Prelazak sa jednokomornih (H4) farova na dvokomorne (2xH7) Golf 3

Prelazak sa jednokomornih (H4) farova na dvokomorne (2xH7) Golf 3

Pa nebitna stvar je jeli xenon u kratkom svjetlu ili nije. Kazem ti, prije ovoga imao sam golf 4 sve tvornicki i kad upalis duga radi i kratko, tako da je nebitno ocu li ja xenon stavljat ili necu :icon_biggrin:
 
Član
niksa je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
kad pored tih xenona upalis duga svjetla, tek onda nece imati smisla:D

Sve hocu da te pitam Rade li ti podizaci nakon sto si ugradio lece

mora da rade, znas mene, sve tip top:cool::cool:

ne uticu one lece na podizace uopce, malo je zajebancija upasovat ukoliko dodje leca do stakla, ali sve se rijesi:cool:
 
Član
Pa na većini auta sa odvojenim svijetlima (dugo , kratko) ostaju raditi kratka svijetla , uporedo sa dugim :icon_rolleyes:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
jbg kod mene je na Polu dvokomorni far, h7 kratko h1 dugo i ne gasi se kratko kada upalim dugo, bar je tako bilo dok nisam ubacio sociva, znaci momak je upravu;)

On je striktno pitao za 2 sijalice H7. Tad se gasi. A kombinacija H7 i neke druge sijalice nije u opticaju i u tom slučaju je moguće svašta. Kod mene su H7 i dugo i kratko i gasi se jedno prilikom paljenja drugog. Jedino prilikom blicanja i držanja ručice će da gore oba. Normalno, može se to napraviti da gore i oba, ali fabrički to tako ne dolazi, bar meni je to čista glupost, čemu da se troše obe sijalice kad kratko i nema neku specijalnu funkciju kad gori dugo?

Halo ba citas li ti uopste sta ti ljudi govore. na svakom autu sa dvokomornim farovima prilikom paljenja dugih (citaj paljenja) kratka moraju ostati da svijetle. smisao toga je da se pojaca osvjetljenje puta sto jedna sijalica ne moze da ostvari (H4 je nesto drugo). Imao sam na autu H4 a sada imama dvokomorne farove sa 2XH1 i sa paljenjem dugog svjetla gasila su se kratka. mojom malom intervenciom i prepravkom doveo sam do toga da kada upalim duga kratka ostaju svijetliti kako bi trebalo i da bude kod dvokomornih farova.

Na forumu ima vec jedna tema u kojoj sam to detaljno opisao potrazi malo ima 100%.
 
Pa evo covjek sve objasnio. Koja je smisao da se zarulja gasi ako su obe iste snage, znaci da uopce nebi bilo bolje vidljivosti kad bi se gasila kratka prilikom paljenja dugog.... :icon_rolleyes:
 
Član
kod mene na astri su h1 i h3 mislim, kad ukljucim duga, gore obje sijalice u faru
takodjer, kod dzipa su dvokomorni,kombinacija h4 i h3...paljenjem dugih h4 "preklopi" na dugo i upali se ona h3 sijalica u manjoj komori

sve je fabricki, nije niko nista muckao:D
 
A doslovno nigdje odgovora da valja :icon_cry:

http://ck222s.bithal.de/forum/maleben/nslbrucken.jpg

Cuo sam da ovaj kao "jumper" sto zovu treba samo stavit i da bi to trebalo biti to, a saaad.....:icon_question:
 
Super Moderator
Kod vecine novijih auta se kratka ne gase kad se upale duga i to je bolje puno nego kad se gase ;) sto bolja vidljivost to bolje ;)
a kad je h4 onda se kratko na h4 gasi da bi se dugo upalilo...a to duga kratka nema veze sijalica vec sjenilo tj. oblik sjenila...ne znam kako se to pravi al ako moze ja preporucujem da to napravis ;)
 
Top