Preporuka-Alu felge

Preporuka-Alu felge

Član
znaci felge su mi se ''oljuštile'' na dosta dijelova i sada nisam pametan sta napraviti da to popravimm....dali ih farbat il stvarno neznam...

14tyjjt.jpg
evo neznam koliko se to vidi ovdije :icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
imas trecu mogucnost,ako su felge skoro kupljene i to ti se desilo,vrati ih u radnju gdje si ih kupio nek ti daju nove felge.desilo se isto jednom prijatelju sa oz felgama.
 
Covjek koju je god temu otvorio srali ste , kakvu ce covjek dobiti sliku o nama kad samo supljirate , pitao je odgovorite ako ne znate i ne zelite nemojte ni peglati i srati.

Sto se felgi tice kao sto rekose nemas velik izbor , moj prijedlog da ih samo vratis u fabricko stanje bez mjenjanja boja i sl , ne znam sad na kojoj je bazi Canova radjena jel ona kao plastika boja ili je bas klasika , ako jeste lako ti je odraditi da izgledaju iste ili druga opcija da ih full ofarbas u neku svijetlu boju to nek ti neko u PS-u odradi pa sta ti se svidi tako uradi druge ti nema nego farbanje
 
Član
da bi lakirao ili polirao felge, prvo moras skinuti plastifikaciju sa felgi a to ces najbolje uraditi sa skid bojom, tj. sredstvom za uklanjanje starih boja i premaza (imas u skoro svakoj bolje snabdjevenoj prodavnici lakova)

ako farbas, kasnije dobro smirglanje pa spric kit za alu i nakon toga baza i lak ;)

a sto se tice poliranja, odnesi majstoru ako neces sam da se upustas u to....ako hoces sam da radis...google.com i naci ces sve o poliranju ;)
 
Legend
radio sam ove i oz anniversary bar 4-5 setova..
kod svih je isti problem
jednostavno rijesen, ofarbas ponovo i nemas problema ;)
inace spadne samo plastifikacija, koja qrtzu ne valja, inace ispod boja ostane sasvim solidna ;)
 
Član
mislim da nema veze pranje,ja sam svoje dotz shuriken prao na svim mogucim praonama i uvijek sa sonax extreme i nikad nista nije spalo,eh jedino ovo sto noke kaze da su lose odradjene...znam da je jedan prijatelj dobio nove...kao fabricka greska,priznali mu u OZ :)
 
Član
pukim48 je napisao(la):
da bi lakirao ili polirao felge, prvo moras skinuti plastifikaciju sa felgi a to ces najbolje uraditi sa skid bojom, tj. sredstvom za uklanjanje starih boja i premaza (imas u skoro svakoj bolje snabdjevenoj prodavnici lakova)

ako farbas, kasnije dobro smirglanje pa spric kit za alu i nakon toga baza i lak ;)

a sto se tice poliranja, odnesi majstoru ako neces sam da se upustas u to....ako hoces sam da radis...google.com i naci ces sve o poliranju ;)

mislim da cu se u to upustit sada ovaj ili iduci tjedan pa cemo vidjet
 
Član
ooo noke :D jesu poceli radovi :p hehe ako ti bude trebala pomoc iduce sedmice zovi trebao bi biti na godisnjem :D

Sry za skretane sa teme :p
 
Član
Ovako ošmirglao sam ih i sada bi stavio boju...mislio sam neku''krom''(sta mislite o boji?) pa neznam ako iko moze preporucit dobar lak u spreju koji bi mogao uzet...?
 
Član
dobar lak u spreju ne postoji...osim....da odes u lakirnicu i da ti zamijesaju i napune sprej auto lakom ;)
 
Top