potrebna pomoc

potrebna pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Molim raju sa foruma da mi pokusaju pomoci.Vozim vw golfa 1.8 i monopoint sistem ubrizgavanja i imam slijedeći problem.Naime s promjenom vanjske temperature,kada padne ispod 15 stepeni,najcesce ujutru,motor ne radi ravnomijerno,ponekad se i ugasi,trza a sve to nestaje cim se malo zagrije.Primijetio sam da je ovaj problem u vezi sa vanjskom temperaturom jer cim je napolju toplije motor radi savrseno.Moram napomenuti i to da imam ugrađen i plin i da na plinu nemam nikakvih problema.Promijenio sam lambda sondu,osistio injektore,novi kablovi i razvodna kapa sa fingerom,paljenje nastimano.Molim za vase misljenje......Pono pozdrava
 
Član
kakva je pumpa goriva????JA imam istih problema ali ja sam sve moguce zamjenio nista,a isto tako kad je hladan motor varira i neradi kako treba kad se ugrije savrseno,ali sad se pojavio novi problem,kad mi se pumpa ugrije auto rikne...pregledaj pumpu...
 
Član
Nije do pumpe,danas sam nesto cackao oko motora,dok je bio hladan,i slucajno sam dodirnuo neku zicu sto ide iz izduvne grane,mislim da je to neki senzor ,mozda vanjske temperature i tada je motor poceo normalno da radi,danas sam jos par puta palio motor dok je bio hladan i radio je ko sat.Ova zica se nalazi odmah iza karburatora i ulazi u izduvnu granu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top