhvatiti zraka
 
Član
Problem kod dizela zimi je obicno filter nafte koji zadrzava necistoce i vodu, na njemu najprije zaledi....
Promijeni i njega nije preskup.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top