POTREBAN SAVJET KOD ZAMJENE AUTOMOBILA

POTREBAN SAVJET KOD ZAMJENE AUTOMOBILA

Član
Planiram da zamjenim pezo 307 1,4 HDI 2004. godiste, metalik crni sa pet vrata. Imam ponudu za njega Golf 5 1,4 FSI 2004. godiste, metalik srebreni sa pet vrata i da doplatim 2300 KM. Automobili su u slicnom stanju i slicne kilometraze. Da li je ovo realna zamjena i da li da pristanem na nju, ako nije koliko je realno doplatiti.
Interesuje me i kakvi su za odrzavanje i kakvu potrsnju imaju FSI motori.
Ovo je taj golf 5 http://www.pik.ba/artikal/3575658/golf-v-1-4-fsi/
Hvala unapred na pomoci
 
Član
pa ne znam sta bih ti rekao, ti fsi imaju problema sa losim gorivom tj dizne, a mijenjas dizel auto za benzin i jos doplata...
a taj motor u petici je slabasan za nju, razmisli opet, nemoj da me shvatis pogresno, ja vozim golfa 5 i kvalitetno ja auto nema sta, ali ti benzinci se teze prodaju dosta nego dizeli...
 
Član
Limp je napisao(la):
pa ne znam sta bih ti rekao, ti fsi imaju problema sa losim gorivom tj dizne, a mijenjas dizel auto za benzin i jos doplata...
a taj motor u petici je slabasan za nju, razmisli opet, nemoj da me shvatis pogresno, ja vozim golfa 5 i kvalitetno ja auto nema sta, ali ti benzinci se teze prodaju dosta nego dizeli...

Znam da se teze mogu prodati, a posebno FSI jer i ne postoji mogucnost ugradnje plina odnosno tesko se ugradjuje, tako da mislim i ja da ova doplata velika.Sa druge strane cinjenica je da pezoima mnogo brze padaju cijene nego golfovima
 
Član
to da ali i ti imas solidan auto tako da bi ja pricekao i trazio bolju ponudu... ali ti je moje misljenje, a svakako taj 1.4 u golfu je slabasan, licno ne volim te "male" motore...
 
Ja to ne bih radio, istina je da cijena pada Pežoima ali s druge strane taj motor em je loš em benzince neće skoro niko od srednje populacije, iz jednog jedinog razloga zato što nije DIZEL, a 1.4 HDI je jedan od najboljih agregata u ponude te klase. I na to još doplata, ja to ne bih a svako ima svoje...
 
Član
I ja bi najradije uzeo golfa 5 tdi, medjutim traze veliku doplatu i ne uklapam se. ne prelayim neke velike kilomtraze pa sam mislio da me moze posluziti i ovaj fsi sto se tice potrosnje i odrzavnja, ali sam sad vec u nedoumici sta da uradim jer sam prezadovoljan postojecim stanjem pezoa i njegovog hadi motora.
 
Član
Puno je to para za doplatu :icon_rolleyes: tvoj dizel mijenat za benzin jos doplatit, ta doplata bi bila ok da dobivas 1.9 tdi a ovak ne znam bas, ja ne bih mijenjao
 
Član
e jbg tdi za doplate 2300km onda ispade petica za 10 hiljada jos tdi ... znate i vi potcjeniti to je cudo jedno
 
Član
tesko se bezinac golf 5 moze naci ispod 11000, a cijena ovog golfa za kes je 11300. tako da moj pezo izadje 9000.
 
Top