Preporuka terenac????

Preporuka terenac????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druze pa ovako Samurai 1.3 ti je zakon ja sam ga imao 5 godina napravio sa njim 150 000 km najveci kvar mi bila vodena pumpa koja kosta 135 KM samo dobro ulje u motor i dobro gorivo i nema frke nisu uopste kvarljivi. dijelova ima svagdje jer ih je jako puno uvezeno.
 
Član
miloshinho je napisao(la):
lada niva se probija i preko mora i preko gora, ;) , a i nije skupa ni za odrzavati, nije skupa inace, ne trosi nesto spec (uzmes dizel nivu, peugeot-ov motor), a definitivno nema dzipa da se moze porediti sa njom po terenskim mogucnostima, ...

nema dzipa da se moze porediti s LADOM po terenskim mogucnostima:icon_question:
alo...jesi dobar?

moja preporuka.. suzuki samurai ili vitara... za te pare tesko ces i naci sta drugo i bolje;)
 

LSD

Član
sto se tice terenskih mogucnosti..glasam za NIVU...
ali ako ces 50% sminke 50% terenskih mogucnosti onda terano definitivno:icon_biggrin:
a ekonomska isplativost onda Samurai
:icon_biggrin:
 
Sa dobrim gumama 195/15 uvek su bile nove pred zimu za 4 zime kako sam vozio Samuraja nikad nisam ostao u snegu a znao sam gurati sneg da se nevide svjetla u noci. I nijedan auto nema odradjen prenos kao ovaj japanac. Svaka cast Lada Niva je strava auto sto se tice terena ali je ipak malo brza od japanca.
 
LSD je napisao(la):
sto se tice terenskih mogucnosti..glasam za NIVU...
ali ako ces 50% sminke 50% terenskih mogucnosti onda terano definitivno:icon_biggrin:
a ekonomska isplativost onda Samurai
:icon_biggrin:

po cemu je samurai isplativiji od nive??:icon_rolleyes:
 
Član
moj je predlog za nivu..ima je moj dedo..1,7 benzinjara.i verala se nema gdje nije stvarno..on je bio lovac..i uvjek je isao u sumu s autom..na vranicu ..i planine oko bugojna i vakufa ..nigdje nije zaglavio..a uopste se nekvari..imao je 4 godine..nista se nije pokvarilo na njoj
 
Sto se tice odrzavanja tih starijih terenaca, tesko da ces sa ijednim staviti prst u uho i uzimati dijelove kao sto je slucaj sa Golfom. Moji su imali Suzuki Vitaru prije mnogo godina, danas je rijetskost, a tek tad sta je bilo. Uglavnom za to auto u trgovinama od Italije do Bosne se bas namucis da nadjes kakvih dijelova, U biti nije se ona kvarila, ali ipak auto treba odrzavati. Jedino sto se sjecam da kad je prodana, da je bila poprilicno truhla. Iako je ponekad bila u garazi, a uglavnom pod nastrsnicom. Ne znam koliko ti je potreban bas potreban terenac, ali dobro se sracunaj, jer stvar je kod tih auta da kad pocne da se kvari, onda je u vecini slucajeva to rupa bez dna. Takvo sam iskustvo imao sa Mitsubishi Pajerom 2.8TD intercooler, kad jednom krene, imas osjecaj da kvarovima kraja nema...
 
olensoner je napisao(la):
Sto se tice odrzavanja tih starijih terenaca, tesko da ces sa ijednim staviti prst u uho i uzimati dijelove kao sto je slucaj sa Golfom. Moji su imali Suzuki Vitaru prije mnogo godina, danas je rijetskost, a tek tad sta je bilo. Uglavnom za to auto u trgovinama od Italije do Bosne se bas namucis da nadjes kakvih dijelova, U biti nije se ona kvarila, ali ipak auto treba odrzavati. Jedino sto se sjecam da kad je prodana, da je bila poprilicno truhla. Iako je ponekad bila u garazi, a uglavnom pod nastrsnicom. Ne znam koliko ti je potreban bas potreban terenac, ali dobro se sracunaj, jer stvar je kod tih auta da kad pocne da se kvari, onda je u vecini slucajeva to rupa bez dna. Takvo sam iskustvo imao sa Mitsubishi Pajerom 2.8TD intercooler, kad jednom krene, imas osjecaj da kvarovima kraja nema...

Toga sam i ja svjestan, imam poznanika koji su vozili japance, sve super dok ne dodje vrijeme za kvarove.. Ma sto se ovoga tice, nije nista hica, dobro sve pregledati pa cemo vidit sta ce se uzet!
 
Član
Nisam čitao sve, no evo moj prijedlog, u zadnjih 10godina, moj 9. terenac, i daleko najbolji Toyota 4runner .
 
BaXRS4 je napisao(la):
Nisam čitao sve, no evo moj prijedlog, u zadnjih 10godina, moj 9. terenac, i daleko najbolji Toyota 4runner .

Koliko sam vidio u oglasima, nema ni jedne ispod 10 000, a to je vec van limita!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top