Problem GOLF II benzin

Problem GOLF II benzin

Član
imam problem sa golficem,,,naime....dam kontakt pocnem palit on samo vergla ni traga ni glasa da upali na guranje sam probao ni da cuje,,,,,sta moze biti ,,hitno mi treba odg jer auto stoji na neprikladnom mijestu:S....

ajd molim vas:icon_cry:
 
Prvo izvrni 1 svjecicu, stavi je u lulu, uhvati za kabal prisloni na motor negdje i zaverglaj, provjeri bacaju li ti svjecice iskru. Ako bacaju, izvrni sve 4 svjecice ocisti ih (odmasti) provjeri zazore i zavrni. Pokusaj onda upaliti.. Je li to 1,3 ili 1,6 motor? Ima li platinska ili je elektronac?
 
Član
Roki ti je sve rekao.
samo bi ja dodao
izvrni svijece i izverglaj malo. vjerovatno si navukao gorivo i posto rece da ni na guranje ne pali (predpostavljam da ono samo "zatrambulja") nema sta drugo biti.
kad sastavi slozi mu turu dok se kazaljka ne odvrne :cool:
nedavno slican problem na 1.6 i rijesen tako
:123:
 
Početnik
Sto svi pokusavaju na guranje kad auto vergla...

Struja ili gorivo, nema sta drugo biti...ako osjetis miris benzina, vjerovatno je presaugao, a to opet zbog toga sto nema struje...vidi dolazi li na bobinu, ako da, provjeri baca li na svjecice, kad verglas, sto roki vec spomenu..
 
Član
Oggy je napisao(la):
Sto svi pokusavaju na guranje kad auto vergla...

Struja ili gorivo, nema sta drugo biti...ako osjetis miris benzina, vjerovatno je presaugao, a to opet zbog toga sto nema struje...vidi dolazi li na bobinu, ako da, provjeri baca li na svjecice, kad verglas, sto roki vec spomenu..

pogledacz bas to..jer smo ga i na guranje probali kakvi nista :S
 
Naravno da je do struje.
Sigurno da prvo trebas provjeriti svecice i kablove, jer i to zna zezati, ali standardni problem na benzincima tog tipa, imao sam i VW i Opela a isto mi se desavalo, vergla ali nikako da sastavi i to obicno kada vozilo se ne vozi malo duze a velika je vlaga, moze se desiti i nakon pranja.
Skini razvodnu kapu, i sa unutrasnje strane ti se vjerovatno uhvatio kondenz i razvodnik paljenja je zaglupio. Obriši to i pali.
Nemog ga siliti, ako ti ne upali odmah, samo ćeš ga presaugati...
SRETNO!!!
 
Top