Pomoc

Pomoc

Član
Kupio sam auto sa fabrickim cd ali imam u polici ugradjene zvucnike koji nisu spojeni i dovedeni su kablovi ako ko moze da mi objasni kako da spojim bio bih zahvalan
http://imageshack.us/photo/my-images/254/sam0564x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/839/sam0563f.jpg/
 
Član
Prvo sa te slike sto se vide kablovi meni se vise cini da su to kablovi za pojacalo nego direktno za zvucnik.

1. To debelo crveno je + 12V .
2. To debelo crno je - .
3. To tanko plavo do crvenog to ti je "Remote" tj. kada upalis radio on na to kablo pusti +12 i ono se kaci na pojacalo i tako se i pojacalo upali kada se radio upali.
4. Ova 2 plava sto se mogu ustekati su RCA. To ti kablo koje pusta signal iz radia u pojacalo. Jedno je Left (Lijevo) i Right (Desno).

Na zvucniku koliko se vidi imas samo + i - tako da ti bez pojacala ne mozes nista spojiti na zvucnik.
U principu imas woofer na dasci koji je bilo spojen na pojacalo koje je vlasnik izvadio sebi a tebi ostavio auto kakvo jest.

1. Varijanta je da sebi nabavis neko jeftino pojacalo i stavis ga da ti samo gura woofer.
2. Varijanta je da uzmes dobro pojacalo koje ce ti kasnije sluziti ako anbavis jacu muziku.
3. Varijanta (Najgora) Provedes od radia + i - nekog izlaza ( predvidjenog za zvucnike) i direktno spojis na woofer na dasci. Mozes ga cuti ali to nece biti ni 40% njegove jacine zavisno kakav ti je player naprijed.

Nadam se da sam bio od pomoci :)
 
Član
Imas prednost da je sve vec razvuceno jer da to sve nemas morao bi se napatiti dok to sve sklopis i samo pogledaj ispod haube kada otvoris negdje oko akumulatora da li ima ovo debelo crveno kablo da ide i ima li kakav osigurac na njemu. Ako da to je dobro jer stiti da ti se auto ne zapali ako ti oko pojacala bude kratak spoj pa pogledaj da nije osigurac pregorio. Ako jeste treba ga zamijeniti kada nabavis pojacalo, ako nije onda je dobro. Samo jos kod pojacala ono debelo crveno kablo izoliraj da ti nebi gdje doticalo lim od auta jer onda ce biti kratak spoj.

Sve najbolje u potrazi za pojacalom ;) Pozz

P.S ja na slici kako vidim ne mogu da skontam jel to zvucnik sa strane auta ili je kakav veci woofer jer ako su obicni mozes ih spajati na radio i cuce se solidno a ako imas pojacalo pa spojis na njih jos bolje :)
 
Top