Povezivanje playera

Povezivanje playera

Član
imam player alpine idu x313
vec godinu dana, i primjetio sam da dosta vuce struje on, sada mi je povezan da radi stalno(nisam ja povezivao)
koristio sam search i nasao da se zamjene mjesta zutoj i crvenoj zici i da je to rijesenje da se memorija(zuta) poveze na stalni plus a crvena na kontakt
imaju mi tri zice sa euro dzeka,
crvena zuta i crna
sad sam pokusavao i kad iskljucim crvenu nista se ne desava radi isto
a kad zutu stavim na crvenu isto je stanje, znaci moze bez kontakta...
meni treba da se gasi na kontakt i pali
kako da napravim to posto nemam nikoga u ovom malom gradicu da se bavi sa tim! hvala
 
crna ide na masu, zuta na konstantan plus, a crvena na kontakt plus,,,,,, ispitaj koja ti je konstantna plus a koja na kontakt, i naravno pregledaj na konektoru koji ide iz playera do eurodjeka da slucajno crvena i zuta nisu gdje spojene zajedno ;)
 
Član
Pa ispitivacem http://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/big2/15704.jpg
Ova stezaljka kako se vec zove nju stavis na masu.
 
Član
zutu na crvenu spoji a crvenu na zutu tj samo im zamijeni mjesta i tako bi trebalo da radi kod mene je isti slucaj bio...
 
to sto ti hoces da napravis ne mozes sam goni auto elektricaru i nek ti spoji kako ti hoces tj. dali da palis na HU kad das kontakt ili da moze i bez kontakta kontas

po pravilu se spaja kako si i sam napisao znaci
crna-minus (masa)
žuta-stalni plus (memorija)
crvena- bosch brava
plava- remote ili power antena (jedno te isto)
i oranž-telefon

P.S procitaj šemu konektora na HU i onda vidi svoje zice kako su ti spojene mozda su zamjenili mjesta zicama u euro džeku ili cak na izlazu od HU ;)
 
Administrator
I ja imam problem oko povezivanja.

Imam neki fordov radio Ford 2015 sound 2000 i ne znam koja je koja zica.

Par puta sam spajao na ispravljac od 12 volti sa raznim kombinacijama zica i par puta mi je crkavao osigurac na radiju. E sad koja je koja zica i kako cu spojiti. Spojio bi ga na ispravljac jer trebam ga probati dekodirati.

evo slika

30092012152GfHa.jpg
 
evo ti vidi imal sta za tebe ;)

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/FORD-Car-Radio-Wiring-Connector.htm
 
Top