Prednji ili zadnji pogon??

Prednji ili zadnji pogon??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sve je stvar navike, početnici i lošili vozači misle da je zadnji pogon problem, i prednji pogon ima svoje mane na kliskom terenu, ode nos u PM i kaj onda, zadnji pogon treba znat vozit, a ako imaš pomagala ko što je ASR, ESPi sl. onda si gazda, osim ako nemaš 4x4, mislim da je to ipak zakon za ove uvjete na cesi!
 
Član
E320 je napisao(la):
Sve je stvar navike, početnici i lošili vozači misle da je zadnji pogon problem, i prednji pogon ima svoje mane na kliskom terenu, ode nos u PM i kaj onda, zadnji pogon treba znat vozit, a ako imaš pomagala ko što je ASR, ESPi sl. onda si gazda, osim ako nemaš 4x4, mislim da je to ipak zakon za ove uvjete na cesi!

jes,ode nos,baš zajebano,mene jednom tako ponilo ali išo sam po ograničenju tako da sam uspio vratiti auto,da je bilo brže...
 
Član
Prednji vozim jako dugo, no zadnji me jako privlaci...

Rekao sam, next auto ce mi 90% biti il 4x4 il zadnji pogon ;)

Za prosjecnog vozaca, prednji pogon ima sve prednosti. No za zezanciju, one koji znaju sta rade i vole voznju, mislim da je zadnji u paru sa pravim motorom odlicna stvar.
 
Član
ha sta ja znam ebes ga...vozam auto sa zadnjim pogonom...normala...da vozam auto sa prednjim pogonom...opet normala...svejedno...
 
Član
dobro bi bilo kad bi bilo auto 4*4 i onda da mozes prebacit na prednji ili zadnji pogon kako ti je cejf:lol:
 
Prednji je prakticniji sigurno, a zadnji se cini kao problem mladjim vozacima koji nisu naucili vozati pa ih je strah da voze po snijegu, kisi, ali iskusnijim vozacima RWD i ne predstavlja neki problem, znam dosta taksista koji voze Mercedes godinama i vise im i nije bitno jeli prednja ili zadnja vuca. Sada ima dosta auta sa 4x4 pogonom, ali to je uglavnom sve nabrzinu osmisljeno i izradjeno ( kao npr. 4matic, X-Drive, 4Motion itd.), jer pravi istinski 4x4 je onaj sa reduktorom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top