Problem al neznam u cemu!!!

Problem al neznam u cemu!!!

Član
Ovako imam instalaciju PF 35 Kvadr. doveden i + i - direktno s aku...imam pojacalo pioneer GM-7300M ,woofer kenwood KFC-W3011 400 wati rmas 1200 max...Kupio sam nov aku od 70 Ah jer sam mislio da je do njega al opet isto desavanje,,,, kad pojacam do 23,24 bas udari jednom i stane a muzika svira bez problema pa opet nakon 3-4 sec opet udari i opet sve tako kad smanjim na 20 stabilizuje se al slabo mi udara bas do cega je to imam i kondenzator 1,f i opet mi povlaci struju jer vidim da mi trepte svijetla kad bas udari eh :icon_confused:.... Sad molim sve dobre ljude da mi daju savjet ako se razumiju imalo u muziku rado primam svaki savjet ili ako neko moze da mi to nekako popravi da dodjem kod njega platicu samo da mi drma koliko moze da drma bez ometnji ikakvi HVALA UNAPRIJED NA SVAKOM SAVJETU
 
Član
Nije los spoj extra je sve sam sa bakrenim vijcastim stopicama radio spojeve...a pf ti je malo deblja licna od oni crveni kablova sto su po 10- 16 kvad...
 
Član
Faris_D je napisao(la):

I) to sam uradio kad ga smanji9m slabo drma skroz jbg....Jel moguce da je do pojacala?Recimo da je pojaacalo slabo ili je do alternatora???Aku nov kupio ....
 
Član
pojacavanjem gaina neces dobiti nista sem gasenja. vento ima odvojen bunker i zbog toga slabije se cuje. jos ako ti kutija nije dobro izracunata eto do cega je. btw to pojacalo ima obecanih 260W RMS, a posto je Pioneer i to je upitno. imas gradeviske kablove na kojima je velik pad napona i eto gomila uslova da ti system lose svira.
 
Član
Kolko sam te razumio ti koristis one obicne kablove :S .... Najbolje je da kupis sebi onaj set kablova sa osiguracima...Ako bude isti problem onda ti nije nesto u redu moguce i altenator da ti nepuni.....
 

DLS

Početnik
covjek je napiso da je 35 kvadrata kabal . I (plus) i (minus) direkt sa akua.. nevjerujem da je do kablova .. pojacalo najvjerovatnije ,nosi majstoru ili probaj kod nekog jarana u njegovo auto stavit na njegove kablove ako on ima pojacalo . ..:icon_confused:
 
Član
ma nista pojacaj do 20 i ne mrdaj dalje :lol: ... mozda ti je opet instalacija od player-a slaba pa ga prekida ... ;)
 
Član
brate vidi jeli ti dobra masa na minusu i meni je tako bilo onda naso drugu mjesto za masu i sad uredu
 
Član
Gledaj u onu lampicu pojacla (lampica koja oznacava upaljeno pojacala inace bude zelena) i kad udari bas i kad stane gledaj dali je jos uvijek upaljena ako se ona prekine to ti je onda do napajanja, ili ti je osigurac na + slab tj. malih Ampera.losi kontakti na osiguracima pojacala, moze biti losa masa, kontakti na pojacalu. A ako ti se ne gasi nego stoji upaljena normalno ili samo se malo stisa, a ono prekine zvuk (prestane se udarati bass) onda u pojacalu ne valja integralno kolo.
 
Član
Rs turbo je u pravu gledaj lampicu ako se ugasi onda je do kablova 100%
Spoji direktno masu na aku i na sasiju ma na neki limic pa na pojacalo a uzmi i jaci osugurac cak ako je pojacalo neko super onda ti trebaju i kablovi....


Probaj kako radi sa upaljenim autom a kako bez ..
ako je bolje sa upaljenim onda te moze zezati punjenje ako radi isto onda je do kablova 10000%.pozdrav
 
Član
ok hvala vam svima...vidjecu u cemu je problem kad ga otklonim javim...U svakom slucaju hvala svima na info...
 
Član
Nema veze sto nije orginalni kabal, i ovaj mu moze dati onoliko struje koliko mu treba ak je spoj, ok, po meni to zvucni na Slabo napajanje HU sto eddo rece, podebljaj napajanje na HU direk sa aku-a, nekih 4-6mm2 i to bi trebalo rijesit problem!
 
Top