Pozicija PROBLEM

Pozicija PROBLEM

Član
1.problem

Neznam sad kako da vam to opsem jbg.
Neradi prednja lijeva pozicija (led diode) radila je kusur mjeseci bez problema.
Kupljene su druge diode nove i probao sa obicnom zutom ubodnom ali nista.
Osiguraci SVI pregledani, uredu su nema pregorelih.
Osigurac pozicija 100% ispravan ispitan u odnosu na ovu sto radi

2.problem

Zadnja desna pozicija (uz ovu prednju znaci ista strana) nerradi, kao i svjetlo nad registracijom zadnji branik.

Moja neka sumnja je da je vjerovatno negdje kabl riknuo,sto vodi struju na tu stranu.
E sad znam da ovdje ima experata pa bi volio da mi koliko toliko posavjetujete sta i kako da uradim i kome da se obratim.

Ubrzo imam tehnicki pa je HITNO

PS: Jbg auto posto su bicikla :D
 

IGY

Član
pa ispitaj imas li uopste struje na kontaktima brifer u ruke i zadaj se, i probaj zamjeniti osigurace, moze se desiti da je osigurac ok, a da ipak neprovodi struju
 
Početnik
U mene na passatu je bio taj problem i zamijenio sma osigurac sto ti "kontrolise" parking svjetlo.Tj kada das zmigavac desni a vozilo ugaseno gori ti samo desna strana tj pozicija prednja i zadnja.Prekontrolisi taj osigurac.Nadji na tumacu sheme osiguraca znak P i linije kod "trbuha" od slova p znaci male linijice ;)
 
Član
IGY je napisao(la):
pa ispitaj imas li uopste struje na kontaktima brifer u ruke i zadaj se, i probaj zamjeniti osigurace, moze se desiti da je osigurac ok, a da ipak neprovodi struju

Na ovoj zadnjoj poziciji sam prebacivao (ovaj set sa sijalicama) sa desne na lijevu.
Na drugom djeku ovaj set sa desne normalno radi pozicija.
Najvjerovatnije je da je kabl otisao.
 
provjeri dobro masu, moze se desiti da je ok sto se tice plusa, ali da je masa negdje u prekidu i da nece da svijetli,,,

kao sto igy rece, brifer za 12v u ruke ili unimjer i provjeri ima li 12v izmedju mase i plusa pozicije, ako nema provjeri izmedju plusa pozicije i mase automobila (citava sasija), ako tu pokaze 12v onda te negdje masa zeza pa nju provjeri,,,,,
 
Član
Da nebi otvarao opet neku temu,a izgleda radi se opet o elektronici.
pojavila mi se ova lampica i negasi se nikako.
jel prblem neki veci ili moze biti sto sam vozio po ovim upozorenjem.



Uploaded with ImageShack.us
 
Ukratko, ako si pomjerao sjedište ili nesto moze ti izbaciti tu gresku, treba otici na dijagnostiku da ti to poniste. Mozes ti voziti s tim, ali u slucaju udesa airbag se nece otvoriti ;)
 
Član
Hvala momci,evo malo sam i precesljao net i vidim da je problem air bag,vjerovatno neki kontakt ili neka greska.
Pravac auto-dijagnostika i pokusati otkloniti.
Ako imate neku preporuku za elektricara koji mi to moze rijesiti ima PP pa cimnite.
Lijep pozz
 
Član
cesto im zezaju oni senzori ispod sjedista, ja se cudim kako se kod mene nikad jos nije pojavila greska, mislim iskreno se nadam i da nece
ali brate kod mene se sjedista cimaju samo tako, i nikad nista. na dijagnostiku ti to odvuci i ako se moze ponistit greska dobro i jest, ako ne moze onda trazite uzrok;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
cesto im zezaju oni senzori ispod sjedista, ja se cudim kako se kod mene nikad jos nije pojavila greska, mislim iskreno se nadam i da nece
ali brate kod mene se sjedista cimaju samo tako, i nikad nista. na dijagnostiku ti to odvuci i ako se moze ponistit greska dobro i jest, ako ne moze onda trazite uzrok;)

Ma i kod mene se cimaju :icon_smile: al ovosad je nastalo iz cista mira jbg hehehehehe
Mada mi suvazcevo sjediste uvjek pravi problem nije ukalapalo kako treba pa je najvjerovatnije taj senzor.
 
Član
pogledaj dole ispod sjedista, gdje je ukljucen onaj klinac, da se nije odvojilo il tako nesto, prvo pregledaj sve,da bezze ne dajes pare nekome ako mozes sam rijesit
Ako ne mognes onda majstoru, mada najbolje na dijagnostiku, da ne dumas koji mu je djavo
 
Član
peco_edi je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
cesto im zezaju oni senzori ispod sjedista, ja se cudim kako se kod mene nikad jos nije pojavila greska, mislim iskreno se nadam i da nece
ali brate kod mene se sjedista cimaju samo tako, i nikad nista. na dijagnostiku ti to odvuci i ako se moze ponistit greska dobro i jest, ako ne moze onda trazite uzrok;)

Ma i kod mene se cimaju :icon_smile: al ovosad je nastalo iz cista mira jbg hehehehehe
Mada mi suvazcevo sjediste uvjek pravi problem nije ukalapalo kako treba pa je najvjerovatnije taj senzor.

Mozda slabo cimas :lol: , moras malo bolje da zapnes sledeci put, odupri se nogama u patos i hakaj dok JOJ kosti ne izlomis..... Trebalo bi da se ugasi...

Aj sad da ti kazem... Pre brisanja greske, skini zuti dzek ispod sedista (on je od AIRBAG-a) i lepo ocisti kontakte i to ispod oba sedista, pa tek onda idi na brisanje graske
 
Član
dule brate nisam ja napisao od cega mi se cimaju sjedista, bolje da ti ne govorim:D:lol::lol::lol::lol:
 
Top