Problem GOLF 4 TDI radi na 1100 obrtaja

Problem GOLF 4 TDI radi na 1100 obrtaja

Član
Pozzz ...Imam problem sa motorom Golf 4 TDI,kad ga upalim skoči mi obrtaj na 11OO obrtaja,nakon nekog vremena smanji se na normalnu 900 obrtaja,nekad to isto mi se desava u vožnji,poveca se isto na 1100 n.m. obrtaja,pa nakon nekog vremena spadne na normalno 900 obrtaja....
Išao sam kod majstora i prikljucio ja auto na laptop,i pokazalo je neki DAVAČ TEMPERATURE,to je zamjenio i auto je radilo normalno neko vrijeme,da bi se nakon nekog vremena problem vratio...
Dali je neko imao slicnih problema?? pozz
 
Član
ja ti ne mogu pomoci al napisi malo vise podataka koji motor oznaku i kv isl... lakse ce biti drugima, bar onima koji su upuceni ;)
 
Član
I kod mene je isti slucaj bio,i promjenim taj senzor za temperaturu(ima kod mene tema),i sve ok evo vec 2 godine.Isto Golf u pitanju.Moze biti da nije kvalitetan senzor stavljen,i ja sam dva promjenio,tek sa ovim drugim sve ok bilo.
 
Član
senzor za temperaturu , spoji na dijagnostiku opet i nek udje u trenutna mjerenja, smijem se kladit da ce pokazivat -20 stepeni a napolju je +30

provjeri i dzek , mozda nema kontakt dobar
 
Član
Samo senzor, kod mene isti motor isti problem, samo meni je i kazaljka padala nekad na nulu, i postavio nov oko 50 km me je to zadovoljstvo izaslo, al radi evo vec 2 godine.
 
Top