Postavljanje originalnog spojlera

Postavljanje originalnog spojlera

Ovako, nasao sam i kupio fabricki spojler za moj audi... eh sad imam dva problema:

1. problem je sto je crne boje a kod mene audi sive boje pa bi ga ofarbao u boju auta ali neznam postupak pa ako je neko to radio prije da mi objasni jer spojler nije od metala ili plastike nego je kao gumiran, sta raditi?
2. fabricki se pricvrscuje sarafima za gepek a ja nebi da busim po autu jer prije nije bio spojler, jel ima neko dvojslojno ljepilo ili nesto slicno sto ce sluziti svrsi bez kakvog busenja a da se kasnije ne pocne odljepljivati?

Hvala na svakom savjetu ;)
 
corradoM je napisao(la):
Farbanje cirka 40 km. nemoj sam farbati, ako nemas iskustva.
Ljepilo za sajbe 20 km

Znaci moze se ofarbati... a reci mi koliko farba tj. lak moze izdrzati a da ne puca s obzirom na vrstu materijala od koje je napravljen spojler... gledam na nekim autima se lak sa spojlera guli, ruzno do bola... a za postavljanje znaci ljepilo za sajbe je rjesenje ;)
 
Član
Mislim da ce farbanje biti malo skuplje od ovih 40 KM sto je neko naveo, jer se moraju koristiti gumeni aditivi u boji i laku, da ne dolazi do pucanja boje zbog uvijanja spojlera.

A sto se tice pricvrscivanja, ne bih se igrao sa ljepilom za sajbe. Ono jeste jako i dobro drzi, ali ti gumeni spojleri su dosta teski i nisam siguran koliko bi to ljepilo izdrzalo ...

Ako ti je zao busiti gepek, onda nemoj ni stavljati spojler, a ako je fabrika predvidjela da se sarafi, onda ne vidim razlog zasto to tako ne bi i napravio, cemu rizikovati da ti to otpadne i da onda nemas ni pare ni spojler, a da ne spominjem da mozes izazvati nesrecu ako na taj spojler neko iza tebe naleti
 
Član
Ovaj spojler o kom on prica je tezak kao 20 tih pragova ... i jos je konstantno na udaru vjetra :icon_rolleyes:

Ne kazem ja sa 100% sigurnoscu da ce to otpasti, samo kazem da nije vrijedno rizika ...
 
Top