Popravka mjenjaca audi 1.8t quattro

Popravka mjenjaca audi 1.8t quattro

Član
Pozz ljudi...imam problem sa autom audi a3 1.8t quattro je u pitanju... Kada ubacujem iz prve u drugu i kada vracam u drugu brzinu cuje se krcanje mjenjaca. Ovo se desava samo na vecim obrtajima kada polako mijenjam sve je ok. Bio sam kod ovog momka sto radi auta i kaze vjerovatno spojka ili sinhron 2ge brzine... Sad me interesuje kome da vozim da radi to a da mi ne naplati k'o ASA :D
 
otvarat mjenjac i mijenjat sinhronski stub se bas i ne isplati
ako ti bas smeta uzmi drugi mjenjac i postavi
mada i ne vidim bas svrhu tjerat ga u visoke obrtaje
odma racunas odrzavanje 50% skuplje
mozes i tako preskakat 2 brzinu ili kad saltas izbacis i sacekas 2-3 sekunde da se motor smiri i ubacis
 
Član
otvarat mjenjac i mijenjat sinhronski stub se bas i ne isplati
ako ti bas smeta uzmi drugi mjenjac i postavi
mada i ne vidim bas svrhu tjerat ga u visoke obrtaje
odma racunas odrzavanje 50% skuplje
mozes i tako preskakat 2 brzinu ili kad saltas izbacis i sacekas 2-3 sekunde da se motor smiri i ubacis
Il nek izvadi mjenjac skroz koji ce mu q ?
Neces vjerovat nekima smeta kad ima kvar na autu :)

Covjek pita gdje da popravi a ne kako da preskace brzine.

Sorry na off.
 
Član
Pa druze nisam bas kupio auto da se trkam sa njim al isto tako sto kaze -iEx- necu sada preskakati brzine i gledati hocu li ga saltati na 2 ili na 6 hiljada obrtaja... ja samo pitam da li ima neko da zna da dobro radi,cuo sam za Pandzu u Kiseljaku i zvao sam ga al nesto govori da ne moze on quattra skidati ili ako skida da su ruke 250KM msm znam da je koplikacija nego sa obicnim i da se mora i most skinuti i difrencijal al nmguce da je skidanje mjenjaca kod obicnih izmedju 80 i 120 a da je kod quattra vise nego duplo skuplje...
 
Član
Pa nezz drug...drugi mjenjac polovan za ovo auto kosta oko 4,5 stoja a uzimam macka u vreci koji isto moze da pravi problem kad se postavi,sve to bajno i krasno djeluje kad ga kupujes a kad ga postavis onda pocinje dramaturgija :D... ovako ako svoj sredim mislim da onda mogu da znam na cemu sam kad ga covjek skine i pogleda...
 
Član
ma znam druze...kad mi jaran kaze: "Dal ti se to isplati" kosa mi se na glavi digne...pa druze najvise se isplati da ga parkiras i hodas pjeske ako cu gledati isplativost...hocu dobar i pouzdan auto i sutra kad ga budem prodavao da mogu s obrazom da ga prodam...pa mogu skinut kardan i prodati komplet mjenjac stari sa prenosom kompletnim i naci obicni mjenjac cak i od tdi-a 5 brzina i da sredim i da mi auto bude bezz quattra i da mi ostane para...meni je to najlakse...hocu da uradim auto da bude normalno,fabricki i da se smijes usuditi sad opucat 500km da ne razmisljas :)
 
ma znam druze...kad mi jaran kaze: "Dal ti se to isplati" kosa mi se na glavi digne...pa druze najvise se isplati da ga parkiras i hodas pjeske ako cu gledati isplativost...hocu dobar i pouzdan auto i sutra kad ga budem prodavao da mogu s obrazom da ga prodam...pa mogu skinut kardan i prodati komplet mjenjac stari sa prenosom kompletnim i naci obicni mjenjac cak i od tdi-a 5 brzina i da sredim i da mi auto bude bezz quattra i da mi ostane para...meni je to najlakse...hocu da uradim auto da bude normalno,fabricki i da se smijes usuditi sad opucat 500km da ne razmisljas :)
Ma najpametnije uzmi novi mjenjac a prve poluosovine skini i napravi rwd Hahahahahahahah
 
dobro, sve zavisi sta ko zeli
najbolje je naravno da se otvori mjenjac i zamijeni sto je otislo, ako je sta i otislo
skupo jest ali dobijas malte ne nov mjenjac
a moze biti da nije nista, mozda se moze podesavanjem mjenjaca preko rucica srediti problem
jeftinija opcija je ubacivanje drugog mjenjaca
ali je 50/50 dobar ili ne
pravi majstor za dan sredi mjenjac, otvori. poskida dijelove, pregleda, zamijeni, sklopi
ali kosta
 
Top