problem-golf 2

problem-golf 2

Imam golfa 1.8 8v ajnspric.. Sve bilo normala samo odjednom poceo trzati i plav dim iz njega. I vozio ga normala i odjednom i na semaforu zatrza i ugasi se. Poslije ga nisam mogao upaliti ,proslo 10ak im on upali ko da nista nije bilo. Zamjenim mu svjecice isto se desava i odjednom normalan rad i krenem u grad opet zatrza ugasi se,prodje 15 min opet sve normala i onda poce opet trokirati i jedva sam doso kuci sve trza kad mu dam gas,a i nema snage da povuce i ostavim ga da prenoci opet normala vozio ga par dana i veceras upali mi se lampica za ulje naspem mu ulje dodjem kuci sa carsije do stupa opet pred kucom mu lampica ja mu provjerim ulje pokazuje da nema,a nasuo sam mu oko 1 L i 100 i ima normalan rad .. zna li iko sta bi moglo biti ? ja se slabo razumijem u mehaniku :)) bi bi zahvalan kad bi mi neko strucan reko sta mu je.. neko mi kaze da moram motor osvjeziti,neko kaze uljni filter,neko filet goriva,neko ajnspric pumpa.Odlucio sam vas da pitam vi se sigurno razumijete oko toga,a ne mogu ga svakom voziti da to gleda jbg.ne mozes danas nikom vjerovati ... :icon_cry:

Unaprijed hvala !! LP
 
Član
o kojem se motoru radi jeli k glava ili je digifant e sad to sto je bacio plavi dim to ti je znak da ti trosi ulje moze biti da su ti uljne karike otisle pa preko njih dolazi ulje u cilindre gumice venitla isto moze biti al nemoze u tolikoj mjeri da srkne litru ulja jel ti piri na iber to provjeri dali baca ulje ili plavkast dim otvori cep od ulja dok radi motor vidi dal piri ako piri krarike su ti svoje odradile u svakom slucaju ako se desava ista od ovoga sto sam ti napiso treba uraditi motor a zbog ulja ako puno sagorjeva nece da ti vuce i trokira znaic prvjeri to sto sam ti reko ;)
 
koliko imas goriva u rezervoaru? ako je ispod pola onda ti je mala pumpa u rezervoaru sto je ona riknula zamjeni nju i bit ce sve 5 ne diraj K-glavu ne cackaj nista oko nje da je nebi dzaba zajebo mala pumpa polovna 20KM
sretno ;)
 
Član
druze kakve veze ima mala pumpa sa potrosnjom ulja momak je napiso da mu je skrno litru ulja od grada do kuce i da dimi sa tim pumpa nema nista ni jedna ni druga
 
Član
Nema veze ulje sa gasenjem auta, to sto trosi ulje to je jos jedan probem, a gasenje je do pumpe vjerovatno!;)
 
Član
pa znas sta nema veze sa gasanjem al ima sa trokiranjem ja sam imo digifanta kad nabije velike obratajeu povuce ulje i pocne dimiti i trokirat nece da radi gasi se i dimi ko lud par min i poslije radi normlano isto kosto je momak napiso znaci zato sam reko a pumpe moze provjeriti dal radi li ne nek skine crijeco u rezervaru od dovoda sa male na velu i nek vidi to mu je lakse nego da kupuje napamet a ispravna al nije pumpa sigurno nebi radio nikako da je pumpa znaci samo ga ulje zeza nista drugo jer nije normlano da uvuce litru ulja u cilindre i da radi normlano znaci nemoguce nema sanse
 
K glava... A otisao neki dio sa T se zove ,mora se skidat glava motora.. Pa cu kupit novi motor jebi ga :).. a ulje curi ne valja kruska i zbog tog sa T zaboravio sam.. Ima ko kakav dobar motor 1.8 8v ?
 
Član
imam ja motor 1.8 8v gti 82kw al malo mu je losija kompresija trebalo bi glavu obraditi i zamjeniti karike a imam i k glavu pa ako ti treba sta od toga javi pa cemo se dogovort
 
Član
Tarik_GTI je napisao(la):
reci mi lave kolko para i dje zivis ??

dacu ti ga za 100 maraka go motor imas novi zubcati i spaner preso sa tim samo 100 km a k glava bez kutije solo 80 ispravna srbac kod bosanske gradiske
 
Top