Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

Prerada motora 1.9 SDI na 1.9TDI

E ovako interesuje me da li se da preradit motor 1.9sdi 47kw na 1.9TDI kw.Da li je isti blok motora,jer bi sve izvadio iz stranca tdi-a i prebacio u svoj blok sa tim ako odgovaraju klipovi,,glava,radilica itd.
Izvinjavam se ako sam u pogresnoj kategoriji otvorio temu.
 
Ma svakako planiram uzimati stranca nekog sa klimom i usput gledao bi motor 66kw tako da bi se mogao naci u cijeni.Naravno da prebacim sve osim bloka da mi ne bi bio divljak motor u autu.Pa me je interesovalo samo da li odgovaraju klipovi radilica.Jer mislim da nije istog kvaliteta radilica,klipovi od tdi-a i sdi-a pa bi prebacio sve ako bi odgovaralo naravno..
 
Član
isti blok , ista glava motora i karter je isti ja mislim.
razlika je u diznama, usisu izduvu, bosch pumpa , ECU itd..
 
Član
Uzmes to auto i dovezes, uzmes taj motor i odes na neki otpad (koji imam legalan papir i moze izdavati racune) i izda ti racun da si kupio motor kod njega, bacis 50-100km na kafu ljudima i oni ti izdaju racun da je motor kupljen kod njih, i onda ubacis motor i nadjes neki servis koji ce ti izdati racun da ti je ubacio motor, isto tako bacis 50-100km i dobijes racun. Onda fino odes i uradis atest i rijesen problem :) najjeftinija solucija sto se tice i para i zivaca jer ti taj motor kad otvoris, moras nove dihtunge, nove semeringe, nove letece lezajeve, nove karike, nove gumice ventila, nove vodjice ventila, jer neces valjda staro sve vracati u njega, nego ces novo stavljati...
 
Član
pa ako je isti blok a sve drugo da ubaci bolje mu je vec da ganja papire po 50-100KM jer na dva mjesta po 50-100KM uzecemo prosjek 150KM da je plus atest oko 200KM i ima jos sitnica pa bolje mu je da uradi svoj motor sa svim jer ce mu ostati registracija na 47kw umjesto najmanje 66kw. ako imas stranac i sve ti pase na tvoj blok bolje prepakuj bar znas da imas osvjezen dobar motor jer ko zna kakav je i taj stranac
 
Član
Ovako uzece mu neki otpad 100 eura (kazem ovo jer ima ih koliko hoces koji to tako rade) da mu izda papir da je kupljen i ugradjen motor kod njih i jos 170+ km astest i to je to, pa de ako je bolje da uradi svoj motor nego ovo, izracunaj koliko
-karile
-leteci lezajevi
-stojeci lezajevi
-semering radilice x2
-semering bregaste
-gumice ventila
-zupcasti remen
-spaner
- vodjice ventila po potrebi
- ravnanje glave
-da ne pricamo ako blok ima risa
-ruke i majstor koji ce to da uradi i da valja
tu nece proci ispod 600km ako ne i vise, ako hoce da se to dobro uradi i da valja...
Nece uzimati karike stare, letece i stojece lezajeve stare, semeringe stare, gumice stare, itd i stavljati na svoj motor :confused: nego ce otici i kupiti novo i staviti, pa nek stavi na papir pa nek vidi samo dijelova koliko treba. Pa gdje su ruke majstoru itd itd...

Ovako uzme gotov motor, uradi osnovno na njemu, veliki servis i ubaci nadje otpad koji ima i svoj uradnju, izda mu papir da je kupljen i ugradjen, uradi atest i ne moze mu niko nista... A ovako ce mu stojati SDI motor u saobracajnoj i 47kW, i onda gdje god krene van nase drzave, pa cak i u drugi kanton, mora se misliti hoce li biti baksuz pa da ga handri kad vide turbinu ako pregledaju brojeve i jos da mu kaze prekucao motor, pa ti dokazuj da nije... i jos ako uradi taj svoj motor i jos ako atest bude radio zbog turbine i kW da se ne mora sikirati i da je mirne glave, da bude cisto auto sa papirima onda ga nema tek nigdje...
 
Član
mozda je najboljee da ubaciss motor i atest... i opett taj svoj sdi ako je imalo dobar prebacis u tog stranca prodas ga takooo komplet nekomee... :D
 
Član
nemoze se nista prebacivat zapravo moze na divljaka ti dijelovi sa tdi na sdi i ako sve prebacis ni priblizno tim 66 kw nece imat i vazda ces kontat smijem li se gdje zaputit da sta nepukne na motoru ili da te ne zaustavi kakav konj pa ti kaze de malo podigni haubu bezze a on ima sta vidjet negine ti vanredni tehnicki najbolje ti je kao sto ti je kolega sa foruma rekao odi na odpad i nadji motor sa papirima i odi u servis da ti izda racun da su ti oni ubacili motor i uradis atest a opet taj motor sto uzmes na odpadu ili bilo gdje ti je macak u vreci bolje ti je uradi velki servis na tom sdi izmjenjaj to malo dijelova ako sta kucka natoci do cepa i lagano dok nemognes sta jace uzet neces nikad rahat bit kao sa sdi
 
Član
nemoze se nista prebacivat zapravo moze na divljaka ti dijelovi sa tdi na sdi i ako sve prebacis ni priblizno tim 66 kw nece imat i vazda ces kontat smijem li se gdje zaputit da sta nepukne na motoru ili da te ne zaustavi kakav konj pa ti kaze de malo podigni haubu bezze a on ima sta vidjet negine ti vanredni tehnicki najbolje ti je kao sto ti je kolega sa foruma rekao odi na odpad i nadji motor sa papirima i odi u servis da ti izda racun da su ti oni ubacili motor i uradis atest a opet taj motor sto uzmes na odpadu ili bilo gdje ti je macak u vreci bolje ti je uradi velki servis na tom sdi izmjenjaj to malo dijelova ako sta kucka natoci do cepa i lagano dok nemognes sta jace uzet neces nikad rahat bit kao sa sdi
A sta mu moze na vanrednom?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Član
Čitav motor prebacit i atest.
Jednom sam se opekao s tom generalnom i prepakivanjem od 2 motora sastavit jedan.
Em što me koštalo živaca, em duplo skuplje izašlo od planiranog, em što svaki put kad želiš nešto prebacit vidiš da ne paše pa gledaš kako ćeš skarabudžit i što je najgore na kraju nećeš bit zadovoljan rezultatom.
To je TDI od 90 ks, izdžljivo ko 250D normalnom čovjeku nema potrebe za generalnom
 
Top