Problem odjava vozila

Problem odjava vozila

Član
Nadam se da niko nije imao slican problem ali svaki savjet je dobro dosao. Dakle mijenjao sam bager za vozilo koje je prijavljeno u RS i nisam odjavljivao kod registracija nije istekla. Da bi sad kad sam poslao papire i table za odjavu momak meni rekao da je on imao ulaganja u bager i dok mu to ne platim nece odjaviti vozila . Ja imam puno nacina ali ako neko zna naj bezbolniji neka pise...
PS Uvjek prilikom kupovine odjavite vozilo
 
Sranje odmah da ti kažem! Iskreno ne znam ni kako da te posavjetujem jer vozilo može odajviti samo sadašnji vlasnik...
 
Član
jel imas kupoprodajni ugovor? ako imas kupoprodajni ugovor i sve te papre sto ste napravili prilokom kupovine i transakcije odes u neku agenciju i nek oni zavrsavaju
 
Član
prilikom kupovine nekog vozila broj jedan je kupoprodajni ugovor...
sa tim ugovorom mozes licno ti da odes da odjavis vozilo,a da nikada vise i ne vidis vlasnika
sto ja i preporucujem.... ugovor saobracajna i vlasnicka i pravac MUP gdje je auto prijavljeno...odjavis i gotova stvar
tablice mozes da zadrzis,a mozes i da predas...
ako su stare table,vozilo mozes da odjavis sluzbenim putem iz svog MUP*a bez obzira gdje se vodi auto u BiH...
 
Član
Problem je u tome sto sam ja poslao papire i tablice da mi on to odjavi i sad se pravi grbav nece to da zavrsi...naravno ja imam kupoprodajni ugovor ali ostali papiri su kod njega...
 
Član
razumijem te sta pricas... u toj varijanti ja stvarno ne znam sta ti je ciniti...
ako nije velika cifra ,plati mu i suti...sta ces
ako je veca cifra ,posavjetuj se sa advokatom...jer imas taj ugovor da je auto tvoje
ti bi ga dobio na sudu
 
Član
ma nisam od tog posla kad kupim sta god da sam ulozio prosla je skoro godina dana...jedino imam ugovor a sigurno cu morati preko suda zatvarati slucaj...nazalost
 
Član
ma nemaš se ti tu sta bojat, podnesi tuzbu, imas taj ugovor kupoprodajni , al prije toga ga kulturno obavijesti da ces ga tuzit, i ti ces dobit auto jer je ugovor potpisan od njegove strane, i on tu moze popusit kaznu, jer to ispada kao da ti je ukrao dokumente od vozila, ne moze ni on dokazat da je ulagao u taj bager, jer i on je dobio bager i potpisao se da je kupljeno kako je vidjeno, nema tu nikakvih garancija nit ista.. to je za mene obični reket i zbog tog bi ga posebno tuzio
 
Član
raspitaj se kod advokata jer mislim da je prosao period na koji bi se on mogao opozvati da je bilo ulaganja tj da s mu prodao pokvarenu stvar a rekao da nisi. mislim ali nisam bas siguran da je to period on neka 2mj odgovornost prodavca a ostalo nek baci niz vodu. ipak ti otidji do neke agencije da vidis s njima jer mozda ti mogu izvrsiti odjavu na osnovu ugovora. a da znas ako istekne registracija duze od mjesec dana vlasnik na kome je auto moze da fasuje kaznu zbog ne produzenja ili odjave. pa potrudi se da ga nategnes kako treba ako ti ne produzi mj dana onda ga rijavi da plati kaznu
 
Član
sutra ga nazovi i reci mu ne odjavis li auto danas , ja cu vec sutra 2-3 put proc pored kamere 100 na sat :D
 
Top