Posao i voznja poslije 23 sata!?

Posao i voznja poslije 23 sata!?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
octavian je napisao(la):
ja imam cetiri te kazne neplacene, znaci 200 KM, plus kamate po 20 KM, znaci 280 KM trebam platit za tu glupost. racunajuci dvije placene kazne za isti suvisni zakon, znaci sest kazni u ove dvije godine i mjesec dana koliko imam vozacku. il sam ja jako lose srece, il sam antipatican pa skoro svaki da me kazni.
a sam taj zakon je suvisan, i toliko glup da nemam rijeci da komentarisem to. da mi je samo vidjeti onu budalu ili vise njih koji su dosli na tu ideju da ga predloze, a onda i usvoje.
nek im za lijekova zatreba tih pedeset maraka.

Ne bi ni ja platio, al' je problem sto mi treba da dodje nova saobracajna i nove tablice, pa ne mogu podignuti ako ne platim! A, isto misljenje dijelim, nek' im za lijekova zatreba! Bitno da u njih mama,baba, sin, kcerka nikad nece platit nikakvu kaznu!
 
caus je napisao(la):
treba zakon i drzavu na k* nabiti!!! nema nigdje kao kod nas... imao sam tih problema, jeli moguce da neko sa 18 godina zavrsi skolu za vozaca i to profesionalnog vozaca a ne moze voziti posle 23h to samo kod nas ima... druze nisu oni razmisljali o tebi i kako ces ti zaradtii kad su pravili zakon boli njih k* njihovo radno vrijeme je do 15h......

Ma krivo mi jer se oni provode kako hoce, od njih niko ne postuje saobracajne propise u 90% slucajeva, al' naravno kad ih zaustavi gdje samo jedno pitanje sve rjesava, "kolega jel' ima kakvih problema?"...
 
Član
mene su zaustavili prosle sedmice oko 1:30h, traze samo vozacku kad vidi godine pita jesam li pio, pa ajd pusi = 0.00, onda pita cije je auto zapisuje broj tablica i kaze ja tebe moram kazniti sa 50 KM jer vozis posle 23h, i uzima nalog, ja reko aktivno vozim vec 2,5 god bez ikakvih problema i kazni, samo mi lik vrati dokumente i rece ovaj put cu te pustiti.
prije 2-3 mjeseca me isto zaustavili tacno u ponoc i hoce kaznu da pise, ja pricu tamo ovamo i na kraju mi uze 20 KM u kesu i pozeli sretan put, mamicu mu lopovsku.
jednom me zaustavio policajac tacno u 23h, uze dokumente provjeri broj tablica i pusti me nije spominjao godine, ali je bio sam (bez drugog policajca) i sa ne sluzbenim vozilom malo mi je bio sumljiv, izgleda je neko nabavio uniformu pa pokusava sta da zaradi.
 
rogy je napisao(la):
mene su zaustavili prosle sedmice oko 1:30h, traze samo vozacku kad vidi godine pita jesam li pio, pa ajd pusi = 0.00, onda pita cije je auto zapisuje broj tablica i kaze ja tebe moram kazniti sa 50 KM jer vozis posle 23h, i uzima nalog, ja reko aktivno vozim vec 2,5 god bez ikakvih problema i kazni, samo mi lik vrati dokumente i rece ovaj put cu te pustiti.
prije 2-3 mjeseca me isto zaustavili tacno u ponoc i hoce kaznu da pise, ja pricu tamo ovamo i na kraju mi uze 20 KM u kesu i pozeli sretan put, mamicu mu lopovsku.
jednom me zaustavio policajac tacno u 23h, uze dokumente provjeri broj tablica i pusti me nije spominjao godine, ali je bio sam (bez drugog policajca) i sa ne sluzbenim vozilom malo mi je bio sumljiv, izgleda je neko nabavio uniformu pa pokusava sta da zaradi.

Do sada me je vecina njih pustala, tj. niko mi nije pisao kaznu, jer uvijek kulturno sa njima, poslije 23 sata sam vise puta zaustavljan, vecinom sa posla, kad je vikend, lijepo me izvede pita dal' je problem puhati alkotest, reko nikakv problem, ne pijem, samo mi vrati dokumente. Al' izgleda da sam naletio na "drugu" stranu zakona haha!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
rogy je napisao(la):
mene su zaustavili prosle sedmice oko 1:30h, traze samo vozacku kad vidi godine pita jesam li pio, pa ajd pusi = 0.00, onda pita cije je auto zapisuje broj tablica i kaze ja tebe moram kazniti sa 50 KM jer vozis posle 23h, i uzima nalog, ja reko aktivno vozim vec 2,5 god bez ikakvih problema i kazni, samo mi lik vrati dokumente i rece ovaj put cu te pustiti.
prije 2-3 mjeseca me isto zaustavili tacno u ponoc i hoce kaznu da pise, ja pricu tamo ovamo i na kraju mi uze 20 KM u kesu i pozeli sretan put, mamicu mu lopovsku.
jednom me zaustavio policajac tacno u 23h, uze dokumente provjeri broj tablica i pusti me nije spominjao godine, ali je bio sam (bez drugog policajca) i sa ne sluzbenim vozilom malo mi je bio sumljiv, izgleda je neko nabavio uniformu pa pokusava sta da zaradi.

Do sada me je vecina njih pustala, tj. niko mi nije pisao kaznu, jer uvijek kulturno sa njima, poslije 23 sata sam vise puta zaustavljan, vecinom sa posla, kad je vikend, lijepo me izvede pita dal' je problem puhati alkotest, reko nikakv problem, ne pijem, samo mi vrati dokumente. Al' izgleda da sam naletio na "drugu" stranu zakona haha!

jbg druze sve zavisi na koga naletis, kakve je volje, mozda je supak cojk pa hoce redom da dere,......
uglavnom je bitno sve lijepo, fino i kulturno.
PS: znam za slucaj gdje je policajac relativno dobro poznavao momka i kad ga je zaustavio posle 23 ovaj lik bio drzak i popusio kaznu bez obzira sto bar jednom sedmicno zajedno piju kafu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top