Prevoz automobila za trke preko granice?

Prevoz automobila za trke preko granice?

IGY

Član
ja znam da su onu hondu sa opelovim motorm, koliko se sjecam da je ona u pitanju bila, vratili kad je isla u Osjek na sr prosle godine....
sto se tice ostale procedure, ako je auto uredno registovano normalno moze preci a ako nije onda je to malo teze izvodivo
 
auto i ako ide na slepi ne moze preci granicu ako nije registrovano makar je tako s motorima, mozes na granici platiti privremeni uvoz il tako nesto imas... uglavnom velika i skupa procedura a ako je ono registrovano kod nas u redu nema veze kakvo je i sto je za trke na prikolicu i ides normalno kao i sav ostali svijet ;)
 
Član
Vjerovatno mozes i ne registrovan auto vuci bez problema, samo garant trebas neke papire o porjeklu vozila.
Najbolje je nazvati granicu i to pitati ili nekoga od trkaca sto vozi brdske trke, oni redovno idu u susjedne drzave...
 
Član
Prosle godine je nekoliko auta bilo u mostaru koja nisu registrirana i svi su se najavili nama mi im poslali pozivnicu ispred kluba da dodu na trku i svi do jednog su prosli granicu.....
 
Član
legalno, ne mozes nikako preci granicu na prikolici sa civilnim autom,nebitno da li je regostrovan ili ne,ti nemas pravo da na slepi vozis registorvan auto iz svoje drzave bilo kuda.Imas pravo da se vracas na slepi ali ne mozes odlaziti,jer se to tretira da ti je auto neispravan i kao takav nema pravo da predje granicu.
Procedura je kao je neko gore pomenuo privremeni izvoz/uvoz na servis a to je veoma skupo i traje dugo ali je jedini nacin da se uradi legalno.

Medjutim praksa je mnogo drugacija i carinici dopustaju sa svih strana da ulaze/izlaze auta koja organizator trka najavi,to sve funkcionise dok ne nenadje neki pametnjakovic koji onda nece da pusti.

Meni kad dolaze auta neregistrovana na mapiranje iz HR i SRB uvijek imaju istu proceduru i nikad nemogu da predju ako nelazemo da idu na neke trke i moramo uvijek castiti carinike.

Takodje sa bimotom predjemo 3-4 puta kao od sale i onda se uvijek nadje neko pametan da kaze da se nemoze registrovan auto voziti na prikolici i tjera nas da skidamo auto i da ga prevezemo na tockovima a prikolicu samo i tako moze ali na prikolici ne moze :icon_confused:

Trkaca auta idu sa tehnickom knjizicom i obavezno na poziv kluba i ni oni nemogu preci kad nema trke odnosno poziva kluba koji to organizuje.

Mada kazem nije to tako ostro svaki put ali zna se desiti da je veoma tesko uci u HR,mada vecinom to nebude slucaj.
Mi bimoto vec 3 godine vozimo po HR i SRB i rijetko kad imamo problema ali ima i toga.

Bimoto je registrovan na 1.3 benzin ali nikad niko nije zavirivao nazad :D
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Bimoto je registrovan na 1.3 benzin ali nikad niko nije zavirivao nazad :D

haha nemogu da vjerujem al mi popravi dan sa ovim hehehehe

ja se sjecam da su Frzopa jednom zaj*. na granici kad je bio SR u Banja Luci i da su ga pustili na kraju al mu bukvalno svu opremu od auta trazili na pokaz i ostale stvari?????
 
Član
E ovako prelazio sam sa svojim autima iz kluba vise puta preko granice i Hrvatske i Srbije i procedura je sledeca.....Klub ili osoba koja organizuje trke mora poslati pozivno pismo takmicarima ili klubu takmicara.Takmicar koji putuje ili klub nebitno je pravi najavu prelaska drzavne granice sa tacnim podatcima vozila ,prevoznih sredstava i ljudi koji su odgovorni za prevoz istih, i tu najvu prosledjuje na granicne prelaze na koje prelazi i na BiH strani i na ulazu u stranu drzavu. Jedino u Srbiji su trazili garanciju vracanja vozila u obecanom roku od organizatora sto isto nije problem za dobit. Da napomenem nijedno auto koje je islo preko grane nije bilo registrovano ali je imalo uredne papire i vlasnike vozila u pratnji. Obavezno navesti u najavi prelaska sta se prenosi uz auto (gume,alat itd)
Ja sam se o ovoj proceduri detaljno raspitao i nisam nikad imao problema s tim sto se uvijek nadje neki nezadovoljni policajac ili carinik kojem je dosadno pa malo handri ali kad uvidi da je sva papirologija uredna onda se povuce......

guster je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Bimoto je registrovan na 1.3 benzin ali nikad niko nije zavirivao nazad :D

haha nemogu da vjerujem al mi popravi dan sa ovim hehehehe

ja se sjecam da su Frzopa jednom zaj*. na granici kad je bio SR u Banja Luci i da su ga pustili na kraju al mu bukvalno svu opremu od auta trazili na pokaz i ostale stvari?????
Ja sam Frzopu radio papire za prelaz tad i nisu mu dali jer nije dostavio papire o prelasku na vrijeme koje sam mu ja poslao dva dana ranije nego me je zvao ujutro u 5 da mu to proslijedim opet... Ali sve u svemu presao je i vratio se bez velikih problema.
 
Hvala vam puno:) znaci tako stoje stvari... :) onda kad budem prelazio granicu, javim se organizatorima da mi posalju garanciju da idemo kod njih i normalno prelazimo:)...
hvala vam:)

a zna li ko gdje mogu unajmiti auto prikolicu u sarajevu?

zna li ko proceduru oko registracije automobila na probne table? koliko se najmanje dana moze uzeti? da li je ista procedura kao sto se registrira auto na godinu dana? da li ima polugodista registracija?
 
Top