Prelazak na drugu dimenziju guma

Prelazak na drugu dimenziju guma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mara- je napisao(la):
Kenno je napisao(la):
Gleda se kompletan prečnik točka...veći ne smije da bude, a za manji ne znam, možda i može, pogotovo jer nije velika razlika tu konkretno..

Ma otkada to? Što ne bi smjeo veći, pa 90% ljudi na ovom forumu stavlja veće točkove i niko nikada nije imao problem.


Čitaj pažljivije...napisao je francuske tablice, pa sam i odgovorio za Francusku;)

A kod nas samo upišu dimenziju gume, može biti bilo kakva guma bilo kakve dimnezije na bilo kakvom autu...to je bosanski tehnički...
 
Član
Pošto je u Hrvatskoj kazna 1000kn ako dimenzija guma ne odgovara upisanoj u saobraćajnu, vjerujem da je u Francuskoj još strože zbog Europske unije..
 
Član
niksa je napisao(la):
Jaro sta ces za papire i to ne znam ali sam danas malo zagledao po komsiluku - ima par scenica Uglavnom oni sto imaju 16" dimenzija je 205/55 ;)

Riješen problem , uzete 205/60 16 , jer je Grand Scenic homologiran samo na tu dimenziju ,pa nije smio riskirati , a na kratki Scenic idu 205/55 16 po homologaciji.
Jest da je niđe veze , jer su to u suštini 2 identična vozila , al valjda Francuzi znaju zašto je to tako:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top