Pregrijavanje Audi 80

Pregrijavanje Audi 80

Imam Audi 80 i problem mi je pregrijavanje. Temperatura raste preko 95 stepeni a termostat ne otvara. Mjenjao sam termostat i stavio da otvara na 80 stepeni ali opet nista, ista stvar. Vodena pumpa je ispravna ii neznam u cemu mi je problem ?????
 
termostat MORA otvoriti ako je predvidjen da otvara na 80 (mada ako si kupio kakav kineski moze se desiti da nece otvoriti pa zna ici do 100 i nesto da bi otvorio tek)
malo glupo pitanje ali pripazi jesi li dobro postavio termostat, jesi li dobro okreno
jer kad je dobro postavljeno i sve , mora ga otvoriti na 80'C (ako je ispravan naravno)
i budu li jednako topla sva crijeva ili samo gornja (jer ako termostat ne otvara onda su gornja topla donja hladna - kao sto i pretpostavljam da je kod tebe)?
 
Član
Jesi ti siguran da se on pregrijava, voli na audiu otić ta kazaljka od temperature. Pronađi negdje laserski mjerač temperature ili nešto s čim možeš izmjerit pravo stanje vode.
 
Termostat dosao uz auto original njemacki al opet ne otvara ii bas kako kazes gornja crijeva topla donja su hladna aa pravilno je okrenut i mjenjao sam 3-4 termostata stavljao na drugim autima ti isti otvaraju aa kod mene nece,
 
Član
Kod priajtelja mi na audiu 100 pokazuje radnu temp 110 C°, na mom uvijek ispod 90°, i ja je namjestim i ona opet šeta (a temp motora uvjek ista jer imam climatronic na kojem vidim temp), nekad mi pokazuje i ispod 50°
Također neki satovi od audia imaju problema sa kazaljkom goriva, uvjek pokazuje da ima pola rezervara i sl.
oksidiraju kontakti i onda kazaljke divljaju
 
Član
moras ozraciti sistem. i ja sam imao isti problem sa audi-em i mogu ti reci da su oni malo zeznuti za ozraciti.
 
moras ozraciti sistem. i ja sam imao isti problem sa audi-em i mogu ti reci da su oni malo zeznuti za ozraciti.
moguce je da je i do ovoga, ja se nisam sjetio xD
audiju je ponekad potrebno ozraciti sistem vode (ozracuje se na crijevu koje izlazi iz malog hladnjaka kabine, moze na bilo kojem , ali je bolje na onom koje vraca vodu iz malog hladnjaka)
a ozracuje se samo tako sto skines crijevo i cekas da voda krene i vratis ga opet xD
(p.s pripazi da ne slomijes mali hladnjak, smrt ga je izvadit )
zna se dogoditi da se opet i nakon ozracivanja sistema desava isto, te ga zato provozaj, stani negdje na uzbrdici i ponovo ozraci )
pa kao sto armin rece, pokusaj ovo (kod audija je to cesto potrebno)
 
[q
moguce je da je i do ovoga, ja se nisam sjetio xD
audiju je ponekad potrebno ozraciti sistem vode (ozracuje se na crijevu koje izlazi iz malog hladnjaka kabine, moze na bilo kojem , ali je bolje na onom koje vraca vodu iz malog hladnjaka)
a ozracuje se samo tako sto skines crijevo i cekas da voda krene i vratis ga opet xD
(p.s pripazi da ne slomijes mali hladnjak, smrt ga je izvadit )
zna se dogoditi da se opet i nakon ozracivanja sistema desava isto, te ga zato provozaj, stani negdje na uzbrdici i ponovo ozraci )
pa kao sto armin rece, pokusaj ovo (kod audija je to cesto potrebno)
ee hvala vam probat cu to ovih dana pa vam javim rezultate
 
Top