problem grijanje golf 2

problem grijanje golf 2

Član
pozdrav
molio bi za pomoc ako neko zna da mi odg. radi se o golfu 2 motor 1,8 6... kw auto nema grijanje. ljeto kad je nemoze da postigne temp. da kazaljka dodje na pola uvjek ispod. dok je bilo ljeto to i nije toliko smetalo ali sad pravo smeta.golf je od jarana i od ljeta to pokusavamo rijesit promjenili smo 6 termostata zadnji je kupljen u wv servisu (kao org.) zaboravih reci da golf ima plin. pa smo pokusali promjenit veliki hladnjak stavili od 1.6 mot. mjenjali smo i mali hladnjak ali opet nista, promjenili smo i kuciste gdje bude mali hladnjak zbog oni klapni nasli sa ispravnim klapnama.meni vise mrak padne na oci i zlo mi dodje kad vidim da mi ide. ostalo mi je jos da probam vodenu pumpu zamjenit i stvarno vise nemam ideje sta bi moglo bit.auto kad stoji ima malo grijanja ali cim se pocne vozit grijanje nestane. dovodi me do ludila pomozite!!!!!!!!
 
Početnik
i vi to sve napamet mijenjate...jeste bar probali u mjestu grijat motor, pogledat kolko brzo se grije, koje crijevo je toplo, koje hladno, na kolko termostat otvora, kruzi li voda kroz mali hladnjak???
 
ako si mijenjao te termostate , kruzi li voda kroz mali kiler, da li je vruce i jedno i drugo crijevo ???
 
Član
Oggy je napisao(la):
i vi to sve napamet mijenjate...jeste bar probali u mjestu grijat motor, pogledat kolko brzo se grije, koje crijevo je toplo, koje hladno, na kolko termostat otvora, kruzi li voda kroz mali hladnjak???

motor se u mjestu zagrije otvori temostat oba crijeva na velikom hladnjaku budu vruca ali cim auto krene temp. opadne
imam osjecaj kao da voda mozda slabo kruzi kroz mali hladnjak pa smo kontali pokusat promjenit vodenu pumpu
 
Početnik
zgembo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
i vi to sve napamet mijenjate...jeste bar probali u mjestu grijat motor, pogledat kolko brzo se grije, koje crijevo je toplo, koje hladno, na kolko termostat otvora, kruzi li voda kroz mali hladnjak???

motor se u mjestu zagrije otvori temostat oba crijeva na velikom hladnjaku budu vruca ali cim auto krene temp. opadne

znaci temperatura bude na pola, na radnoj?
nigdje ne gubi tecnost? cep na boci drzi pritisak?
 
zgembo je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
i vi to sve napamet mijenjate...jeste bar probali u mjestu grijat motor, pogledat kolko brzo se grije, koje crijevo je toplo, koje hladno, na kolko termostat otvora, kruzi li voda kroz mali hladnjak???

motor se u mjestu zagrije otvori temostat oba crijeva na velikom hladnjaku budu vruca ali cim auto krene temp. opadne

pa onda ti je opet problem sa termostatom, valja li ti kuciste istog????? najbolje upali ti auto pusti ga da se malo ugrije , ako temperatura na crijevima gornje i donje bude ista otvoren ti je termostat, govorimo o velikom hladnjaku
 
Član
mozda je problem i u kucistu. kad se auto zagrije budu oba crijeva vruca.mjenjali smo i cep na boci, drzi pritisak. dali je moguce da je hladjennje od auto plina pogresno spojeno. sad trenutno je spojeno na ona dva crijeva sto idu do malog hladnjaka
 
Član
Moguce je, ali to je vrzino kolo. Ko hoce da mu auto dobro radi na plin, mora se malo odreci na kvalitetu grijanja i obrnuto. Da budem jasan, mozes kopcat isparivac tako da prvo voda ide preko njega pa na mali hladnjak i obrnuto. U prvom slucaju imas losije, a u drugom bolje grijanje. Kako god, tebi je vjerovatno mali hladnjak zaprljan, a plin dodatno pogorsava stvar.
 
kod mene na kecu slicna stvar, zimi ga ugrijati nemoguca misija, samo je kod mene fora sto je velik hladnjak pa se brzo hladi....

buduci da rece da si sve izmjenjao, jeli li slucajno gledao polugicu koja otvara/zatvara dotok tople vode u mali hladnjak, da recimo ta polugica u crijevu unutra nije pukla i ostala tako zaglavljena, pa voda slabo protice kroz mali hladnjak???? jedino mi to pada na pamet, buduci da se sve ostalo mjenjao, a da je vodena pumpa onda ti voda uopste ne bi kruzila kroz motor!!!!! zar ne???
 
Početnik
zen3dom je napisao(la):
kod mene na kecu slicna stvar, zimi ga ugrijati nemoguca misija, samo je kod mene fora sto je velik hladnjak pa se brzo hladi....

buduci da rece da si sve izmjenjao, jeli li slucajno gledao polugicu koja otvara/zatvara dotok tople vode u mali hladnjak, da recimo ta polugica u crijevu unutra nije pukla i ostala tako zaglavljena, pa voda slabo protice kroz mali hladnjak???? jedino mi to pada na pamet, buduci da se sve ostalo mjenjao, a da je vodena pumpa onda ti voda uopste ne bi kruzila kroz motor!!!!! zar ne???

nema na dvici ta "polugica"...voda stalno kruzi kroz mali hladnjak..
 
Oggy je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
kod mene na kecu slicna stvar, zimi ga ugrijati nemoguca misija, samo je kod mene fora sto je velik hladnjak pa se brzo hladi....

buduci da rece da si sve izmjenjao, jeli li slucajno gledao polugicu koja otvara/zatvara dotok tople vode u mali hladnjak, da recimo ta polugica u crijevu unutra nije pukla i ostala tako zaglavljena, pa voda slabo protice kroz mali hladnjak???? jedino mi to pada na pamet, buduci da se sve ostalo mjenjao, a da je vodena pumpa onda ti voda uopste ne bi kruzila kroz motor!!!!! zar ne???

nema na dvici ta "polugica"...voda stalno kruzi kroz mali hladnjak..

jbg kod mene na kecmanu ima, a slicne su to makine pa rekoh da nije ona jbg
 
I kod mene na dvici bilo do ove "polugice" što kolege pišu,to izbačeno,stevljena samo ona gumena crijeva za ulaz i izlaz vode iz malog hladnjaka i sad sve ok.I kod mene isto tako grijao do radne temp. a kad dostigne radnu temperaturu onda vrlo slabo.Probaj to da pogledaš.Pozz
 
Početnik
almir_1983 je napisao(la):
I kod mene na dvici bilo do ove "polugice" što kolege pišu,to izbačeno,stevljena samo ona gumena crijeva za ulaz i izlaz vode iz malog hladnjaka i sad sve ok.I kod mene isto tako grijao do radne temp. a kad dostigne radnu temperaturu onda vrlo slabo.Probaj to da pogledaš.Pozz

nema na dvici te polugice....
 
E onda ne znam jel se to tako zove ali na mom golfu je na onom ulaznom crijevu u mali hladnjak bio kao neki mali ventil,pa nije propuštao dovoljno vode u mali hladnjak tj dok je auto u mjestu malo grije jer se auto ne hladi krećući se ali kad krene, vazduh hladi vodu u velikom hladnjaku tako da i u mali hladnjak tada dolazi hladnija voda i nema grijanja........
 
Početnik
almir_1983 je napisao(la):
E onda ne znam jel se to tako zove ali na mom golfu je na onom ulaznom crijevu u mali hladnjak bio kao neki mali ventil,pa nije propuštao dovoljno vode u mali hladnjak tj dok je auto u mjestu malo grije jer se auto ne hladi krećući se ali kad krene, vazduh hladi vodu u velikom hladnjaku tako da i u mali hladnjak tada dolazi hladnija voda i nema grijanja........

to je ventil koji regulise pritisak i on zna nekad zacepit se...tebi tada ne dolazi hladna voda, nego topla, al ventilator od grijanja brzo hladi mali hladnjak, jer ne dolazi dovoljno tople vode..

a prve serije golfova su vracane nazad u servis upravo zbog tih regulatora pritiska, mali hladnjaci nisu mogli drzat pritisak pa su pucali...
 
Top