POtrošnja i kočnice:) mali dodatak:)

POtrošnja i kočnice:) mali dodatak:)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jedno malo pitanje:
da li može servo pumpa povećati potrošnju ...motor 1.9 td Fiat tipo_Od kako je otišla,potrošnja je skočila za 50%,a nemam love da je sada mjenjam.

Haj još jedno:Koliki je problem popraviti pokazatelj stanja rezervoara?

Hvala na odgovorima.
 
Član
RE: POtrošnja

Hmm servo pumpa mislim koliko ja znam da nema veze sa potrosnjom ona ide preko remena tako kako se motor vrti tako ide i ona nema bas nekog opterecenja pa da kazes da moze da trosi opet nisam bas siguran ajd javi kada saznas koji je problem pozz
 
Član
RE: POtrošnja

pa kad vec nagadjamo :D servo pumpu vrti remen TACNO a remen pokrece radilica jel tako ? pa ako pumpa nesto koci i stvara neki otpor ... MOGUCE JE ... a ovoj pokazatelj stanja rezervoara ... to bi trebalo da je do plovka a plovak nije frka zamjeniti
 
Član
RE: POtrošnja

normala je napisao(la):
pa kad vec nagadjamo :D servo pumpu vrti remen TACNO a remen pokrece radilica jel tako ? pa ako pumpa nesto koci i stvara neki otpor ... MOGUCE JE ... a ovoj pokazatelj stanja rezervoara ... to bi trebalo da je do plovka a plovak nije frka zamjeniti

a da stvara neko opterecenje valjda bi mu i teze bilo da vergla i imao bi slabiju snagu nego on se samo zali na potrosnju
 
Član
RE: POtrošnja

da, samo je dizel, pa ima veci moment, te ne utice toliko na njega....ha teoretski moguce je, ako je pumpa u tragicnom stanju pa se jedva vrti, mada, sumnjam...pumpa jeste potrosac kako rekose, direktno "krade" snagu od motora, isto kao kompresor klime, alternator i sl.....a pokazivac stanja, plovak najcesce rikne, stavis drugi i vozi dalje....ako ti treba plovak znam ko ima.....
 
Član
RE: POtrošnja

ok,potrošnja je veća za 30%,i čim budem zamijenio servo,javit ću da li je potrošnja pala.

A za to vrijeme,imam pitanje za trizex i ostale "fiatovce":
Takodjer sam imao problem sa vakum pumpom,tj,autu je bila tvrda kočnica i nije se moglo kočiti više puta uzastopno.Majstori su mi rekli da pumpa stvara nedovoljan pritisak.OK,zamijenio sam pumpu,polovnom naravno i auto koči dobro,al je ostao drugi problem.Na semaforu mi propadne kočnica nakon nekog vremena,pa se pitam da li je možda i glavni kočioni stradao?
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Kad stisnes kocnicu i drzis a ona pocne propadati onda je glavni kocioni krenuo nizbrdo...
Ozbiljno, jer to je kod mene slucaj na Unu. Znaci apdejt idi trazi novi cilindar.
 
Kod mene je bilo tako...Stradaju gumice u kocionom cilindru pa onda kad sabije pritisak ne moze da ga odrzi...Neko reparira kocioni clindar ali kratkog vijeka trajanja je to...
 
Član
druze ako si blizu tuzle dodji i nazovi me da odemo kod momka jednog da to sve zamjenish za nekih 100-150 km... znaci da ti auto bude ko mina...
broj 062511456
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
druze ako si blizu tuzle dodji i nazovi me da odemo kod momka jednog da to sve zamjenish za nekih 100-150 km... znaci da ti auto bude ko mina...
broj 062511456

Ja sam iz Tz,i čut ćemo se,čim skupim šta love....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top