Porsche odgodio preuzimanje VW-a za bolja vremena

Porsche odgodio preuzimanje VW-a za bolja vremena

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
01.jpg


Tijekom prošlog mjeseca je stigla vijest kako je Porsche povećao svoj vlasnički ulog u VW Grupi na 42,6% te kako do kraja godine planira prijeći razinu od 50%. No, čini se kako ništa od toga


Pored 42,6%-tnog vlasničkog udjela Porsche kontorlira i dodatnih 31,5% dioničkih opcija te je bilo samo pitanje vremena kadaa će proizvođač iz Stuttgarta preuzeti Volkswagen Grupu. Kako sada stvari stoje ipak ne tako brzo kako se isprva očekivalo. Naime, trenutna teška financijska situacija je odgodila donošenje konačne odluke za neka financijski bolja vremena.

Ipak iz Porsche stižu vijesti kako se nikako ne odustaje od prvotnog plana već samo kako ga je potrebno modificirati i prilagoditi trenutnom stanju na tržištu. Dakle, nakon prelaska polovice vlasničkog udjela Porsche namjerava i dalje povećavati svoj vlasnički udio do, ako ne i preko 75%.
 
Član
ja uopste ne znam ni kako je doslo do cijepanja na ova 2 brenda,koliko sam upucen,osnivac vw-a je ferdinand porsche,sin utemeljitelja brenda porsche :icon_question::icon_question on je 1934 ak se ne varam konstruisao beetle-bubu,i taj svoj pravac nazvao volkswagen(narodna kola,kola za narod) koja je bila dostupna sirokim masama,zbog svoje cijene a i karakteristicnog izgleda...a vjerovatno je bila privlacna i zbog dva izduva :lol::lol::lol: mislio sam da je vw pod vlastnistvom porschea,cinjenica da ustvari nije mi je promakla :lol:
ma sta ces,nema se,bice neki drugi put :lol:
 
Član
Porsche nije osnivac VW, osnivac VW je njemacka drzava pod hitlerom, ferdninand je samo dizajnirao prvu bubu. On je poslije rata osnovao svoju firmu i napravio prvog porschea na bazi bube.
 
Član
syncro je napisao(la):
Porsche nije osnivac VW, osnivac VW je njemacka drzava pod hitlerom, ferdninand je samo dizajnirao prvu bubu. On je poslije rata osnovao svoju firmu i napravio prvog porschea na bazi bube.

Porsche - Founded 1931 by Ferdinand Porsche and Ferry Porsche

Volkswagen - Founder(s) Adolf Hitler and Ferdinand Porsche and Robert Ley in 1938; Ivan Hirst and Heinz Nordhoff in 1948

Ipak je Porsche stariji od VW-a.

http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top