problem kod golfa IV sa trzanjem

problem kod golfa IV sa trzanjem

Član
mam golfa IV TDI 2001 godiste broj motora ALH635515 66 kwh.Prije 10 dana u voznji sam dobijo ubrzanje i turazu zatrzao i ugasijo se.Nije mogao vise da upali.Moj majstor pogleda nije preskocijo prozracijo dizne i upalijo ali se motor nenormalno treso.Kada smo otvorili motor prvi klip napuko i sve cetiri klipnjace su se skrivile(pomotale) Zasto i zbog cega se to desilo?
Glava motora ostala ispravna i stubline neostecene.Stavili drugi klip i klipnjace.
Sumljali u turbinu jer smo u njenom sistemu nasli ulja.Turbina uradena generalno u Turbo Aktivu u Maloj Brijesnici Doboj istok.Sve sklopili motor upalili radijo 15 minuta i opet unutra zalupalo.Ponovo otvorili morot puko drugi ventil.Ponovo sve sklopili motor radi dobro.Ali u voznji trza narocito pri brzini od 60 kmh.Mjenjali smo dizne sve isto.Pri jacem gasu ide pravo dobro.Boš pumpa baca dobro gorivo na sve cetiri dizne.Prikljucivali ga na racunar i pokazuje da nema nikakve elektronicke greske.
Ako neko ima dobar savjet ili poznaje slican slucaj i rjesenje neka mi javi..
Veliko hvala..[/size]
 
Član
Moze biti filter goriva, filter zraka, los kvalitet goriva i isto tako moze biti ako i trese na leru kad radi (ako skakuce motor na leru kad radi) da nisu dobro ili nije dobro uslajfan ventil taj koji je mijenjan ili koji su mijenjani, ovo samo dolazi u obzir ako trese i na leru kad radi...
 
Član
Evo ti broj od momka ima servis na Previlama strucnjak za VW :) Damir 061 280-992 nazovi ga pa pitaj il ugovori neki termin da pogleda vozilo, moze sigurno to rijesit ....
 
Administrator
hajd sve to sto trazis savjet je ok... ali ovo ----> preskocijo prozracijo ugasijo upalijo radijo ???
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
hajd sve to sto trazis savjet je ok... ali ovo ----> preskocijo prozracijo ugasijo upalijo radijo ???

nepismenost...upalio nema j...

da nije do kakvih filtera ili do kvalitete goriva...mozda i lezajevi ali ne vjerujem...na servis i neka ga dobro provjere...:cool::cool::cool:
 

MTR

Član
samo ti mogu rec jarane otaj majjstor je nesto sfuserijo :lol::lol: u motoru ili si kupovao zamjenske djelove koji po pravili ne idu ili ne bi trebali ici , da ste pogresno uzubili ahj nista , al da ti puca ventil ??
ako su se klipnjace pomotale sve 4 , onda ti je izvalio i lezajeve radilice , tu sa turbinom nema nista veze , il radi il ne radi ,kad motor rikne normalno je da ce turbina bit balava,ja sumnjam da su ti dizne prepumpale dozu goriva .
usput pregledaj koliko je remen naspanovan , ako je pretegnut bice opet belaja

i preporuka od mene , idi cesce tom majstoru :D brzo ce kucu napravit od tvojih kvarova
 
Član
Jesu li ostali otisci ventila na klipovima? Ako jesu, onda moze da ti se desi da ti uljna pumpa baca veliki pritisak i da previse otvori ventile... Ovo moze da prouzrokuje dosta stvari...
 
Top