Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

Evo ovako sto bi placao motor sa papirima 1.9tdi 600km plus instalaciju i elektroniku ako bi mi dao djabe uz motor gratis ali cisto sumnjam,plus atest 200KM plus veliki servis to je oko 1000KM.A ovako mogao bi nabavit stranca za 700-800KM sa klimom koju bi prebacio na svoju tricu,ostali dijelovi bi mi ostali.A na motoru da se izmjeni sta je potrebno kad ga otvoris moze se vidit kakvi su stojeci,leteci lezajevi da li su poderani,tako i sa vodjicama ako nemaju ventili lufta zasto ih mjenjati.Mislim da bi bolje bilo po mom misljenu kupit stranca i prepakovati motor i ostali bi mi dijelovi svi ostali.A samo me je interesovalo da li je blok motora isti na tdi-u i sdi-u i da li su od istog kvaliteta klipovi i radilica i ostali dijelovi.Jer ako su od istog kvaliteta samo onda nabaci bos pumpu,isduvnu,usisnu granu trurbinu,dizne,ic i elektroniku.

HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA
 
de slikaj taj svoj motor da vidim jel elektronska pumpa ili mehanicka, ako je elektronska onda mozes prepakovat i bez otvaranja motora
 
Ma nije elektronska bos pumpa
ovakva je kao sa ove slike
slika-331161-89fd31d9eb61-velika.jpg
 
Joj druze znam da tdi ima elektronsku pumpu,meni je cilj da mi ostane isti motor da ne bi morao atest radit.A nije problem nabacit elektronsku pumpu,dizne,granu,turbinu ic i elektroniku.
 
Ne kontam zasto bi me skupo izaslo,jer sam svakako planiro kupovat stanca nekog sa klimom,jer klimu ne mozes naci kompletnu ispod 300KM,pa onda i kad kupis uvjek zafali neka plastika ili nesto kad montiras,a ovako skini sa stranca ubaci a tako i motor,jer stranac se moze naci za 700-800KM
 
druze ako vec kupujes stranca TDI onda prebaci i trapove, mjenjac, motor,komplet auspuh, instalaciju i tablu ako je sa zracnim jastucima, ne mozes ti od tog motora napravit TDI da valja
 
Pa to bi i uradio sve,,a cilj bi mi bio da mi ostane isti blok ne bi volio da me zezaju po tehnickom kasnije.
 
Član
fahrudin95 zanima me da li radili ista na tom planu prerade motora,
ja sam vec pisao u jednoj temi o ovoj preradi ali mi se cini da je nisi procitao
koliko vidim po bosh pumpi kod tebe( 1Y ) 1.9 D motor od 47 kw kao kod mene sto je bio a ne SDI
ovo je ta poruka koju sam pisao

Lijep pozdrav raja, citao sam ovu temu davno i odlucio sam ugraditi turbinu i intercooler u golfa 3 1.9 D 47 kw. motor je generalno uradjen i do 100km/h je isao 18 sec
Prvo sto sam kupio je bila turbina orginalna od golfa 3 55 kw oznaka K03 placena oko 80 km
Drugo, otisao sam na otpad i nasao td motor i kupio usisnu izduvnu granu i ostale stvari potrebne da turbinu ubacim to sam platio 40 km
Nakon sto sam sve spojio i ustimao gdje sam imao dosta prepravki pogotovo oko odvoda ulja iz turbine konacno je bilo dobro.
testiranje nakon ugradnje turbine je iznosilo 100km/h za 13.5 sec.
Kupio sam intercooller od saaba 9000 cijena 40 km koji tacno dimenzijama uklapa se ispred prednjeg hladnjaka gdje je i ugradjen i spojen crijevima koje sam kod kuce nasao. Nakon stelovanja bosh pumpe da daje maximalnu naftu auto ide 10,8 sec do 100km/h.
Turbina je podignuta sa 0,6 na 0,8 bara.
Bosh pumpu i dizne nisam mjenjao ali imam u planu jer vise naftu ne mogu odvrnuti to je njen maximum.
Sa takvim sklopom sam do sada presao 30 000 km i nisam imao problema osim lamele koju sam poderao brzo.
Potrosnja je 5 litara na otvorenom po gradu oko 6 litara zavisno od voznje.
Kad budem imao vremena poslikati cu vam.
Koliko sam kw dobio neznam ali ja sam prezadovoljan.
 
Član
10.8
Dizne još promjeni jarane i ima da ide ko Marinova kalibra. i to sve za 200 maraka.
De i meni kakav savjet sta bi ja mogao sa svojim audijem, da naguram malo kw, a da mi se smanji potrošnja
 
Top