problem-gasi se bora tdi pd

problem-gasi se bora tdi pd

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze zrak pravi velike probleme u sistemu dovoda goriva.
On se postepeno nakuplja i kad ga pumpa sabije i izbaci u motor kroz dizne sa usisanom kolicinom zraka tad nema sta sagoreti u motoru jer je mjesto goriva dosao zrak. I motor mora da se ugasi

Provjeri pritisak goriva mora biti min.3.5 bara ili neki modeli WV Bora imaju dodatnu pumpu u rezervaru i ona sluzi za podizanje nivoa goriva ako ima mora se cuti da radi kad dadnes kontakt.
 
Član
pregledaj rele od elektronike motora, desava se de se kontakti razletuju i motorna elektronika ostane
bez napona.Lociran je kod vozacevi nogu.
 
Član
kako ce on pregledat pritisak goriva pomocu cega i kako ce on pregledat kontakte pa nije covjek majstor pita sta bi moglo biti a kad ode kod bilo kojeg majstora misliteli vi dace ikoji majstor slusati sta ce mu reci musterija ovaj ce mu odma reci sto si dolazijo sto niisi sam napravijo kad pametujes
imas li ti alarm kakav na tom autu moguce da e on nekad zeza
 
Član
Zerr je napisao(la):
kako ce on pregledat pritisak goriva pomocu cega i kako ce on pregledat kontakte pa nije covjek majstor pita sta bi moglo biti a kad ode kod bilo kojeg majstora misliteli vi dace ikoji majstor slusati sta ce mu reci musterija ovaj ce mu odma reci sto si dolazijo sto niisi sam napravijo kad pametujes
imas li ti alarm kakav na tom autu moguce da e on nekad zeza
vrlo je moguće da je alarm, ili možda da nije isti problem ko kod mene, tandem pumpa, šta misliš Zerr, slični simptomi
 
Član
Imao sam skoro problem sa SEAT IBIZOM 2003 godiste isti problem. Covek je dovezao auto sa istim simptomima, i auto je bio kod mene par dana dok se kod mene nije ugasio i to je prvo poceo da trza i gubi gas jer je ostajao bez goriva. Je*ao sam se ko budala dok nisam provalio da je neko zamenio povratno i odvodno crevo (odnosno plasticne cevi) na pumpi koja se nalazi u rezervoaru. Ne mogu tacno da se setim kako izgleda plovak i pumpa na Bori ali bi trebalo da je isto kao i kod seata. I pogledaj ovo sto Muris rece, mnogo bitna stvar...KONTROLNI RELE MOTORA ... Nalazi se iznad vozacevih nogu gde su glavni relei i ima ih 3 reda a on je u donjem redu cetvrti s'leva na desno i trebalo bi da nosi oznaku 409. Rasklopi ga i preletuj kontakte na stampi

Zaboravih..
Kod nekih je 409 (on je za pumpu) a kontrolni rele motora nosi oznaku 109.
 
Bice mi te stvari na umu, hvala na odgovorima, jeli moguce da moze kodirani kljuc zezati. Ma jbt gdje god odes niko veze s vezom nema, kao sto je zerr rekao nece uposte da te slusaju, ne mozes pricati s njima ko da su neki naucnici. Oni samo po svom a kad ne znaju sta je u pitanju kaze ti :" ma nije to opasno", samo vozi. Ja se samo bojim da me ne ostavi kad negdje odem na put. i jos nesto, primijetio sam da mi se to desi pretezno kad ga derem.:123:
pozdrav svima
 
PA druze do kljuca nije ali ako crkne posle pretjerane voznje lako moze biti da je izduv zacepljen ili katalizator, ali ti probaj malo pratiti sta se desava nece nam se oteti da ne utvrdimo kvar
 
I ja se nadam da nam se nece oteti da utvrdimo kvar, katalizator sam skinuo, izduvni sistem pregledan i uredu je sav.
pozdrav...
 
Član
E sad ti je 99% ovo gore sto sam ti rekao za creva na pumpi, jer mi se ista stvar desavala... Kad ga slozis malo brze i kad dodje do talasanja nafte u rezervoaru donje crevo na pumpi ostane trenutno bez goriva i on povuce vazduh i napravi sranje, a to se cesce desava ako ti je gorivo ispod 1/4. Probaj zameniti plavo i crno crevo na pumpi - ne kosta te nista. Moze se desiti da ti taj put samo malo duze zavergla jer je izasla nafta iz creva pa je u sistem usao vazduh, mada nebi trebalo jer njemu pumpa gura cim das kontakt.
 
Član
ako nisi mijenjo filter goriva zamijeni ga prvo jer ti je to osnova mozda kad ga deres nedovoljno dobiva goriva i nemoj supacki stavljat;)
 
Član
Vuče negdje falš vazduh,prljav filter goriva,procesor,relej...hejbet stvari moze biti...

Ja tipujem na falš vazduh da na nekom crijevu vuče
 
Supacki :icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
Kakav je to filter. Mijenjao sam i njega, nije mi se odavno desilo, veceras sam ga bas cijepo :123:, a nista. Mozda se samo popravilo:icon_smile:
 
Član
sto se tice filtra za gorivo imao sam sa njima problema to jest dodu ljudi sa neorgialnim filterom goriva i imaju problema upravo takvih i zamijenim filter stavim orginal i sve bude ok ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top