Problem kod prvog paljenja Vectra A 1.7D

Problem kod prvog paljenja Vectra A 1.7D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U zadnje vrijeme mi se desava da kod prvog paljenja auto nakon paljenja odradi 3 sekunde i ugasi se. Onda slijedi par sekundi verglanja, pali i radi normalno. Svako sledece paljenje je normalno.

Sta bi mogao biti uzrok toga i kako rijesiti problem?;)
 
Član
Filter promijenjen prije 10ak dana, nepovratni ventil mogu da ubudzim negdje u krajnjem slucaju. Promijenuo sam prelivna crijeva, provjerio sva ostala i jutros opet cackao i nadjem da je ispucalo crijevo sto dovodi gorivo na pumpu pa sam i njega zamijenuo. Moram cekati da se motor potpuno ohladi i da odstoji neko vrijeme pa cu vidjeti da li je to crijevo vuklo vazduh pa zezalo.
 
Član
Napravio sam
dzonygay.gif


Problem je bio u crijevu filter - pumpa
Imalo je na sebi par ostecenja ali majstor me uvjeravao da je to crijevo debelo i da tu nije problem te da ga presijecem i ubudzim nepovratni ventil i gotovo. Naravno nisam ga poslusao vec sam sacekao par dana da vidim da li ce igdje poceti pustati naftu. I docekao sam. Rupica kao od igle ali stvarala je problem. Odem kupim drugo crijevo , zamijenim i jutros je normalno upalila. Stoga problem rijesen a tema moze da se zaklopi sto bi kazali nasi stari
icon_bigrin.gif





 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top