Preporuka za W123?

Preporuka za W123?

Član
Razmisljao sam staviti bolje zvucnike u W123 iz vise razloga (jedan je cak vrisnuo), ali posto je mercedes u stock varijanti, onda idu 4 komada (2 naprijed i 2 nazad) po 4 inca ako se ne varam. Pa dok ja skupljam kes, ima li ko kakav prijedlog ili savjet? Koje da stavim i da cijena ne bude previsoka.

Sto se tice zvuka, najbitnija je kvaliteta. Snaga manje vise. Hvala unaprijed :icon_smile:
 
Član
Izvadi iz mercedesa te koje su sada i prema njima traži nove... trebao bi paziti na veličinu zvučnika, ali i na veličinu magneta, pošto je u njih lim ispod... Ja sam nazad širio rupe i stavio ovalne trosistemce Sony , a naprijed sam ostavio originalne.... kvaliteta zvuka je nevjerovatno dobra.... Ako imaš para kupi marku, a ako si tako tako s lovom onda uzmi neke srednje: blaupunkt, Sony ili sl..
 
Član
Nisam znao to za velicinu. Ja sam kontao da ako je 4 incni u autu, da svaki drugi koji je 4 inca moze biti ugradjen, ali hvala na savjetu u svakom slucaju. Zadnji zvucnici su prioritet u svakom slucaju (taj jedan mi i ne radi ne znam zasto), pa ako samo njih budem kupovao, mozda uzmem neke kvalitetnije.
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/2392641/alpine-type-g-10cm-koaksijalni-zvucnici/

za napred...čak ste iz istog kvarta ;)
 
Član
kul... :D nego imas li kakav prijedlog za zadnje? Imam 2 default/stock Pioneer zvucnika, ali jedan prosto ne radi... Mozda i nije vrisnuo, ali svejedno ce da lete napolje...
 
Član
marko_v je napisao(la):
koja veličina? mislim da su nazad 16cm :icon_rolleyes:

Ma nazad su 5" ali moze i 5.25" ( vjeruj ;) )

P.S. - Otisli su Alpine zvucnici koje si mi preporucio. Kupio neki tip iz Sarajeva... :icon_cry:
 
Član
Širina rupe nazada ti je 13 cm.... provjeri prije nego kupiš.... nemoj da ti strše vani.. bit će ružno...
 
Član
Yellow je napisao(la):
Širina rupe nazada ti je 13 cm.... provjeri prije nego kupiš.... nemoj da ti strše vani.. bit će ružno...

Hvala za inf. Slazem se da ne treba da strce. Sve treba da kako je fabricki zamisljeno. Prednji su 4 inca ako se ne varam?
 
Član
"Strucno" misljenje za ove zvucnike bi bilo pozeljno. To bi bili zadnji zvucnici:

http://au.kenwood.com/Car_Entertainment/Previous_Models/KFC-S1382
 
Član
imaš i kenwudu :icon_smile: pašu kao orginal, ja sam u svoju naprijed stavio plava membrana oko 40 km neznam koliko su jaki al je dovoljno
 
Član
George je napisao(la):
imaš i kenwudu :icon_smile: pašu kao orginal, ja sam u svoju naprijed stavio plava membrana oko 40 km neznam koliko su jaki al je dovoljno

Ove Kenwood imam u Srbiji... Koliko sam mogao zakljuciti dobri su... Prednji su mi problematicni zbog visokotonca, odnosno one membrane na prednjoj konzoli koja ne dozvoljava trosistemcu da se smjesti kako treba, pa ne znam sta cu... :icon_confused:
 
Top