Prevod - citanje tekst CIRILICA

Prevod - citanje tekst CIRILICA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
daki je napisao(la):
Imam porblem, fakat nemogu procitat sta pise, napisano je cirlicom pisanim slovima, a to mi je tema seminarskog iz poslovnog prava.

2zeb1wk.jpg

daki il nas prcas (jebo ti sebe) il si ozbiljan uglavnom cuo sam se sa z3k4 na msn-u i dao mu sliku ovog ovdje kaze da je 90% siguran da je prevod:

``U nastavi profesor pravi sam``
 
Član
e što to mrzim tako isto doktori pišu,u prvom razredu sam ja bolje pisao neg ti školovani stvarno ne kontam što to rade,umjesto da napišu da svak zna pročitati oni zahebavaju...
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
daki je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
gdje ti ides na faks u Srbiji???

Kakve veze ima gdje idem, nemogu da procitam.

U Banja Luci ;)


Ma nema neke veze jer ti nemogu pomoci sa odgovorom ali kontam gdje jos ima profesora debila koji pisu rukom i to pisanom cirilicom!

Sta da radim druze, jbga, ja nisam ni obracao paznju na ovo, jbga... tek kada sam kuci dosao vidim.
 
Legend
eddo je napisao(la):
daki je napisao(la):
Imam porblem, fakat nemogu procitat sta pise, napisano je cirlicom pisanim slovima, a to mi je tema seminarskog iz poslovnog prava.

2zeb1wk.jpg

daki il nas prcas (jebo ti sebe) il si ozbiljan uglavnom cuo sam se sa z3k4 na msn-u i dao mu sliku ovog ovdje kaze da je 90% siguran da je prevod:

``U nastavi profesor pravi sam``

Hehe, nije to 100% i ne nezezam se :icon_sad:
 
Početnik
2hrkew6.jpg


daki iza ove dvije zaokružene riječi imaju tačke što znači da su skraćenice

ova prva bi mogla biti pr. možda kao privredno a druga cem tj sem. možda seminarski

između dvije zaokružene riječi je 100 posto pravo

pa bi moglo biti

....tiva privrednog prava seminarski
 
Član
"unistivi pr. prava sem."

jel ti poznato ovako nesto???

...ova prva rijec me najvise vuce na to...a jos nisam uspio skontati sta znaci cjelina...

mozda "unistivi predmeti prava seminarski"...al nisam siguran...

valjda ce ti bar nesto pomoci!!!

;)
 

EJ2

Član
sry za malo ot, ali ja bih mu to "turio" pod nos i zamolio da jos jednom napise ali da se moze procitati
 
Legend
hijena_filomena je napisao(la):
2hrkew6.jpg


daki iza ove dvije zaokružene riječi imaju tačke što znači da su skraćenice

ova prva bi mogla biti pr. možda kao privredno a druga cem tj sem. možda seminarski

između dvije zaokružene riječi je 100 posto pravo

pa bi moglo biti

....tiva privrednog prava seminarski

Odlicno to bi bilo to, samo skontamo jos sta je prvih par slova. Turio bi i ja pod nos, ali moji profesori su iz Beograda i predaju tamo, tako da mi to bas nije tako lako uciniti. BTW profesorica je ;)
 
Član
EJ2 je napisao(la):
sry za malo ot, ali ja bih mu to "turio" pod nos i zamolio da jos jednom napise ali da se moze procitati

neznam jesil fakultetlija il sta, al takvi na fakultetku rjetko ikad predju na drugu godinu ....
 

EJ2

Član
eddo je napisao(la):
neznam jesil fakultetlija il sta, al takvi na fakultetku rjetko ikad predju na drugu godinu ....

nisam, jedva sam i visu skolu izdrzao bez "okrsaja" sa profesorima :icon_evil:
 
Član
hijena_filomena je napisao(la):
2hrkew6.jpg


daki iza ove dvije zaokružene riječi imaju tačke što znači da su skraćenice

ova prva bi mogla biti pr. možda kao privredno a druga cem tj sem. možda seminarski

između dvije zaokružene riječi je 100 posto pravo

pa bi moglo biti

....tiva privrednog prava seminarski

Daj nam ako imas jos njenog rukopisa? Ne bi bilo lose da se uporede slova... A papak jedan, dolazis u bl, a ne zoves na pice....:D
Ono sto ja vidim, a da je ne bitno za pismo je ovo nesto veliko (kao zagrada) prije zadnje rijeci... Ne znam razlog velikog slova u sred recenice, ako nije ime necega ili je ovo zagrada koja nije zatvorena?

Iduce sto sam primjetio da ovo kod rijeci pravo, zadnje slovo nije o i drugo nije r, jer cirilicno r se pise kao ovo r u pr. koje ide ispod linije... Ne vjerujem da je profesorica toliko nepismena pa da mjesa cirilicu i latinicu.... Opet kad bi uzeli u obzir ovo vase pravo meni prije lici na rijec pravi. Ovo zadnje bi moglo biti seč, a ova zagrada prije toga nemam pojma... Sad opte gledam ovo vase pravo...zadnja dva slova mogu biti i lji... zadnja dva sloga prve rijeci su tivi... Ovaj prvi znak je meni nepoznat u bilo kojem pismu, moglo bi biti u veliko stampano...

Ne bio ti ja u kozi daki, mada sam ja prosao i gore, ali nije bio u pitanju naslov, vec puno vise, oko 130 stampanih stranica teksta......:icon_biggrin: (ali zato danas kucam sa deset prstiju);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top