potrebna mala pomoc u vezi racunara

potrebna mala pomoc u vezi racunara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Otvori sve fino usisaj i ocisti, provjeri da rade svi ventilatori, CPU, VGA, Napojna, i onda zamjeni napojnu :) kad si vec sve rastavio nece skoditi, ako hoces jeftinije imas MS 400W sa velikim ventilatorom odozdo jedno 30 markica, a ako hoces skuplje onda gledaj ASUS, ANTEC, ENERMAX ........

A moze biti i ram memorija i ploca u slucaju da su ASROK i TakeMS.

Kako god bilo, napajanje ti je jedna od bitnijih stvari u kucistu, tako da ako je starije od godinu a nije neko od ovih gore navedenih skupljih, ja bi ga odma zamjenio da ne crkne i jos nesto uz njega pa bi onda gledao dalje. Ako izvadis napajanje a ono ima 100 grama u sebi onda ga slobodno baci u smece i kupi drugo.

Onaj MS 400W sa 12 cm ventilatorom odozdo nisam dzaba naveo, dodje oko 30 markica a povecali su mu garanciju cini mi se na dvije godine i ima neke i tezine u sebi tako da moze da posluzi kao neko jeftinije rjesenje za jeftiniji - slabiji - ne zahtjevan racunar. Kod mene je radilo dosta dugo i solidno bez ikakvih problema a ugradio sam ih mnogo. Normalno ako imas graficku koja ima dva ulaza za napajanje onda sve sto je ispod 200-250 KM nemoj ni da gledas :)
 
Član
zen3dom i menjic su ti swe rekli, ja samo predlazem da umesto speedfan-a skines PC Wizard i pogledas u njemu sta je i kako je...takodje, kao sto menjic rece, ako napajanje nema neku masu, bolje nabavi drugo, ako je vec malo poteze nije tesko da se rasklopi i najbolje izduvaj na kompresoru, pa ako imas i neku cetkicu da ga jos malo procistis...takodje na procesoru ocisti ventilator i hladnjak, i kad vracas swe to nazad, proveri da swe lepo nalegne na svoje mesto jer ako ne nalegne, ima da bude jos gore....ima i onih plastika u koje se sve to postavi, i to isto treba lepo da se ocisti itd
 
Legend
sutra cu fino ocistiti sve ventilatore danas nisam imao vremena pa cu viditi sta ce se onda desavati;)

i jos jednom hvala svima na savjetima:icon_smile:
 
Član
I meni se to cesto desi cim opteretim PC, ja mislim da ne moze da hladi, jer nekad kad usisam oko procesora i to prasinu, onda slabije bude, ali tacno isto se desava kao tebi..
 
Član
Pa kod malo novijih racunara recimo ne starijih od godinu obicno bude graficka da se pregrije, pogotovo ako je verzija "TIHA" ili bez ventilatora. Nisu one lose ali im ipak treba zavrnuti neki ventilator, sto veci to bolji manje ce da se cuje :)

A kod starijih zna da bude i RAM memorija i napajanje, to se treba testirat jedno po jedno pa vidis sta je.

Ali eto rekoh uzmes odma to napajanje koje sam rekao zamjenis pa onda gledas dalje, ocistis sve detaljno i ...
 
Član
Meni je tako druze bilo,gasio se nakon odredjenog vremena sve dok ga jednom nisam mogao upaliti.Kad sam ga odnijeo majstoru ustanovili smo da su mi se sj*ale valjda sprzile skoro sve komponente u kompu...zato popravljaj to sto pre...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top