Prijevoz auta na stranim tablicama u BiH

Prijevoz auta na stranim tablicama u BiH

BHT Ovisnik
Pozdrav, imam jedan auto od rođaka iz Njemacke koji ce ici za dijelove. Naime auto je 90 i neka godina i nemoze se uvesti, ali je zdrav i vozi. Njemu vise ne treba jer je uzeo novi, a ovaj je ostavio u Slavonskom Brodu kod mame. E sada, on nije tu, a ja moram auto prevesti preko granice. Znam da auto na njemackim tablicama nemogu, iako je registrovan. Kako postoji nacin da ga prebacim preko granice, da li se moze normalno na šlepi prevesti ? Npr. da uzmem slepu u Bosanskom Brodu i da samo prevuce preko granice, da li je to moguce, kao na uvozu npr. ?
Hvala
 
Član
Ako nemas punomoc ili kupoprodajni ugovor ne mozes nista, jer bez punomoci ili kupoprodajnog ugovora, to auto je otudjeno ili se smatra cak ukradenim... Moras imati neki papir sa kojim ces pokazati da nije otudjeno ili ukradeno, bilo na slepi ili se vozilo papir mora biti...
 
Član
prvo on ne moze imat kupoprodajni ugovor za strano auto koje je jos regano u ino samo moze da ga odjavi i carini ako se moze cariniti. ako je auto regano i imas papire mozes na prikolici da prevuces samo trebas punomoc da te ovlastava kao da ces na servis da ga vozis. a ako ne budu zaprezali mozes mozda i bez punomoci.
 
Član
A ako ne bude imao punomoci, a oni budu trazili punomoc, mogu mu zapljeniti auto dok vlasnik ne dodje po njega i ne preuzme ga... jer oni ne znaju da li je auto ukradeno ili otudjeno... Samo papir, bez njega, auto ne moze nikuda...
 
Član
ako ima saobracajnu i zeeni karton trebalo bi da moze da ga preveze na kraju ima mati od tog momka ona moze reci od sina auto i pokvarilo mi se i vozim majstoru. jer kako sljep sluzbe prevoze auta nemaju punomoci od vlasnika. ti samo ako ne mozes da dokazes porijeklo auta tj da nemas saobracajnu i zeleni karton onda moze da postavi upitnost a ima i provjera dal je prijavljen nestanak.
 
Član
Je da nisam ulazio u BIH, ali sam vozao auto stranih tablica (austrijskih) po Hrvatskoj i EU bez punomoci, i nisam nikad imao nikakvih problema...
 
Top